Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach Intel


Recommended Posts

Test z 2017r, 52 fps @4K vhigh (nie Ultra) vs 102 fps @1080p przy Titan Pascal. 

 

https://www.guru3d.com/articles_pages/ghost_recon_wildlands_pc_graphics_performance_benchmark_review,6.html

 

A ty masz jeszcze Ultra preset. Totalny GPU-bottleneck. 

 

/chyba, że łyknęliśmy wszyscy bajcik :cenzura:

Link to post
Share on other sites
28 minut temu, Rebelmind napisał:

Test z 2017r, 52 fps @4K vhigh (nie Ultra) vs 102 fps @1080p przy Titan Pascal. 

 

https://www.guru3d.com/articles_pages/ghost_recon_wildlands_pc_graphics_performance_benchmark_review,6.html

 

A ty masz jeszcze Ultra preset. Totalny GPU-bottleneck. 

 

/chyba, że łyknęliśmy wszyscy bajcik :cenzura:

No nie. Bez kitu. Na 4790K grałem w 4K w 50fps a wczoraj odpaliłem na 13700K i co?

50fps.

Może ta gierka wszystko co potrzebuje to karta.

AA zawsze wyłączam.

No może jeszcze cieniowanie ultra było mniejsze 

Swoją drogą liczyłem na te 10fps więcej.

Ale takie Total War już śmiga aż miło, kilka sekund i tura zakończona co wcześniej trzeba było czekać kilkanaście 

Edytowane przez Lord_Krecitsqa
Link to post
Share on other sites

Krecik, napiszę Ci po polsku, drukowane litery sobie podaruję:

 

W rozdzielczości 4K oraz przy najwyższych ustawieniach graficznych liczba klatek na sekundę jest blokowana przez KARTĘ GRAFICZNĄ. Jeśli do obecnego konfiga byś wsadził cokolwiek mocniejszego od 3060 z rodziny Amper lub 2070S z rodziny Touring to klatkaż by się minimalnie poprawił. Do komfortowego grania (100+ fps) w tej rozdzielczości potrzebujesz GPU klasy RTX 3080 Ti. 

 

https://www.guru3d.com/articles-pages/geforce-rtx-2080-founders-review,25.html

 

https://www.eteknix.com/msi-gaming-x-trio-rtx-3080-graphics-card-review/17/?amp=1

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Lord_Krecitsqa napisał:

to ja wiem o tym.

 

3 godziny temu, Lord_Krecitsqa napisał:

No nie. Bez kitu. Na 4790K grałem w 4K w 50fps a wczoraj odpaliłem na 13700K i co?

50fps.

 

4 godziny temu, Rebelmind napisał:

/chyba, że łyknęliśmy wszyscy bajcik :cenzura:

 

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Dla mnie upgrade z jakichkolwiek czterech jajec z półki wydajnościowej 4790K na procesor >i3 z tej dekady, to odkrycie gierczenia na nowo %-)

Włączysz grę, Discorda, puścisz coś w tle i 1% low potrafi zjechać do żenującego poziomu, nawet w e-sportówkach.

 

4 godziny temu, Lord_Krecitsqa napisał:

No nie. Bez kitu. Na 4790K grałem w 4K w 50fps a wczoraj odpaliłem na 13700K i co?

50fps.

Może ta gierka wszystko co potrzebuje to karta.

AA zawsze wyłączam.

No może jeszcze cieniowanie ultra było mniejsze 

Swoją drogą liczyłem na te 10fps więcej.

Ale takie Total War już śmiga aż miło, kilka sekund i tura zakończona co wcześniej trzeba było czekać kilkanaście 

Nie zauważyłeś żadnej zmiany w płynności?

Link to post
Share on other sites

Jakby ktoś się zastanawiał nad sensem kupna od zera /przesiadki w obrębie platformy z Raptorem na DDR4 i z jakimi stratami względem DDR5 się to wiąże:

 

Screenshot-2022-11-07-09-42-31-77-f9ee05

 

10% strat DDR5 6400 CL32 vs DDR4 3600 CL16 przy 13600k. 

 

/Test HU, czekamy na podobny test na PurePC. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dokładnie i tu temat przestaje być już tak kontrowersyjny. Jeszcze jak AMD odpuści sobie podatek od nowości za płyty AM5 i takiego B650 będzie się dało kupić za ~700 PLN (odpowiednik cenowy B760 prawdopodobnie) to wybór między DDR5 a DDR4 już nie będzie taki oczywisty. 

Link to post
Share on other sites
11 minut temu, Rebelmind napisał:

Dokładnie i tu temat przestaje być już tak kontrowersyjny. Jeszcze jak AMD odpuści sobie podatek od nowości za płyty AM5 i takiego B650 będzie się dało kupić za ~700 PLN (odpowiednik cenowy B760 prawdopodobnie) to wybór między DDR5 a DDR4 już nie będzie taki oczywisty. 

 

Gdybym składał dzisiaj a nie rok temu kiedy nie było po prostu DDR5 dostępnych, to brałbym już 32Gb DDR5 na fajnych pamięciach.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...