Skocz do zawartości

Nowy monitor 144 hz. Pieka oczy


Recommended Posts

Witam.

 

Jak w temacie kupilem nowy monitor AOC 27 cali 144 hz, 

niestety nie szlo na niego patrzec, od razu piekly mnie oczy wiec wymienilem na inny

https://www.mediamarkt.de/de/product/_asus-vg278q-2352811.html?rbtc=dbm%7Cdna%7C208653975%7C408333069%7Cp%7C20459677%7C&dclid=CNPZwuOw2NoCFQWJdwodBIMPXw

Na nim jest troche lepiej ale i tak mnie pieka.

Kalibrowalem, zmienialem wszystkie mozliwe ustawienia, odleglosc od monitora ok.80cm i nic.

 

Mial ktos moze podobna sytuacje i jakos sobie z tym poradzil ?

 

Z gory dzieki za pomoc

Edytowane przez mirko-36
Link to post
Share on other sites

Wysyłasz link do Asusa z matrycą TN a piszesz o AOC. To jaki w końcu monitor masz?

 

Efekt piekących oczu może być związany z częstotliwościa odświeżania ekranu, sprawdź czy masz 144 Hz i jeżeli tak to zobacz czy przy 60 Hz jest różnica.

Link to post
Share on other sites

Może wybierz się najpierw do okulisty?To nie jest żart i nie śmieję się z twojego problemu.Może od tego powinieneś zacząć bo w tej chwili monitory nie męczą już tak wzroku jak kiedyś tym bardziej że wymieniłeś na inny i jest to samo.

Edytowane przez login1969
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Może wybierz się najpierw do okulisty?To nie jest żart i nie śmieję się z twojego problemu.Może od tego powinieneś zacząć bo w tej chwili monitory nie męczą już tak wzroku jak kiedyś tym bardziej że wymieniłeś na inny i jest to samo.

Badania okulistyczne robilem w sierpniu 2017r,nosze okulary wiec przynajmniej raz w roku robie badania

i jak do tej pory zadnej wady okulista nie stwierdzil oczywiscie poza ta co mam od urodzenia(dalekowzrocznosc).

Tylko zadaje sobie pytanie, skoro te stare monitory byly beee a nowe sa cacy to dlaczego na starym moniterze moge grac godzinami a na nowym tylko go wlacze to mnie odrazu oczy pieka. Moze powinienem wyprobowac panel VA a nie TN.

 

Polopiryn a ty idz sobie wyladuj swoja agresje i nienawisc do ludzi gdzie indziej, tak bedzie lepiej dla wszystkich.

Link to post
Share on other sites

Kurcze ubierac okulary na okulary troche lipa :D .

 

Bylem dzisiaj w Mediamarktcie i probowalem posiedziec przed paroma monitorami i chyba wiem w czym lezy problem (chyba!)

najlepiej mi sie siedzialo przy monitorze 4K, na nim obraz byl jak zyleta i wzrok mi sie wogole nie meczyl, kiedy tylko przesiadlem sie na FullHD bylo gorzej no bo krawedzie jakies takie nie wyrazne, text podobnie np. dwie te same litery a wygladaly jakby inaczej a oko warjuje i sie meczy, ale gdy sie oddalilem na jakis metr to tak jagby bylo lepiej.

Wiec doszlem do wniosku ze chyba 27cali na FullHD jest poprostu za duzo.

Oczywisci 4K i 144hz nie wchodzi w gre bo nie mam zamiaru wydac 1000€ za monitor juz nie mowiac o wymianie karty graficznej.

 

Oddam ten monitor i wymienie na 144hz FullHD tylko na mniejszy np.24cali 

 

Zobaczymy

Link to post
Share on other sites

OK ale to 32cale :( zobacze czy sa w mniejszej wielkosci. 

W sumie to nie glupi pomysl zeby sprobowac Samsunga bo do tej pory mialem Samsunga i bylo OK ale 32cale odpada.

W tej samej technologi tylko zeby mialo 24cale bylo by niezle

 

PS

zamiast 4K wolalbym 144Hz

Edytowane przez mirko-36
Link to post
Share on other sites

Ok, to jeszcze jedno pytanie: rozumiem, że 24 cale 1080p 144 Hz by Ci jak najbardziej paswało. A widziałeś jakijokwiek 27 cali 1440p? Bo tu tez są monitory 144 Hz?

 

Co zaś się tyczy samsunga 24' 144Hz z quantum dot: mówisz - masz :D

 

https://www.emag.pl/monitor-led-23-5-samsung-zakrzywiony-full-hd-hdmi-lc24fg70fquxen/pd/DJ1SK7BBM/?cmpid=60049&utm_campaign=wszystkie&utm_content=14955584&utm_medium=Feed&utm_source=Ceneo.pl

 

EDIT: tu nawet FreeSync się załapał, i matryca VA - u la la, calkiem fajny monitor Ci znalazłem!

