Skocz do zawartości

Wymiana procesora w laptopie - pierwsza generacja i7


Recommended Posts

Zauważam, że z każdą aktualizacją windowsa 10 spadają mi fpsy w grach. Na windows 7 były znacznie wyższe, próbowałem zbijać ustawienia graficzne, cs go np ma w poważaniu zmiany grafiki, rozdzielczości itp i potrafi wyświetlić w grze offline 10 klatek, gdzie na 7 było w okolicach 40-60 na wyższych ustawieniach. 

 

Jednak nie o tym. W laptopie zamontowany jest procesor i7-720qm. Szukam dla niego alternatywy. 

Reszta podzespołów to 16gb ram DDR3 1333mhz,radeon HD 5830, SSD 240gb, matryca 15,6 FHD. 

Szukam czegoś, co go przyśpieszy, Prawdopodobnie 8gb ramu trafi do sprzedaży też, bo ani tego nie wykorzystuję, ani procesor aktualny tego nie obsługuje. 

 

Jakieś propozycje co do procesora? Sam upatrzyłem sobie i7-620M/640M lub i5-520/580, nie wiem czy to dobry wybór i proszę o poradę. Niby zawsze mogę na części go sprzedać i kupić coś poleasingowego, jednak wydajność raczej nie będzie lepsza. 

 

Pytanie drugie, czy taśma  płytki dotykowej jest w każdym modelu inna? Nie działała od momentu kupna, mam inny laptop na stanie i zastanawiam się, czy taśma by pasowała.

Link to post
Share on other sites

Posiadany procesor i7-720qm jest jednym z najszybszych na posiadaną platformę, posiada 4 rdzenie 8 wątków. Proponowane procesory na wymianę i7-620M/640M posiadają 2 rdzenie 4 wątki. Moim zdaniem sprawdź czy w grach działa turbo i zwiększa taktowanie do 2.8 GHz. Może ma za gorąco i zbija takty do niższych i stąd słaba wydajność.

Link to post
Share on other sites

Podałbyś model laptopa? Ogólnie to w nowszych laptopach procesory są wlutowane także wymiana procesora jest według mnie bezsensowna.

HP envy 15 1130ef.

 

 

Posiadany procesor i7-720qm jest jednym z najszybszych na posiadaną platformę, posiada 4 rdzenie 8 wątków. Proponowane procesory na wymianę i7-620M/640M posiadają 2 rdzenie 4 wątki. Moim zdaniem sprawdź czy w grach działa turbo i zwiększa taktowanie do 2.8 GHz. Może ma za gorąco i zbija takty do niższych i stąd słaba wydajność.

Ma ciepło, jedno już bardziej nie jestem w stanie zbić. Powiesz mi jak sprawdzić, czy działa turbo? GTA 5 działało, ale grafika się dławiła i cięła klatki, a i tak było płynniej niż momentami w cs:go.. Niedawno cały układ chłodzenia wyczyściłem i zmieniłem pasty na grafice i procesorze, zawsze można lepszą pastę/płynny metal, ale nie wiem czy to pomoże coś na temperatury. Po graniu w black ops jest ok. 60 stopni jakieś 30 minut po. Może da się zmusić wiatraczki do mocniejszej pracy? 

Link to post
Share on other sites
Gość paprykarz

W zasadzie masz dwie opcje:

 

i7-940xm z TDP 55W oraz i7 840qm z TDP 45W. Turbo można było sprawdzać jakimś toolem od intela. Natomiast dla twojego klocka wygląda to tak:

 

2800 MHz (1 core)
2400 MHz (2 cores)
1733 MHz (3 or 4 cores)

 

Więc jak odpalisz jakąś grę jak radzi kolega sokar to nie zobaczysz 2800 chyba że gra będzie ciągła z 1 rdzenia.

 

Kupowanie jednostek słabszych czyli tych:

 

 

i7-620M/640M lub i5-520/580
 

 

Mija się z celem. Tak na poważnie przyjrzał bym się jeszcze temu Radeonowi czy on się nie nagrzewa ponad normę.

Link to post
Share on other sites

przy takim TDP pewnie zasilacz też nie wytrzyma, tego narzędzia poszukam. Temperatury posprawdzam i na grafice, zobaczymy już jutro to. Wydaje mi się, że różnica przy 840qm będzie mało zauważalna, a ceny 940xm.. Chciałem zrobić to małym kosztem, bo pewnie w listopadzie wymienię go na coś nowego (myślałem o czymś mniejszym + monitor do pisania pracy inżynierskiej), więc szkoda mi inwestować ~400zł.

 

Widzę, że taktowania w grze taktowania były w okolicy 1.3 z tego co zerknąłem, grafika nie drgnęła z temperaturą, procek dalej zakres 54-65

Edytowane przez dawid13
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...