Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czytając inny wątek zacząłem się zastanawiać czy znaczenie ma podpiecie zasilania karty.. mam Tagana U33 600W i ma dwa kable zasilania 6pin i 8 pin (tu trchoe amatroki.. 6pin + dodatkowy kabelek 2pin? to jest to?) no i nie ma znaczenia do ktorego wejscia na karcie co sie podłaczy?? są dwa?? .. i jeszcze jedno.. zauważylem coś dziwnego.. jak uruchamiam kompa to przez pare sekund jest dzwięk jakby ruszała wielka dmuchawa ..a potem cichutko pracuje.. to normalne??

 

dodatkowo zauważylem że w Viscie migota ekran stratowy ..ten logowania.. jakby vsynca nie było.. ale tylko ten ekran reszta ok..

 

... i taka rada jak ktos ma Far Crya 2 i gra na DX10.. jesli nie chodzi to nic sie nie stało.. wystarczy w visice ..wyłaczyć w odinstaluj programy po lewej stronie w konfiguracji elementow systemu .. traktowanie kompa jako kompa typu tablet.. i zero strasznych lagow w far Cryu :)

Link to post
Share on other sites

mam Tagana U33 600W i ma dwa kable zasilania 6pin i 8 pin (tu trchoe amatroki.. 6pin + dodatkowy kabelek 2pin? to jest to?) no i nie ma znaczenia do ktorego wejscia na karcie co sie podłaczy?? są dwa??

6 pin + 2 pin jest rozłączane właśnie z tego powodu, że niektóre karty mają złącza 8-pin, a niektóre 6-pin.

Podłączasz oba złącza 6 pin (wtyczki 6-pin i 6+2-pin, 2-pin zostaje niepodłączone).

 

. i jeszcze jedno.. zauważylem coś dziwnego.. jak uruchamiam kompa to przez pare sekund jest dzwięk jakby ruszała wielka dmuchawa ..a potem cichutko pracuje.. to normalne??

Tak, to normalne.
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź.. a jak uważacie.. robic OC?

z tego co widze Radeon 4890 HIS 1GB 2xDVI (PCI-E) Turbo ma 900Mhz na rdzeniu a moj ma 850?? .. mała róznica chyba??

Jeśli nie potrzebujesz dodatkowych klatek (rzędu 1-2) w grach to daj sobie narazie spokój. Mowa oczywiście gdybyś podkręcił rdzeń o te 50mhz.

Link to post
Share on other sites

hmm no podkręciłem go wczoraj do tego turbo.. rdzen 900Mhz i pamieci 1000.. stabilnie chodzi temperatura 63-67C na rdzeniu .. wiec chyba spoko.. zysk tak 10-13% z tego co czytałem.. nic się nie stanie jak się tak bedzie trzymac caly czas na OC??

Link to post
Share on other sites

hmm teraz troche zgupiałem.. w riva tuner dałem defults i ustawił rdzen na 850mhz a jak klikam hardware monitoring to na tym wykresie jest 240 Mhz?? jakis bug .. powinno pisac 850?? pamieci są ok 975mhz

Karta w 2D zwalnia zegary. Obciąż ją czymś i wtedy sprawdź (np Furmark, można go odpalić w oknie).
Link to post
Share on other sites

dzięki procek :o rzeczywiscie jest 850 Mhz.. bo juz troche sie wystraszylem .. wiecie co chyba zrobie.. tak bede trzymal na standardowych a zapisze sobie oc profil i jak bede gral to sobie wlacze.. a tu jest artykul z guru3d o kreceniu mojej karty

http://www.guru3d.com/article/overclocking-the-radeon-hd-4890/

 

czyli mam rozumieć że jak nie gra sie albo nie jest wykorzystywane 3d to zegar jest zawsze na 240Mhz??

 

i jeszcze jedno..tak sobie kombinuje.. jesli z OC hardware monitor pokazuje mi 901 Mhz caly czas .. nawet jak nie testuje.. to moze to jest sztucznie podtrzymywane i nie spada do 240 nawet przy 2d?? i nie jest to za dobre dla GPU ??

Link to post
Share on other sites

czyli mam rozumieć że jak nie gra sie albo nie jest wykorzystywane 3d to zegar jest zawsze na 240Mhz??

Tak, działanie podobne jak np Cool'n'Quiet w procesorach AMD.

 

i jeszcze jedno..tak sobie kombinuje.. jesli z OC hardware monitor pokazuje mi 901 Mhz caly czas .. nawet jak nie testuje.. to moze to jest sztucznie podtrzymywane i nie spada do 240 nawet przy 2d??

Wygląda na to, że po OC karta przestaje zwalniać zegary w 2D - tak samo, jak po OC procesora Cool'n'Quiet nie działa i nie zwalnia on zegarów.

 

i nie jest to za dobre dla GPU ??

Będzie ciągnąć więcej prądu i się bardziej grzać, no i oczywiście skróci mu to trochę życie.

Zawsze można kombinować i np w RivaTuner czy innym programie zrobić sobie profile zegarów do 2D / 3D.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...