Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tak więc szukam dysku ssd ok 250 GB do 300 zł - obecne spadki cen zachęcają ;) 

Dysk szukam dla rodziców, więc na pewno taki, który szybko nie padnie, nie będzie miał problemu z działaniem (oczywiście dysk sam podłącze). Dysk na złącze SATA. Obecnie w PC jest jakiś 70 GB - czyli ciągle zapchany + i3 przed SkyLake oraz gtx 660 i 8 GB ramu. Chciałbym kupić w brzoskwiniach lub "X-ach"

Link to post
Share on other sites

Stworzyłem ten temat w celu rad i dyskusji osób, które temat ssd-ków znają i stale się tym interesują, sam ostatnio nie jestem tak bacznie zainteresowany modułami PC jak kiedyś - stąd ten temat. 
Wiem że jest temat taki przypięty nie raz już go czytałem, mam też go obecnie otwartego.

Pisałem o wytycznych:
- nie psujący się szybko
- sata
- 200-300 GB

- do 300zł
W przypiętym temacie zatem do tych kryterium nic za bardzo nie pasuje ;) Jeśli chodzi o kolejność nagięcia wytycznych to tak jak przy zastosowaniu stosu FILO, czym później wyjdzie tym bardziej do nagięcia.

Osobiście mam GoodRama IRDM 240gb, którego już nie sprzedają a i tak pewnie sporo więcej by kosztował. 

 

Przy próbie zastosowania filtrów na brzoskwiniach - do 320 zł, pojemności od 200 gb do 300 gb + Sata + MLC pozostaje nie polecany Goodram oraz dyski od Intenso, HP, BIWIN oraz Silicon Power, których kompletnie nie znam(stąd temat).
Pytania jakie się nasuwają - czy nagiąć budżet?
Może jednak coś przeoczyłem i jakiś dysk jest wart uwagi?

Może jednak zaczekać jeszcze dłużej, a przy obecnym trendzie spadków cen SSD wstępny budżet pozwoli po pewnym czasie na kupno odpowiedniego SSD? (Pytanie czy ten trend się utrzyma oraz ile trzeba będzie czekać aż będzie coś dostępnego w tym budżecie).

To tak jak pójść do Elektronika z prośbą o zbudowanie pewnego modułu, który rzadko znajdzie zastosowanie ze względu na środowisko w którym dany moduł będzie pracował, a Elektronik w odpowiedzi mówi żeby SE Pan poszukał na internecie, bo przecież ktoś już kiedyś coś podobnego robił.
Ehhh, post #2 naprawdę wniósł mnóstwo wiedzy w tym temacie.

Link to post
Share on other sites

Wiem że jest temat taki przypięty nie raz już go czytałem, mam też go obecnie otwartego.

Pisałem o wytycznych:

- nie psujący się szybko

- sata

- 200-300 GB

- do 300zł

W przypiętym temacie zatem do tych kryterium nic za bardzo nie pasuje ;)

 

Może jednak coś przeoczyłem i jakiś dysk jest wart uwagi?

Ehhh, post #2 naprawdę wniósł mnóstwo wiedzy w tym temacie.

 

Wydaje mi się że nie potrafisz czytać..

 

Zarówno @roman106 jak i @Yahoo.K nakierowali Cię już na dysk który warto kupić w tej kwocie.

Chodzi o GoodRama IRDM Pro 240GB (gen 2) (IRP-SSDPR-S25B-240) którego kupisz już od 290zł w prawie każdym sklepie. 

 

Z alternatyw w tej kwocie jest Crucial BX300 240GB, lecz trudno go dostać. Nie mniej jednak jest słabszym dyskiem od GoodRama IRDM Pro.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Faktycznie. Przepraszam, nie zauważyłem różnicy literek A i B, po wyszukaniu w brzoskwiniach mógłbym rzec, że widziałem model A :) Tak czy siak jeszcze raz przepraszam za pomyłkę. Zatem w najbliższych dniach będę zamawiał ten model GoodRama, jeśli nie ma nic lepszego z +/- 35zł od jego ceny.

Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7233975067

 

 

Jeśli masz jeszcze jakieś monety allegro to już wgl cena/jakość będzie extra ;)

 

I tu powinieneś dostać opieprz. Podałeś mu link do tego gorszego dysku.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wiem ze to nie wersja Pro ale nadal na kosciach mlc, wiec raczej za ta cene nie jest chyba tragiczny? Cena standard to 249,- jesli dopadl by 20 monet (moze ma) to cena zjezdza do 229,- wiec raczej juz chyba zacnie?

 

Jest tragiczny, bo ten kontroler może powodować zwiechy systemu przy większej ilości operacji. Miałem taki.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...