Skocz do zawartości

Praca na okres próbny - kiedy można się z tego zwolnić


Recommended Posts

Chyba się wkopałem w niezłe bagno .

 

Dostałem propozycje pracy na okres próbny 3miesiące ,która została podpisana przez zemnie.

Gdy wszystko zostało załatwione zostałem skierowany na szkolenie BHp :> tam dowiedziałem się dość dużo złych rzeczy  o tej firmie ,o których Bhpowiec myślał że ja wiem ,a nie wiedziałem :o

 

 

Teraz pytanie czy mogę się zwolnić z tej pracy po dwóch ,trzech dniach jeżeli będzie tak jak BHpoweic mówił , i nie dostanę  żadnej kary ?

 

Czy muszę przepracować tam dwa tygodnie .bo to była umowa próbna na 3misiące i wtedy mogę się zwolnić  ?

Edytowane przez patryk414
Link to post
Share on other sites

Chyba się wkopałem w niezłe bagno .

 

Dostałem propozycje pracy na okres próbny 3miesiące ,która została podpisana przez zemnie.

Gdy wszystko zostało załatwione zostałem skierowany na szkolenie BHp :> tam dowiedziałem się dość dużo złych rzeczy  o tej firmie ,o których Bhpowiec myślał że ja wiem ,a nie wiedziałem :o

 

 

Teraz pytanie czy mogę się zwolnić z tej pracy po dwóch ,trzech dniach jeżeli będzie tak jak BHpoweic mówił , i nie dostanę  żadnej kary ?

 

Czy muszę przepracować tam dwa tygodnie .bo to była umowa próbna na 3misiące i wtedy mogę się zwolnić  ?

a nie masz napisane jaki masz okres wypowiedzenia umowy ?

Link to post
Share on other sites

napisane jest że dwa tygodnie ,tylko po ilu dniach mogę złożyć te wypowiedzenie

Wypowiedzenie możesz złożyć już teraz i od tego czasu będzie liczony okres wypowiedzenia.

Spróbuj wypowiedzieć umowę za porozumieniem stron - czyli piszesz wypowiedzenie umowy

w którym proponujesz termin rozwiązania umowy. Pracodawca nie musi się zgodzić na takie rozwiązanie.

Najlepiej pisz wypowiedzenie za porozumieniem stron i zaznacz, że jeżeli się nie zgodzą na proponowany termin

to mają twoje pismo traktować jako wypowiedzenie umowy z zachowaniem okresu wypowiedzenia.

Jest też możliwość rozwiązania umowy bez wypowiedzenia i możesz ją takie rozwiązanie zastosować jeżeli pracodawca dopuści się ciężkiego naruszenia podstawowych obowiązków wobec pracownika. Jeżeli wypowiedzenie te nie będzie uzasadnione to pracodawca może się ubiegać o odszkodowanie.

Najlepiej zadzwoń do PIP - Powiatowej Inspekcji Pracy: http://www.bip.pip.gov.pl/pl/bip/porady_wszystkie

tam najlepiej Ci doradzą na co zwrócić uwagę i jakie masz prawa i obowiązki jako pracownik.

Może Pan z BHP też podkoloryzował sprawę i nie jest tak źle.

Edytowane przez tad111
Link to post
Share on other sites

Zawsze mozesz zlozyc wypowiedzenie i sie rozchorowac i pujsc na l4. To rozwiazanie ostateczne i w czasie pobutu na l4 lepiej przestrzegac zalecen lekarza czyli jak jest zaznaczone pacjent ma lerzec to siedziec w domu. No i co najwazniejsze nie pracowac gdzie indziej. Moze sie zdazyc kontrola zus ale to sporadycznosc przy l4 na tydzien czy 2. Raczej kontroluja l4 na kilka miesiecy.

Link to post
Share on other sites

Zawsze mozesz zlozyc wypowiedzenie i sie rozchorowac i pujsc na l4. To rozwiazanie ostateczne i w czasie pobutu na l4 lepiej przestrzegac zalecen lekarza czyli jak jest zaznaczone pacjent ma lerzec to siedziec w domu. No i co najwazniejsze nie pracowac gdzie indziej. Moze sie zdazyc kontrola zus ale to sporadycznosc przy l4 na tydzien czy 2. Raczej kontroluja l4 na kilka miesiecy.

 

Po odwaleniu takiej maniany na pewno pracodawca zleciłby ZUSowi kontrolę. Facet się zatrudnił, po kilku dniach rzucił wypowiedzenie i chorobowe. Ty jako pracodawca nie zleciłbyś kontroli? 

 

Co do wypowiedzenia za porozumieniem stron, wkręć, że znalazłeś lepszą pracę. Na pewno pracodawca pójdzie Ci na rękę, bo nawet nie opłaca się takiego pracownika przyuczać/wdrażać do firmy, skoro za dwa tygodnie już go nie będzie.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Po odwaleniu takiej maniany na pewno pracodawca zleciłby ZUSowi kontrolę. Facet się zatrudnił, po kilku dniach rzucił wypowiedzenie i chorobowe. Ty jako pracodawca nie zleciłbyś kontroli?

 

A nawet jak nie zleci to odwalenie takiego numeru rozgrzeje do czerwoności niejednego pracodawcę. Po co sobie psuć opinię na starcie. Można też popracować ten tydzień i zobaczyć jak jest, czy plotki mają potwierdzenie i dopiero złożyć wypowiedzenie. Co to jest tydzień.

Link to post
Share on other sites

To nie ty powinieneś się martwić. Sytuacja z ostatnich miesięcy. Pracownik na zwolnieniu pojechał na urlop. Pracodawca się dowiedział przeglądając Facebooka. Po czym go zwolnił mając dowody. Pracownik wytoczył sprawę i wygrał mimo niby dowodów . 3 miesięczna pensja plus chyba odszkodowanie. Druga sprawa podobna do twojej. Pracownik zatrudniony przyszedł 3 razy po czym przestał się pojawiać. I w firmie nie wiedzą co zrobić bo nie ma kontaktu, zwolnić nie mogą bo jak taki pracownik pójdzie do sądu to wygra sprawę bez problemu. Po jakimś czasie udało się skontaktować i powiedział że za takie pieniądze to nie będzie pracował. Pracodawcy prawie nie mają praw i zwolni ą cię bez problemu za porozumieniem.

Oczywiście sam sprawdź zanim się zwolnisz. Bo wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.

Tak mi się przypomniał jeszcze temat. Zawsze możesz mówić że nie potrafisz czegoś robić, nie masz tyle siły, włosy cię bolą itp. Sami Cię zwolnią :D

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...