Skocz do zawartości

Recommended Posts

 Witajcie. 250gb dysk w końcu wali bad sectorami. Na nim jest kopia danych i kopia systemu.. takie nic ważnego.

Obecną konfigurację dyskową macie w mojej sygnaturze.

 

- Szukam jak najlepszego (opłacalnego i przyszłościowego) rozwiązania tego problemu.

 

- Jeden HDD mniej w obudowie to także krok bliżej w stronę usunięcia ich całkowicie z maszyny. Dążę do tego, ponieważ obudowa dostaje drgania jak głupia. Rozkręcałem cały front, co do śrubki i nadal wibruje. Bez pracujących dysków twardych jest ciszej niż w pustym kościele.

 

- Myślałem także nad dyskiem zewnętrznym:

po 1. nie mam, a wiadomo, że raz na kilka lat może się przydać taki "wielkolud"

po 2. taniej

Podpinałbym go raz na pół roku w celi integracji danych - to chyba nie jest złe rozwiązanie.

 

 

Proszę biegłych o pomoc w tych moich rozterkach, pozdrawiam.

 

ps. 850 zł za 1tb ssd za bardzo nie uśmiecha mi się dawać, przynajmniej dzisiaj. Bardziej boli mnie hd7770 niż te wibracje hehe

i tym oto przemyśleniem bardziej kłaniam się w stronę zew. hdd 1TB...

Link to post
Share on other sites

osobiście bym się skłaniał ku rozwiązaniu ssd 240-256 + hdd 1tb, podpinasz oba, system i resztę trzymasz na ssd, zaczyna brakować miejsca to na hdd zrzucasz, dysk hdd którego nie używasz wyłącza się gdy nie jest używany, gdyby hałasował na codzień to zawsze można mu wypiąć zasilanie

Link to post
Share on other sites

Potrzebuję 1tb w kompie - Są na nim dane które używam. Ssd na backup? W  cenie mam dysk zewnętrzny 

 

 

 

Opcja: na razie zew. na backup, potem jak WD padnie to ssd - jest chyba najlepszą opcją.

 

Jakiego Zewnętrznego szukać? Adaty mają Seagaty bez kontrolera usb zintegrowanego, ale nie wiem czy to najlepszy wybór. Może mi ktoś dać odpowiedź?

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

Dyski zewnętrzne lubią latać tak samo jak kontrolery USB lubią w nich umierać. Sam stosuję to rozwiązanie, dla rodziców, os i programy na ssd + dane na raid 1 z 2 x hdd + kopia 1:1 na jednym dysku 2.5" w kieszeni HDD w zatoce 5,25" ( odcinane zasilanie ) + backup na dysku zewnętrznym... U siebie mam kopię 1:1 na 3 dyskach HDD ( z 4 które mam w PC ), wszystki pod power hub hdd podpięte. Ogólne dysk zewnętrzny 2.5" na backup, czy kopię 1:1 to jest raczej budżetowe rozwiązanie, bo co jak podłączasz po pół roku a tu nic ? Jest lepsze niż nic, ale warto sprawdzać stan dysku co jakiś czas...

Z dysków zewnętrznych gdybyś się na taki zdecydował, kup jakiś bez zintegrowanego kontrolera USB, nie SMR i najlepiej z złączem usb typu A bo jest bardzo trwałe...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...