Skocz do zawartości

Nowy zestaw, i dylemat pomiedzy 8600k/8700/8700k.


Recommended Posts

Czolem panowie. Przymierzam sie do zakupu nowego zestawu i mam dosyc spory dylemat jaki dokladnie procesor do niego wmontowac. Do czego bedzie mi potrzebny?

Glownie do streamowania oraz oczywiscie gier. Dylemat mam pomiedzy i5 8600k, i7 8700, i7 8700k.

Na poczatek chcialbym sie dowiedziec dlaczego mialbym kupic procesor z koncowka K. Dodam, ze komputer ma mi posluzyc troche dluzej i na ta chwile bedzie zamontowana slabsza karta graficzna, ale za kilka miesiecy bedzie wymieniona na 1070/1070ti/1080/1080ti czas pokaze. Czytalem troche na temat podkrecania i7 i wnioski sa takie ze temperatury czesta sa dosyc wysokie po oc, no i prawodopodobnie czeka mnie skalpowanie, a srednio mam na to ochote. Najbardziej przemawia do mnie i7 8700 bo jedyne co bede musial zrobic to ja wmontowac i zaaplikowac dobre chlodzenie, tylko pytanie czy warto? Czy moze wybrac jednak cos z koncowka K. Zaznaczam ze stream bedzie uzywal cpu nie gpu. 

Jesli chodzi o zestaw

Na ta chwile karta graficzna to bedzie 1050ti 4g, dlaczego tak slaba karta pod taki procek? Bardziej zalezy mi na tym zebym mogl w spokoju streamowac bez martwenia sie o jakies dropy fpsow czy cos podobnego, a w przyszlosci zainwestuje sobie w jakiegos potwora zeby popatrzec na gre w chociazby 2K i 60+ na full detalach, na ta chwile nie mam na to az takiego parcia.

zasilacz - zapewne 650w mi starczy

dysk - ssd sata (nie bede raczej montowal dysku m.2 chyba ze plyta glowna bedzie miala na to miejsce to w przyszlosci jest taka mozliwosc)

plyta glowna - tutaj bede potrzebowal waszej pomocy

ram - kolejna ciezka kwestia w ktorej potrzebuje pomocy, na pewno bedzie to 16gb ale nie mam pojecia czy moze 3000 czy 3200 badz wiecej.

oczywiscie na procesor jakis cooler dorzuce.

 

Jesli chodzi o budzet.

W ramie chce sie zmiescic do 800zl

W plycie glownej rowniez 800zl

I teraz kwestia procesora, jestem w stanie zaplacic nawet za jednostke i7 z K ale pytanie czy warto.

 

Oczywiscie nie obraze sie za pomoc w zaoszczedzeniu pieniedzy bo jesli np wybralbym i7 bez K to te koszta moglby by sie zmniejszyc, dlatego tez prosze was o pomoc bo troche mam namieszane w glowie.

 

Dodam ze nie mieszkam w Polsce wiec podam wam ceny procesorow z Dubaju.

i5 8600k -  1119AED/ 1040pln

i7 8700  -  1190AED/ 1107pln

i7 8700k -  1450AED/ 1350pln

kurs to ok 0.93 AED o PLN 

Podrzucam tez strony na ktorej beda zamawiane czesci, jest tez problem z dostepnoscia niektorych podzespolow wiec moze byc troche kombinowania.

 

https://uae.microless.com/

https://deals.souq.com/ae-en/

 

 Z gory wielkie dzieki za pomoc.

Edytowane przez vkielon
Link to post
Share on other sites

A masz tam w Dubaju jakiś dobry serwis żeby ci oskalpowali procesor ?

Bo różnica w cenie nie jest duża jak widzisz, a skoro komputer ma być na dłużej i do tego bardzo mocna karta to warto.

Co do ramów najlepiej cena/jakość wychodzą ramy 3200mhz.

 

Co do 8600k to też przydałby się skalp bo to że się mniej grzeją to i tak maja gluta który po jakimś czasie wyschnie :)

 

I podaj pełny budżet.

