Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach Intel


Recommended Posts

7 godzin temu, Rebelmind napisał:

Tak coś czytam i niskie mam te wyniki w CB R23. Niemalże wszystkie testy z DDR5 są, ale widzę że to powinny być okolice 24.000 stockowo i tak, gdzie ja nie mam tyle po OC. Co więcej, czytam że MSI Z690 Pro-A oraz Pro-P mają skopane domyślne sterowanie dla AC_LL oraz DC_LL. Ktoś, coś? @Artok

 

Jestes pewny że masz G1 ? na screenach masz commnad rate T1, no chyba że dla single rank tak wchodzi.

Link to post
Share on other sites

Mam jakis trop.

Ustawilem XMP i System Memory Multiplier na 6200. Oczywiscie nie wstalo.

Zamienilem miejscami moduly pamieci ale dalej nie wstalo.

Wypialem jeden modul - bingo. System wstal z taktowaniem 3100MHz na RAM i 1550MHz na kontrolerze.

 

1_module.PNG

 

Edit:
Drugi moduł wpięty w ten sam slot też wystartował z 3100MHz i 1550 MHz na kontrolerze. 

Edytowane przez Maxikas
Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, Rebelmind napisał:

Tak coś czytam i niskie mam te wyniki w CB R23. Niemalże wszystkie testy z DDR5 są, ale widzę że to powinny być okolice 24.000 stockowo i tak, gdzie ja nie mam tyle po OC. Co więcej, czytam że MSI Z690 Pro-A oraz Pro-P mają skopane domyślne sterowanie dla AC_LL oraz DC_LL. Ktoś, coś? @Artok

Coś mało Ci wyszło , u mnie po lekkim OC 100Mhz mam 24507pkt , pamięci 3800Mhz Gear2.

BTW , czemu nie zapisuje mi się najlepszy wynik w programie tylko w pliku tekstowym ?

 

COMMENT=MAXON CINEBENCH is based on the high performance animation and rendering software MAXON CINEMA 4D
COMMENT=These are your MAXON CINEBENCH R23 results.
COMMENT=Results Disclaimer - CINEBENCH results are indicative of overall system performance when using CINEMA 4D,
COMMENT=and do not necessarily reflect the performance of the tested hardware with other applications.
COMMENT=Performance of each component (processor, graphics card) does rely somewhat on other components in the system.
COMMENT=Results provided are typical, although not derived from specific testing procedures.
COMMENT=-------------------------------------------------
CORES=14
THREADS=20
MHZ=3500.000000
MHZ_ESTIMATE=inf
PROCESSOR=13th Gen Intel Core i5-13600K
CBTYPE=64 Bit
OSVERSION=Windows 10, 64 Bit, Professional Edition (build 22621)
CBCPU1PEAK=1986.366719
CBCPUXPEAK=24507.947879
CBCPU1ARRAY={1986.367}
CBCPUXARRAY={24507.948}
C4DINFO=101.5
C4DVERSION=23.200
C4DBUILDID=RBBenchmark330542

Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, Kawabonga napisał:

Coś mało Ci wyszło , u mnie po lekkim OC 100Mhz mam 24507pkt , pamięci 3800Mhz Gear2.

BTW , czemu nie zapisuje mi się najlepszy wynik w programie tylko w pliku tekstowym ?

 

COMMENT=MAXON CINEBENCH is based on the high performance animation and rendering software MAXON CINEMA 4D
COMMENT=These are your MAXON CINEBENCH R23 results.
COMMENT=Results Disclaimer - CINEBENCH results are indicative of overall system performance when using CINEMA 4D,
COMMENT=and do not necessarily reflect the performance of the tested hardware with other applications.
COMMENT=Performance of each component (processor, graphics card) does rely somewhat on other components in the system.
COMMENT=Results provided are typical, although not derived from specific testing procedures.
COMMENT=-------------------------------------------------
CORES=14
THREADS=20
MHZ=3500.000000
MHZ_ESTIMATE=inf
PROCESSOR=13th Gen Intel Core i5-13600K
CBTYPE=64 Bit
OSVERSION=Windows 10, 64 Bit, Professional Edition (build 22621)
CBCPU1PEAK=1986.366719
CBCPUXPEAK=24507.947879
CBCPU1ARRAY={1986.367}
CBCPUXARRAY={24507.948}
C4DINFO=101.5
C4DVERSION=23.200
C4DBUILDID=RBBenchmark330542

w programie z tego co pamiętam zapisują się tylko wyniki z długich testów, tzn nie one-and-done, tylko takie w thermal equilibrium

 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
12 minut temu, mirai99 napisał:

w programie z tego co pamiętam zapisują się tylko wyniki z długich testów, tzn nie one-and-done, tylko takie w thermal equilibrium

 

Do wyboru jest test 10 minutowy albo 30minutowy , czyli jak się któryś z tych skończy to się dopiero zapisze ?

