Skocz do zawartości

Awaria płyty głównej lub procesora


Recommended Posts

Dzisiaj podczas uruchamiania systemu komputer się wyłączył i nie da się go uruchomić. Przy próbie uruchomienia wentylatory startują na ułamek sekundy i przestają się kręcić (wygląda na zwarcie). Próbowałem podłączyć inny zasilacz, ale efekt jest ten sam. Nie czuć żadnego zapachu spalenizny. Wyciągałem baterię BIOS oraz próbowałem zresetować bios zworką - bezskutecznie. Wyciągnąłem płytę z obudowy i próbowałem odpalić go na tzw. "pająka" bez dysków oraz karty graficznej- bez zmian.Zmieniałem sloty pamięci RAM i odpalałem tylko z jedną kością - bez efektu. Płyta to Asus p8p67 i po podłączeniu zasilania na dole płyty świeci się zielona dioda (standardowo). Wstępnie obstawiam uszkodzoną płytę główną.

 

Reszta sprzętu:

- i7 2600k

-2x4gb ddr3 GoodRam Play 1600MHz

-Asus P8P67

-Gigabyte RX480 4GB

-Corsair vs450

Edytowane przez adrianns
Link to post
Share on other sites

Tak na 90% Mozliwe ze kondensatory przy procku oddały żywot, z reguły ich wydolność to ileś tysięcy godzin przy 105C, im mniejsza temperatura tym dłuższy żywot. Ponoć reguła jest taka, że co 10C mniej, ich "życie" się podwaja.

 

Może wystarczy wymienić część/wszystkie kondensatory. Jeśli to to i masz jakieś pojęcie o lutowaniu możesz się pobawić i naprawić ;)

 

10% wszystko inne ;P

Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc po kondensatorach nic nie widać. Płyta główna była kupiona jako nowa w sklepie k-tech w grudniu 2016 roku. Więc teoretycznie nie przepracowała jakoś dużo. Nigdy nie była katowana, trzymałem i7 2600k na 4,2GHz przy napięciu 1,25V, a temperatura nawet w cieplejsze dni na rdzeniach nie przekraczała 60 stopni :/ jak pech to pech.


W serwisie potwierdzili, że padła płyta główna. Procesor, ram i reszta są sprawne.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...