Skocz do zawartości

Recommended Posts

Moim zdaniem tak. Mój i5 2400 wykręcony na 3.81GHz ma około 6800 pkt CPU Score a Twój i7 podkręcony grubo ponad 4GHz ma tylko około 1800 pkt więcej. Powinieneś mieć trochę ponad 10tys. Coś jest nie halo moim zdaniem.

 

Wynik jest taki jakby nie działał Hyper Threading.

Edytowane przez Lewy648
Link to post
Share on other sites

Witam,

Panowie robiłem wczoraj test 3Dmark i mam problem tego typu że mam niski wynik gdzie mój kolega z gorszym kompem ma lepsze wyniki,również w internecie w wynikach na tle gorszych maszyn mók kompter wypada słabiej.

Niepokoja mnie też parametry Graphics card memory 32mb czy to nie jest za mało?

karta graficzna gtx660 ti 3gb.

Z góry bedę wdzięczny za pomoc.

http://www.3dmark.com/3dm06/17096837

Link to post
Share on other sites

Ładnie idzie ten 8800gtx. Na powietrzu to może być max. Masz tyle co moja bez OC no ale moja 4 lata młodsza ;)
A taktowania jedynie do testu (tzn czy w grach odrazu pada) ? Czy działa stabilnie przez cały czas. Bo ja mogę ustawić 930/1340 3dmark06 przejdzie(11 nie daje rady) , ale gdy włączę BFa lub Far Cry 3 to od razu paseczki się pokazują i muszę zniżyć do 895/1340 bo dopiero to daje 100 % Stabilność np po 8h grania.

Link to post
Share on other sites

W grach ustawiam 648/1674/1998 i jest w 100-procentach stabilna, może być katowana wszystkim po wiele godzin i nic jej nie ruszy nawet furmark. Pamięci mógłbym jeszcze trochę podwyższyć, ale z nimi wolę nie szarżować bo jednak karta ma już swój wiek. Tamte zegary tylko do testów bo na przykład w BF3 wyrzuca po kilku minutach.

Edytowane przez Lewy648
Link to post
Share on other sites
Strasznie mało masz .

Mimo tego że procek słabszy to powinienes mieć +25k 

Masz tylko 1500 wiecej póktów niż ja gdy ja mam 6770 a jest sporo słabsza.

Faktycznie ma malutko i powinien mieć więcej jednak na tym procku nie wyciągnie więcej niż 21-22k choćby nie wiem jaką miał kartę.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem tak. Mój i5 2400 wykręcony na 3.81GHz ma około 6800 pkt CPU Score a Twój i7 podkręcony grubo ponad 4GHz ma tylko około 1800 pkt więcej. Powinieneś mieć trochę ponad 10tys. Coś jest nie halo moim zdaniem.

 

Wynik jest taki jakby nie działał Hyper Threading.

Ten 3D Mark nie jest miarodajny względem nowych procków, ponieważ jest to już stary benchmark. Gdzieś nawet już ktoś się wypowiadał o tym w tym temacie. Jak chce sobie przetestować kompa to niech odpali 3D Mark 11 albo 3D Mark Vantage.

Link to post
Share on other sites

Procek ma 5500 więc coś na poziomie i5 2300. Podejrzewam że nawet 25k może dobić 

Nie, na pewno nie da rady wyciągnąć tyle punktów. W teście procesora ma tyle samo co i5 2300, ale w testach graficznych zaniża fps szybkim kartom przez co grafiki mają mniej punktów. Miałem Phenoma II X4 955 BE i kilka kart graficznych. Od GTX460 poprzez HD5850, HD6870 czy GTX470 nie było różnic i karty osiągały od 21000 do mniej więcej 22000 punktów.

 

@CrisMasteR

 

Mimo to powinien mieć ponad 10000 punktów bo tyle osiągają w tym teście procesory i7 2600k/i7 3770k. Ewidentnie coś mu tam zgrzyta.

Edytowane przez Lewy648
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...