Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach Intel


Recommended Posts

Opierając się na obecnych przeciekach wydaje się, że nie @joker5513. Różnica między 14600k a 13600k zapowiada się na zauważalnie mniejszą niż między i5 Raptor a Alder. Na co z resztą odpowiedzią AMD będą dalsze obniżki 7800X3D, bo myślę że okolice 1600 PLN pod koniec Q3 2023 są jak najbardziej do osiągnięcia. A wtedy Intel może mieć jeszcze cieplej ze sprzedażą ;)

 

Link to post
Share on other sites
W dniu 10.07.2023 o 14:22, joker5513 napisał:

Czyli raczej nie będzie sensu wymieniać 13600K na jesień :) 

 

Ja ewentualnie i5 13600K na i7 14700K , jedyna rozsądna zmiana.

Link to post
Share on other sites
18 godzin temu, Joint21 napisał:

Nie wiem czy czekać do października/listopada czy brać 13700k. 

Okazuje się, że i5-14600k może mieć 8P+8e! Oni chyba serio czytają nasze narzekania :o

 

https://www.purepc.pl/intel-raptor-lake-refresh-desktopowe-procesory-z-niskiego-i-sredniego-segmentu-maja-otrzymac-wiecej-rdzeni

 

Zgaduję, że 14600k będzie na premierę kosztował 349$ (20$ drożej niż 13600k).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Myślę @Dżokiero, że trzeba będzie z 80-100 USD dołożyć do zabiegu, aczkolwiek Intel zawsze trzymał ceny (a Alder/Raptor już szczególnie, gdy 12400f używki trafiają się dopiero od 650 PLN a nuffki stówę drożej).

 

Jeśli te nowe i3-14100f mają faktycznie być 6P-0e to pewnie będą identycznie wycenione co 12400f - ale jeśli Intel rzuci 600 PLN to mogę młodemu kupić mini Raptor Refresh a sobie zostawić i7 Aldera. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Plotek, ploteczek (i to niezbyt dobrych) ciąg dalszy. 

 

https://www.purepc.pl/intel-core-i5-14440-raczej-nie-zaoferuje-wiekszej-liczby-rdzeni-nowe-informacje-o-specyfikacji-ukladow-raptor-lake-refresh#comment-1205611

 

Kolejny nowszy wyciek sugeruje, że jednak podniesienia liczby rdzeni w Raptor Refresh nie będzie :/ 

 

Nie wiem jak np tobie @joker5513ale dla mnie ten nowy kontroler napięcia i +200 MHz zegar nie przekonają do Upgrade'a. To już prędzej 7800X3D bym kupił, szczególnie że podobno nowa AGESA zbacząco poprawia obsługę DDR5 u Ryszarda nowego. 

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, Rebelmind napisał:

Nie wiem jak np tobie @joker5513ale dla mnie ten nowy kontroler napięcia i +200 MHz zegar nie przekonają do Upgrade'a.

 

Zegar to już sobie sam poprawiłem względem fabryki :evil: (5,6 P i 4,4 E @1,27V chodzi bez problemu z niskimi temperaturami a i wincyj można by zrobić) i raczej w takim układzie obecny procek zostaje.

 

Natomiast jeżeli potwierdzi się info o 8 rdzeniach w I5 14600K to raczej zrobię upgrade. Procesor idealny pod moje potrzeby (gracza i tylko gracza) wtedy by to był.

 

AMD już odpuszczam definitywnie - za leniwy jestem by znowu wybebeszać kompa, reinstalować system itp.

Link to post
Share on other sites

Idą podwyżki cen u Niebieskich :/

 

https://ithardware.pl/aktualnosci/intel_planuje_zapowiada_podwyzke_cen_wszystkich_procesorow_core-28487.html

 

Przypomnę, że to samo było przed premierą Raptora: podnieśli ceny Aldera o 10-15$ i nagle 13. gen był od 12. droższa "tylko" o 15-20$ - tyle że jak ktoś śledził ceny z dłuższej perspektywy do 13600k podrożał względem 12600k o 40$ :[

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...