Edytowane przez Tirell
Link to post
Share on other sites

A masz tam w Dubaju jakiś dobry serwis żeby ci oskalpowali procesor ?

Bo różnica w cenie nie jest duża jak widzisz, a skoro komputer ma być na dłużej i do tego bardzo mocna karta to warto.

Co do ramów najlepiej cena/jakość wychodzą ramy 3200mhz.

 

Co do 8600k to też przydałby się skalp bo to że się mniej grzeją to i tak maja gluta który po jakimś czasie wyschnie :)

 

I podaj pełny budżet.

Nie orietowalem sie w serwisach do skalpu tutaj. Mysle ze gdyby byla taka potrzeba to prawdopodobnie zabralbym sie z tym do polski przy okajzi powrotu.

Z drugiej strony tak mysle, ze na ta chwile np kupie 8700k ale nie bede go krecil, a zrobie to np w momencie kiedy dokupie mocniejsza karte. Bo powiedz mi, jak sie 8700k zachowuje bez skalpu i oc? Jak z temperaturami i wydajnoscia w porownaniu do 8700 bez k.

 

budzet to ok. 5000aed czyli ok 4600pln.

W tym zalicza sie karta, procek, ssd (bedzie male bo 250gb na poczatek), cooler do procka, obudowa jakas pewnie tansza na miesiac za 200zl, ram, plyta glowna i zasilacz.

Edytowane przez vkielon
Link to post
Share on other sites

Zależy od sztuki, to nie jest tak że każdy 8700k się grzeje, nawet jeśli zrobisz OC w okolice ~4,4 to temperatury będą dobre ale nie po to kupujesz procesor z k żeby sobie 400mhz podbić tylko celujesz ile tylko się da a ten glut pod czapka procesora niestety nie pomaga i już od 4,6 w górę zaczynają się problemy z temperaturami a po skalpie czasem udaje się nawet zbić 25 stopni.

Link to post
Share on other sites

Zależy od sztuki, to nie jest tak że każdy 8700k się grzeje, nawet jeśli zrobisz OC w okolice ~4,4 to temperatury będą dobre ale nie po to kupujesz procesor z k żeby sobie 400mhz podbić tylko celujesz ile tylko się da a ten glut pod czapka procesora niestety nie pomaga i już od 4,6 w górę zaczynają się problemy z temperaturami a po skalpie czasem udaje się nawet zbić 25 stopni.

A co myslisz o tym zeby wziac 8700k i po prostu go nie krecic teraz tylko po zakupie tej karty np? Bo wydajnosc na pewno ma lepsza od 8700, a w sumie zawsze bede mial zapas na przyszlosc zeby podkrecic w nim srube racja?

Link to post
Share on other sites

No możesz tak zrobić tylko nie czekaj ze skalpem za długo (np żebyś za rok sobie nie przypomniał o tym) bo silikon może wyschnąć do zera od temperatur i może być problem przy skalpie.

Ciężko odkleić czapkę od procesora wtedy i różnie może być.

 

 

@Co do zestawu, tylko te 2 strony masz?

Bo jak widze te ceny + ilosc rzeczy w tych sklepach to masakra.

Nie wolisz kupic w polsce albo na amazonie  i zaplacic 200zl za kuriera z ubezpieczeniem?

Edytowane przez Tirell
Link to post
Share on other sites

Npo

 

No możesz tak zrobić tylko nie czekaj ze skalpem za długo (np żebyś za rok sobie nie przypomniał o tym) bo silikon może wyschnąć do zera od temperatur i może być problem przy skalpie.

Ciężko odkleić czapkę od procesora wtedy i różnie może być.

 

 

@Co do zestawu, tylko te 2 strony masz?

Bo jak widze te ceny + ilosc rzeczy w tych sklepach to masakra.

Nie wolisz kupic w polsce albo na amazonie  i zaplacic 200zl za kuriera z ubezpieczeniem?

