Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach Intel


Recommended Posts

50 minut temu, zbiku90 napisał:

Restart konieczny po każdej zmianie?

Normalnie klikasz Apply i się zapisuje na bieżąco. Jak przegniesz pałkę to wiadomo - freez/bluescreen.

Tylko uprzedzam, że to tymczasowe zapisanie tj. do restartu komputera. Ale gdy się chce zmienić jeden timing, powiedzmy z 15 na 14, to nie trzeba tracić dwóch minut, aby wejść do BIOSu i finalnie się dowiedzieć, że jest niestabilnie. 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Wracam do domu dziś a tu kable Arctic Freezera pocięte zębami bigla.

Trzeba było połatać żeby wgl.dzialało %-)

Zainstalowałem odwrotnie chłodnice , pokleiłem dziury taśmami i max.temperaturki 53° 

Było 58° 

Edytowane przez Lord_Krecitsqa
Link to post
Share on other sites
13 minut temu, Lord_Krecitsqa napisał:

Wracam do domu dziś a tu kable Arctic Freezera pocięte zębami bigla.

Trzeba było połatać żeby wgl.dzialało %-)

Zainstalowałem odwrotnie chłodnice , pokleiłem dziury taśmami i max.temperaturki 53° 

Było 58° 


Jak ci bigieł otworzył obudowę?

I co żeś pokleił taśmą, przecież ci sprzęt zaleje...

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, mirai99 napisał:


Jak ci bigieł otworzył obudowę?

I co żeś pokleił taśmą, przecież ci sprzęt zaleje...

Nie była pozamykana .

W sensie wszystkie bebechy na zewnątrz.

Bo jak było zamknięte i osłony założone to za mocno sie grzało.

Pozakladałem odwrotnie i chłodzi lepiej .

I cyk. Takie efekty

IMG_20221119_195112__01.jpg

Edytowane przez Lord_Krecitsqa
Link to post
Share on other sites

To masz Krecik dobrego bigla :lol:

Już mi się F5 powoli wyrabia od odświeżanie stron w poszukiwaniu okazji na BF :/ Na razie tylko i9 i i7 potaniały, tyle że nawet taki 12900KS za 680$ to sUaba oferta, jeśli 13600kf jest od ręki za 390$ :/

 

 

Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak. Liczę, że ktoś z 12400 kupi sobie 13600k lub trafi się mój upragniony 12700f po taniości :cry:

Info dla kolegów z MSI B660M Mortar Max, zastanawiających się nad przesiadką na Raptora:

 

https://wccftech.com/msi-b660m-mortar-max-wifi-pushes-intel-core-i5-13600k-to-5-8-ghz-oc-with-new-bios/

 

Nowy testowy bios odblokowuje BCLK OC pozwalając wykręcić na 13600k ponad 5.8GHz 1T przy nadal przyzwoitym napięciu! 

  • Haha 2
Link to post
Share on other sites

Tak sobie czytam te artykuły na portalach i piszą że 13900K wciągnie nosem 400W.

Czy to oznacza że mając 13700K i takiego 1080ti zasilacz 650W będzie zbyt słaby?

Zasilacz mam jeszcze z czasów 4790K.

Znaczy działać to działa ale czy nie spada wydajność przez pracę na granicy możliwości? 

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, Lord_Krecitsqa napisał:

Znaczy działać to działa ale czy nie spada wydajność przez pracę na granicy możliwości? 

To tak nie działa :) przy progu obciążenia możesz mieć jednak znaczne rozjazdy napięć.

Co to za zasilacz?

Co do samego zapotrzebowania nie wydaje mi że żebyś go przekroczył. To 400W przy 13900K to też były pewnie syntetyki i normalnie to on aż tyle nie połknie.

 

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, dodo napisał:

Myślę o zmianie 1070K na 13600K ale nurtuje mnie jedno pytanie; DDR4 czy DDR5?

Na chwilę obecną mam 3080 i monitor 1440p i tak zostanie do 2023 ze względu na ceny.

 

Jeżeli masz fajne ddr4 i ilość tej pamięci Tobie wystarczy to ok, ale jeżeli będziesz zmieniał też pamięci to nie ma kompletnie sensu zostawać na ddr4. Tanie moduły DDR4 są za wolne do tych procesorów a w drogie juz nie ma sensu sie pakować bo czasem fajne DDR5 wychodzi taniej niż porządne moduły DDR4

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, ju-rek napisał:

Żeby mieć lepiej jak na ddr4 4000cl16 w grach, musisz mieć ddr5 7000+

Myląca generalizacja. Są gierki, które preferują niższe tajmingi nad większą przepustowość i wtedy faktycznie DDR4 4000 CL16 Gear1 są szybsze niż DDR5 6200 CL38. Jednocześnie są tytuły, gdzie już DDR5 5400 CL40 będzie deko szybszy od dociaśnionych DDR4 bo dany tytuł rozwija skrzydła przy większej przepustowości - a już szczególnie przy DDR5. Na PurePC miał się do końca listopada pojawić test Raptora w grach @ DDR5 vs DDR4, który powinien jednoznacznie rozwiać wątpliwości.

 

@dodoprzyzwoity Ram DDR5 lata już w okolicach 900 PLN (Patriot Viper Venom) https://www.zadowolenie.pl/patriot-pamiec-ddr5-viper-venom-32gb-6200-2x16gb-cl40

  • Lubię to 2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
6 minut temu, r1023 napisał:

Praktycznie taki sam profil idzie wykręcić na podlinkowanym zestawie Venomów, czyniąc dopłatę do DDR4 totalnie bez sensu ;) (jeśli ktoś nie ma) 

https://www.purepc.pl/test-pamieci-ddr5-patriot-viper-venom-6200-mhz-cl40-dobra-wydajnosc-i-spore-mozliwosci-podkrecania?page=0,29

Link to post
Share on other sites
Teraz, Rebelmind napisał:

Praktycznie taki sam profil idzie wykręcić na podlinkowanym zestawie Venomów, czyniąc dopłatę do DDR4 totalnie bez sensu ;) (jeśli ktoś nie ma) 

https://www.purepc.pl/test-pamieci-ddr5-patriot-viper-venom-6200-mhz-cl40-dobra-wydajnosc-i-spore-mozliwosci-podkrecania?page=0,29

 

spoko chciałem tridenty z RGB itp żeby było chociaż trochę porównywalnie ;), generalnie dobre bdie 32Gb są dość drogie.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...