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, kampers napisał:

Zrob sobie swoj np na 5min :)

Zrobiłem i dalej wynik nie zapisuje się w programie. :/  

Zrobię test , pokazuję się wynik , wyjdę z programu , wejdę i nie pokazuje.

Edytowane przez Kawabonga
Link to post
Share on other sites

Wygląda na to, że problem występuje jedynie w CB R23, bo podczas testów CB R20 wyniki mam poprawne. Także i efektywny zegar jest praktycznie stały i wynosi tyle samo, co zadane w BIOSie. Ostatecznie stanęło na 5500 MHz P_cores i 4400 e_cores przy 1.275 VCore, co przekłada się na ~10200 pkt. w CB R20 przy 212W poboru oraz 91*C.

 

Mój kasztan dla stabilnych 5600 MHz na rdzeniach Performance potrzebuje 1.37V, co skutkuje poborem rzędu 260-270W więc odpuszczam (wiem, że tylko w syntetykach taki pobór / temperatury zobaczę); e_cores wstają @ 4500 MHz, ale nawet przy 1.35 nie udało mi się ich ustabilizować.  

 

CBR-20-OC5544.jpg

 

IMG-20221207-144441.jpg

 

A jak u was wyniki, @Artok, @ju-rek w CB R20?

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, zbiku90 napisał:

Hmmm odpalasz jako admin?

Jako admin to samo , nie zapisuję , ściągnąłem nawet jeszcze raz ze strony maxona. Skasowałem też wyniki z folderu \Documents\MAXON\Cinebench_23.200\cb_ranking bo tylko tam się mi zapisują , ale też bez zmian :/ 

Link to post
Share on other sites

Przygód z nową platformą ciąg dalszy. %-)

Zamówiłem inne pamięci - G.Skill Trident Z5 6600 CL34, które doleciały dzisiaj. Zresetowałem BIOS, ustawiłem profil XMP (pojawił się tylko jeden, natywny dla tych modułów). Reboot... i platforma wstała od strzała.

Wygląda na to, że albo mam wyjątkowego pecha i Patriot Venom gryzie się z płytą... albo z samymi modułami jest coś nie tak.

working.JPG

Edytowane przez Maxikas
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
14 minut temu, Artok napisał:

55/45, zrobione przed chwilą

Dzięki!

Teraz, ju-rek napisał:

Znalazłem z CB R23 na 55/45.

Rzucisz profilem OC z BIOSa? Da się zapisać do pliku.

 

Kurła, odpisali mi Jureczku na forum MSI! Wynik 21.000 w CB R23 to jednak NIE JEST wszystko w porządku. Zastosowałem się do wszystkich porad i... BZ. Jedne co, to z LoadLineCalibration 2 i Lite Load 4 procek nie boostuje na auto do 1.45, ale wynik 200-300 PKT niżej :/

Link to post
Share on other sites
8 minut temu, Rebelmind napisał:

Rzucisz profilem OC z BIOSa? Da się zapisać do pliku.

Nie mam tego profilu, bo był na biosie 1.92, a jestem teraz na 1.9. Z tego co pamiętam to podniosłem tylko zegary i dałem napięcie auto 1.296v. Nigdy też nie sprawdzałem tego ustawienia tak aby było w pełni stabilne.

Edytowane przez ju-rek
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, SzaRRy napisał:

Cześć, to mój pierwszy post na forum :)

Witamy nowego użytkownika forum! 

Godzinę temu, SzaRRy napisał:

Przyczyną niskiego wyniku  w CB23 może być throttlink

Thermal throttling? Niezbyt, bo nawet przy 1.37 VCore mam nadal temperatury poniżej 100°C, a przy 1.25 nie dobija do 80°, podobnie jak u Ciebie. 

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, SzaRRy napisał:

Cześć, to mój pierwszy post na forum :)

Przyczyną niskiego wyniku  w CB23 może być throttlink.

 

Napięcie proca ustawione na 1,23V reszta na auto.

Też mam taki wynik. Temperaturami też podobne. Obecnie przez małego szczeniaka musiałem pozamykać całą bude i są wyższe.

Link to post
Share on other sites

Jako że wystartowała nowa liga w Path of Exile to i tam sprawdziłem osiągi 13600kf. Tj H&S więc 700 FPS nie trzeba ale co innego mnie zaciekawiło. W mega wymagających momentach (dokokszona mapa, odpalony Ritual, build bod minion army) kręcony Raptor potrafił siorbnąć... ~110W :o W podobnym scenariuszu 12600k również po OC nie brał więcej niż 75-80W. To tyle w temacie nieistniejącej wielowątkowości w starszych grach ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...