Skocz do zawartości

Recommended Posts

E5200 dzialac na niej bedzie bezproblemowo, tylko pytanie czy masz jakas grafike czy to ma byc maszyna do biura z integra ?

Jezeli chcesz wlozyc karte graficzna PCIe 16x to integra ci niepotrzebna a chipset bedzie sie tylko troche bardziej grzal.

 

Do biura spoko, do podkrecania proca taka sobie a OC bedzie raczej konieczne jesli chcesz w cos powaznie pograc (100 drozej mozna kupic zestaw e5200 z duzo lepsza plyta).

Link to post
Share on other sites

No bardziej do giercowania:) Grafe wyrwałem ostatnio z allegro i już do mnie idzie, HD 4850 1 Gb pamięci.

 

Wiem właśnie że za 100 zeta będę miał lepszą płytkę, ale w grafike przeinwestowałem:D i mi na każdej stówie zależy. Tego procka chciałbym podkręcić chociaż do 3,5 ghz, czy na tej płycie się uda??

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz uzywac box chlodzenia to z 3,5GHz moze byc ciezko, nie wiem jaka sztuke dostaniesz. A i duzo tez zalezy jaka masz wentylacje w budzie.

Procek jest OK ale zdecydowanie by sie przydala lepsza plyta i cooler zeby z niego wiecej wycisnac inaczej moze grafike ograniczac. Dobra bylaby np: http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC ... ,id,56890/ 193 pln wyprzedaz wiec trzeba sie spieszyc

albo model z integra tylko nowoczesniejszy chipset:

http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC ... ,id,70859/

 

A 4850 to jakiego kupiles (chlodzenie)?

Link to post
Share on other sites

Jak skladasz i szukasz okazji to bierz plyta ktora ci podalem. 193 pln, do tego procek E5200 i masz za niewile ponad 400 swietny zestaw.

Nad reszta sie pomysli jak podasz jaki masz budzet (dobra zasilka musi sie w nim zmiescic).

 

EDIT:

W sumie mozesz tez pomyslec nad nowym Athlonem II x2 kosztuja niewiele wiecej niz PDC e5200, a plyta z chipsetem AMD nawet jak ma integre to sie nie bedzie tak grzala jak intel. Moglbys miec dobry zestaw do giercowania w podobnych pieniadzach co PDC i ten ASUS.

 

AMD Athlon II X2 245 - ~260 pln + ASRock A780LM RS780L - ~200 pln lub

Asus M3A76-CM - 225 pln

PDC e5200 - ~255 + Asus (wyprzedaz po testach) 193 pln

Link to post
Share on other sites

nie więcej bo mnie żona zabije:D

Skąd ja to znam :)

 

 

coś się wymyśli, ajno momento i coś znajdę :sciana:

 

Ale warto wziąć tępłytę z wyprzedarzy komputronika - lepszej w tej cenie nie dostaniesz.

 

W każdym razie przy takiej kasie bierz budżetowy RAM Goodram 800 CL5 2 lub 4GB w dualu w zależności ile kasy zostanie.

Link to post
Share on other sites

A zasilacz to masz jakis czy tez trzeba kupic

 

Jak maszyna ma byc do grania to bierz E5200 i te plyte z komputronika z wyprzedazy, razem wyjdzie 482. Ram GoodRam 800 z cl5 w zaleznosci od tego czy masz zasilacz 1*2GB lub 2*2GB.

Do gier lepszy bylby Athlon, ale nie zmiesci sie w budzecie.

Link to post
Share on other sites

warrk dobrze proponuje, e5200 + ta P35 z wyprzedaży, do tego Zasiłka np. Modecom Mc-350 albo Pentagram 460W, Goodram 4GB i będzie ok.

Zdecydowanie wolalbym polecic pentagrama 460 ale budzet raczej na to nie pozwoli, MC-350 tez da rade z takim kompem, reszta proponowanych gratow dalej aktualna (plyte sam bym kupil ale to nie µatx niestety).