 

O, i jeszcze jeden - i do tego tańszy!

 

https://www.emag.pl/monitor-led-24-samsung-zakrzywiony-full-hd-dla-graczy-lc24fg73fquxen/pd/DHHTVDBBM/?ref=similar-exp_center_1_2&provider=rec&recid=rec_4_rec_4_0342b4312475058ec62d44a866bba1e7_1524937872

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

Nie uwierzysz ale ten pierwszy monitor ktory podales pare razy mi sie przewina przez mysl tylko ze zawsze chcialem miec 27calowy.

Ale moze go w koncu wyprobuje, jak bedzie ciul to go odesle :D

 

A co do 1440p 144Hz to troche drogo.

Chociaz podejrzewam ze to by bylo najlepsze wyjscie :)

Jak z Samsungiem nie wyjdzie to zaszaleje :D

Edytowane przez mirko-36
Link to post
Share on other sites

 

Jasność 400cd/m2...

 

Ja odczuwałem wyraźny dyskomfort przy wartości 350cd/m2. Większa jasność musi dosłownie wypalać oczy. Dlatego zdecydowałem się na Eizo EV2450 o jasności 250cd/m2 oraz hybrydowej regulacji podświetlenia (DC powyżej 20% jasności,18kHz PWM poniżej). Zupełnie inne wrażenia. Dodatkowo podświetlam ścianę za monitorem i nie odczuwam negatywnych efektów, nawet po kilku godzinach spędzonych przed monitorem.

Link to post
Share on other sites

To prawda. Jednak wszyscy skupiają się na rozdzielczości i odświeżaniu, a dla mnie zawsze problemem była nadmierna jasność monitora. Już po kilkunastu minutach pracy na mocno świecącym IPSie zaczyna boleć mnie głowa, przed oczyma pojawiają się mroczki. Tak więc pomyślałem, że zaproponuję inny kierunek poszukiwań. A jaki wcześniej miałeś monitor, jeszcze przed przesiadką? Dodam jeszcze, że Full HD na 27 calach to jednak mało... A przynajmniej ja odnoszę wrażenie nieostrego obrazu.

 

^^

Edytowane przez Skaza
Link to post
Share on other sites

Moj stary monitor to 10-cio letni Samsung 21" LED https://www.amazon.de/Samsung-SyncMaster-Widescreen-Monitor-Reaktionszeit/dp/B00413BI6M. Zeczywiscie tez mi sie wydaje FHD i 27" to za malo jak  oddale monitor gdzies na 1m to jest lepiej i tak jak piszesz tez mam wrazenie nie ostrego obrazu a oczy prubuja to wyostrzyc no i sie mecza.

Troche nie rozumie tej jasnosci obrazu, nobo jak mam 350cd/m2 to sobie znize jasnosc i bedzie git,

czy raczej funkcjonuje to troche inaczej?

No i wogole jak patrze to ciezko jest dostac monitor 250cd/m2 i w 144hz :(

Edytowane przez mirko-36
Link to post
Share on other sites

Acha zeczywiscie, sorry :D

 

Ja juz zglupialem, tu znowu jest napisane ze ma on 350cd/m2 jasnosc ???

https://www.alternate.de/Samsung/C24FG70FQU-LED-LED-Monitor/html/product/1299469

 

O a tu na stronie Samsunga tez jest 350cd ???

http://www.samsung.com/de/monitors/curved-cfg70fqu/LC24FG70FQUXEN/

na samym dole trzeba wcisnac ALLE SPEZIFIKATIONEN ANZEIGEN

Edytowane przez mirko-36
Link to post
Share on other sites

Tu też piszą, że jest 350cd/m2

 

https://ithardware.pl/testyirecenzje/test_samsung_cfg70_24_zakrzywiona_matryca_va_quantum_dot_i_144_hz-2022-7.html

 

Powiem Ci tak: gdy będziesz już na coś zdecydowany to koniecznie podejdź i zobacz JAK Twoje oczy reagują na 1440p przy 27 calach, bo moim zdaniem powinno być sporo lepiej niż przy 1080p @24''. 

Link to post
Share on other sites

Tylo ze mi zalezy bardziej na 144Hz, to jest tak ze jak czegos nie wyprobujesz to nie wiesz jakie to jest dobre, wyprobowalem 144Hz i nie chce znac wiecej monitorow 60Hz-ych. A 27" 1440p 144Hz ceny zaczynaja sie od 700€ a tyle nie dam za monitor wiec musze isc na kompromis a ten Samsung naprawde zapowiada sie fajnie :)

Edytowane przez mirko-36
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...