Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach Intel


Recommended Posts

36 minut temu, joker5513 napisał:

Muszę temat przemyśleć. Najpierw to trzeba obadać czy ten 13700k dojedzie sprawny i sprzedać 13600K. 

 

Nie mam monitora 4k. Mam 3440x1440 ultrawide 144Hz

 

 

a myślałem że 4k, jak masz wenę to dla sportu można się pobawić, zrób testy na 13700k i potem na tym 7800x3d zobaczymy jakie będą rezultaty. Osobiście zostawiłbym 13700k i pamięci mu dał jakieś sensowne.

Link to post
Share on other sites
W dniu 21.10.2023 o 18:16, wid3l3c napisał:

Do małej dłoni to ja bym brał roccat kone pure z sensorem owl eye. 

 

Miałem swojego czasu jako daily i dosłownie przegenialna, tak mi podeszła że kupiłem drugą na zapas :D za grosze. Teraz 2 w szafie a w ręce pro air. 

 

Jedyny problem to padające switche, ale co to za problem przelutować :)

Tematy ci sie popdliły

Link to post
Share on other sites

Mam już tego 13700K. Niestety sztuka słabiutka :( Max co jestem w stanie z niego wydusić to 5,5 na P i 4,4 na E.

 

5,6 nieosiągalne nawet przy napięciu 1,34V a wtedy już około 100C.

 

No ale zawsze 8 prawdziwych rdzeni. Za te 2-3 stówki dopłaty może być.

 

a4daca179b28b.jpg

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, Lord_Krecitsqa napisał:

A 4790K dalej po 899 :lol:

Cokolwiek nowoczesnego z 6 rdzeniami i poniżej 500zł go zjada. Ceny starych cepów to absurd ale widocznie wciąż wiele osób boi się zmiany platformy. Pamiętam jak kiedyś miałem dylemat czy dopłacić 100zł do 2600k względem 2500k i różnica była spora :D

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Hasswell był bardzo popularny, dużo tego się sprzedało. Były to czasy gdy wszyscy mędrcy na forach pisali "PO CO CI 8 WĄTKÓW, DO GRANIA WYSTARCZY i5".

 

I tak po 3 latach wszyscy co mieli 4670k/4690K zaczęli cierpieć na stuttering i nagle Hasswelowe I7 stały się poszukiwanym towarem. A że ludzie są z natury leniwi i nie chce im sie wybebeszać całego kompa, stawiać na nowo systemu itp, chcą tylko zrobić CPU out, CPU in. Mimo wszystko 8 wątkowe procesory JAKO TAKO po japońsku pozwalają jeszcze pograć w dzisiejszych czasach.

 

Ale 900zł to jest naprawdę gruba przesada. Tyle już bym się zmobilizował na wybebeszenie kompa zamiast płacić niemal kapcia za 10 letni (!) procesor.

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites
24 minuty temu, zbiku90 napisał:

Ceny starych cepów to absurd ale widocznie wciąż wiele osób boi się zmiany platformy.

 

5 godzin temu, Lord_Krecitsqa napisał:

A 4790K dalej po 899

Gdzie takie ceny? :O bo ja mam sztukę, tylko ją nasmarować muszę i IHS przykleić :D nawet chłodzenie za 29 zł kupiłem :D dorzucę gratis mobo + 32GB RAM :D

 

Gdyby nie CS2 to sam bym dalej siedział na tym złomku(4790k). W zasadzie do wielu innych gier wciąż był wystarczający.
Mój tata siedzi na i5 2400 i mówi że mu więcej nie potrzeba - gra tylko w WoT z GTX980.

 

Natomiast jak przeskoczyłem na 5600 to pierwsze co to boot systemu, od wciśnięcia power - 11 sekunda znika logo bios, 18 sekunda gotowy i można włączyć przeglądarkę...

2ga rzecz to ładowanie stron - dosłownie w półtorej sekundy załadowana cała strona, np. taka wp.pl zawalona reklamami, a nie poszczegółne bloki po kolei.

No i kultura pracy, w zasadzie temperatury przy minimalnie pracujących wszystkich wentylach taka jak 4790k na full, ale tam było co chłodzić w sumie, nie to co tutaj.

Więc to nie kwestia obaw, tylko zwyczajnie nieuzasadnione wydawanie kasy (ja swojego kupiłem za 450 prawie 3 lata temu).

 

Edytowane przez wid3l3c
Link to post
Share on other sites
18 godzin temu, joker5513 napisał:

Mam już tego 13700K. Niestety sztuka słabiutka :( Max co jestem w stanie z niego wydusić to 5,5 na P i 4,4 na E.

 

5,6 nieosiągalne nawet przy napięciu 1,34V a wtedy już około 100C.

 

 

 

a4daca179b28b.jpg

5.6 tylko 

4.3 na e.

Edytowane przez Lord_Krecitsqa
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...