 

No wlasnie nie spieszylbym sie z tym skalpem wiec nie wiem czy to dobry pomysl jednak. Powiem ci ze co do tych stron to raczej te dwie, ceny sa tansze ale z czesciami troche ciezej. O Amazonie nie myslalem bo trzeba placic tam karta, a nie posiadam jeszcze konta w banku tutaj, chociaz jak patrze na te ceny to mnie kusi bo plus jest tez taki ze tutejsza waluta ma staly kurs dolara. Hmm, musze poglowkowac :D


Ktoś jeszcze mógłby się wypowiedzieć i dodać coś więcej ?


Napisano dziś, 06:58

Witam, po dłuższym namyśle zdecydowałem się na procesor i7 8700, nie znam się za bardzo na podkręcaniu i też nie mam ochoty się w to bawić (może w przyszłości jak zmienie na K gdy zajdzie potrzeba). Potrzebuje teraz waszej pomocy w skompletowaniu reszty pod tego procka

 

Komputer głównie pod stream na obsie i gierek.

 

A więc:

 

Procek - i7 8700 

Płyta główna - tutaj ciągle rozmyślam, ale ze wszystkiego co przeczytałem to chyba asrock extreme 4, lub moze tomahawk?

SDD - na tą chwilę nie potrzebuje jakoś sporo, wystarczy mi SSD 250gb na najbliższy miesiąc dwa

RAM - Na początku myślałem tylko nad 8gb przez ograniczony budzet ale po dluzszym sprawdzaniu jednak wypadlo na 16gb bo prawdopodobnie bedzie zamawiane z amazona wiec nie mam zmaiaru 2 razy placic za przesylke. Corsair Vengeance RGB 3200mhz c16

Zasilacz - tutaj pewnie poleci 650w ale tez potrzebuje pomocy.

Obudowa - nie potrzebuje czegos wyczesanego na start, byleby się w pózniejszym czasie zmiescil wiekszy cooler bo na poczatku bede smigal przez chwile na stockowym.

Karta graficzna - wypadlo na 1050ti, dlaczego? na tą chwilę nie potrzebuje wieśka na 70 fps stalych przy ultra czy bf1, bo karta bedzie zmieniana jak ceny się trochę ogarną na coś pokroju 1070/1080.

A stream będzie obciążał procka.

Tylko rozmyślam którą dokładnie wybrać.

 

https://uae.souq.com...ard-17541884/i/

https://uae.souq.com...ard-24236020/i/

https://uae.souq.com...bit-22111997/i/

https://uae.souq.com...ard-22630725/i/

 

Waluta AED do PLN to 0.93.

 

Mój budżet to około 4200zl lacznie z prockiem.

Chcialbym tez dowiedziec sie czy na i7 8700 bez problemu bede smigał na obsie?

Dzieki z góry za pomoc. Mam nadzieję że się zmieszczę chociaż wiem że przy tej kwocie może być ciężko. Jak będzie trzeba to coś dorzuce.

 

Strony z których będę korzystał 

https://uae.souq.com/ae-en/

https://www.amazon.com/

https://uae.microless.com/

 

Niektóre ceny np kart graficznych są tańsze na 1 stronie.


Jakaś pomoc?

Edytowane przez vkielon
Link to post
Share on other sites

 

 

tomahawk

 

Będzie ok. Możesz też wyjdą tańsze chipsety.

 

 

 

na tą chwilę nie potrzebuje jakoś sporo, wystarczy mi SSD 250gb na najbliższy miesiąc dwa

 

IRDM Pro Gen2 / Plextor PX-256M8PeG

 

 

 

 Corsair Vengeance RGB 3200mhz c16

 

Ok

 

 

 

Zasilacz - tutaj pewnie poleci 650w ale tez potrzebuje pomocy

 

Seasonic Focus Gold / Platinium i nawet pod 1080 wystarczy 550W

 

 

 

Obudowa - nie potrzebuje czegos wyczesanego na start, byleby się w pózniejszym czasie zmiescil wiekszy cooler bo na poczatku bede smigal przez chwile na stockowym.