 

Jezeli nie trzeba by kupowac zasilacza to poszedlbym w strone AMD - athlony II x2 sa troszke szybsze od porownywalnych cenowo PDC, i lepiej sprawdzaja sie w grach, poza tym maja mniejszy pobor pradu w spoczynku (internet itd.).

http://en.inpai.com.cn/doc/enshowcont.asp?id=6438

Link to post
Share on other sites

chcialem tylko dodac, ze 20-30% rzeczy jest dostepnych z wyprzedazy i jesli cos jest to jest widoczne na pasku ( na stanie ). jesli nie ma znaczy, ze sprzedane lub zaklepane dla kogos. radze sie dowiedziec jak to wyglada w komputroniku bo ja tez sie kilka razy napalilem niepotrzebnie.

Link to post
Share on other sites

chcialem tylko dodac, ze 20-30% rzeczy jest dostepnych z wyprzedazy i jesli cos jest to jest widoczne na pasku ( na stanie ). jesli nie ma znaczy, ze sprzedane lub zaklepane dla kogos. radze sie dowiedziec jak to wyglada w komputroniku bo ja tez sie kilka razy napalilem niepotrzebnie.

Rano byly 3 sztuki dostepne, teraz juz jest po ptokach niestety.

 

Nie mam już dysku i napędu bo brat też zaczął składać kompa i zakosił:sciana: Zostałem z grafiką i obudową, no i monitor oczywiście, a budżet niestety ten sam. Płytę biorę jutro z samego rana.

to bedzie ciezko z takim budzetem, dalej nie napisales czy masz zasilacz (czy jest jakis w obudowie )?

jezeli to jakis tarcer lub ModeCom Feel to szkoda ryzykowac spalenie grafiki i trzeba kupic lepszy.

 

Co moge zaproponowac to:

AMD Athlon II X2 245 265 zł

ASRock A780GXH 265 zł

Lub Gigabyte MA74GM-S2H /AMD 740G/ 215 zł

OCZ 2GB 1066 MHz CL5 105 zł (lub GoodRam 800 cl5 90 zł)

Samsung 500GB 16MB Cache F2EG 195 zł

 

To wychodzi 830 lub 780 pln, ale jeszcze trzeba naped i prawdopodobnie zasilke...

 

To moze lepiej wez ten zestaw z allegro za 400 i do niego sie dolozy

OCZ 2GB 1066 MHz CL5 105 zł

Samsung 500GB 16MB Cache F2EG 195 zł

i BeQuiet PurePower 350W 169 zł

to da razem 869, a jakis naped bedzie trzeba wykombinowac.

 

P.S. Ceny z ESC, zazwyczaj podajemy z komputronika ale przy twoim budzecie to sie po prostu nie da :)

Link to post
Share on other sites

Nie mam już dysku i napędu bo brat też zaczął składać kompa i zakosił:P Zostałem z grafiką i obudową, no i monitor oczywiście, a budżet niestety ten sam. Płytę biorę jutro z samego rana.

Jeśli jesteś starszy powinieneś mu nie dawać :sciana::) ale z tym budżetem będzie bardzo trudno http://www.agito.pl/?switch=basket&action=basket wiem że może dysk i mobo takie z litośći wzięte ale przynajmniej będziesz miał nowe i będziesz musiał jakoś żonę udobruchać :) żeby pozwoliła na przekroczenie budżetu :)

wytłumacz że właqśnie brat Ci zakosił bez pytania i że tego nie było w planach ale chciałeś być miły dla brata :P

Link to post
Share on other sites

Dzwoniłem do komputronika, rzeczywiście już nie mają:) Zostało to:

EVGA nForce 650i Ultra Mainboard

Ponoć dobre, brać??

 

Żeby nie było że idę na łatwiznę, znalazłem trochę testów tej płytypiszą o niej całkiem całkiem: http://pclab.pl/art26750.html

 

Zasiłki też nie mam bo ktoś pytał:P

 

P.S.

A z tymi podzespołami wiecie jak to jest, bratu oddałem bo on jeszcze w życiu coś więcej pogra, ja mam nałożoną blokadę (żonę:sciana:) a i na sprzęt nie chce wydawać więcej niż to 1200 zł, bo kiecke czy jaką zmywarkę :):P trza kupić kobicie na poprawę humoru jak maszynka przyjdzie:)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...