 

Meshify C TG, Define C TG, Define R6

 

 

 

Karta graficzna - wypadlo na 1050ti, dlaczego? na tą chwilę nie potrzebuje wieśka na 70 fps stalych przy ultra czy bf1, bo karta bedzie zmieniana jak ceny się trochę ogarną na coś pokroju 1070/1080

 

Znając życie, GTX 1070 będzie kosztował niewiele mniej od GTX 1080. Plan masz ok

Link to post
Share on other sites

850EVO jest na kościach TLC i nie ma on sensu. 

ok

czyli mowisz zebym bral ten tak?

https://www.amazon.com/Plextor-Internal-Solid-State-Heatsink-PX-256PeG/dp/B01JCXXQ1A/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1522666628&sr=8-1&keywords=Plextor+PX-256M8PeG

 

jesli chodzi o wejscie w plycie to wpinam go bezposrednio do plyty czy musze uzyc pasa?

 

i jesli chodzi o ta i7, da rade na niej bez problemu odpalac streamy?

 

i ktora karte graf wybraz sposrod tych 4ech?

 

 i taka obudowa bedzie ok ?

 

https://www.amazon.com/Phanteks-PH-EC416PTG_BW-Eclipse-Steel-Tempered/dp/B01NCNYQDQ/ref=sr_1_fkmr0_2?ie=UTF8&qid=1522666976&sr=8-2-fkmr0&keywords=Meshify%2BC%2BTG&th=1

Edytowane przez vkielon
Link to post
Share on other sites

Dysk ten. Wpinasz pod złącze M.2 i tyle. 

i7 spokojnie da radę w streamie, przecież to sam top. 

Obudowę bardziej celowałbym w Meshify C z racji lepszej cyrkulacji powietrza pod GTX 1080 

Grafikę bierz co tańsze, i tak pójdzie na sprzedaż. 

Link to post
Share on other sites

Dysk ten. Wpinasz pod złącze M.2 i tyle.

i7 spokojnie da radę w streamie, przecież to sam top.

Obudowę bardziej celowałbym w Meshify C z racji lepszej cyrkulacji powietrza pod GTX 1080

Grafikę bierz co tańsze, i tak pójdzie na sprzedaż.

 

Ok jakby mnie skusilo na 1080ti to 550w tez starczy? Bo z czasem dodam kolejny dysk lub dwa mozliwe ze ram chociaz 16 to na dlugo wystarczy. No i cooler bedzie wiekszy tez.

Jest jeszcze maly problem. Nie moge zamowic z amazona plyt glownych i zasilaczy nie wiem czym to jest spowodowane. Moze cos od producenta. Chociaz na stronie souq ktora jest kupiona przez amazona moge zamowic tam plyte ale duzo wiecej przesylka wychodzi i plyty drozsze. Wiec jesli mozesz zerknij na te dwie strony co podeslalem i polec cos.

 

 

i co myslisz o tych 2 dyskach : Crucial BX300 / ADATA SU900 ? bo tak sie zastanawiam czy az tak mi jest teraz potrzebny m2 z taka przepustowoscia do 2-3 gier i systemu

Edytowane przez vkielon
Link to post
Share on other sites

 

 

Ok jakby mnie skusilo na 1080ti to 550w tez starczy?

Tak, zobacz ile wersja 650W kosztuje, jak śmieszna dopłata to można brać mocniejszy, dłuższy tryb pasywny.

 

 

 

ADATA SU900 ?

Nieopłacalny na tle Plextora M8Pe 256GB, dodatkowo tam masz bufor cache SLC przez co po jego zapchaniu dysk znacznie zwalnia

 

1qd-seq-write.png

 

 

Tańsza płyta pod i7 8700 na Z370 to tylko Asrock Z370 Pro 4, w zasadzie bez większej różnicy, byle niepotrzebnie nie przepłacać.


Nie cytuj całych postów, użyj pustego pola poniżej by odpowiedzieć.

Link to post
Share on other sites

Ok namōwiliscie mnie na tego plextora. Niestety mam problem na ta chwile bo nie moge zamowic zasilacza i plyty glownej z amazona do dubaju nie wiem z jakiego powodu, wiec chyba kompletowanie sprzetu zajmie mi troche dluzej, nie wiem czy tez nie poczekac na nowe plyty budzetowe bez mozliwosci podkrecania bo slyszalem ze maja byc w tym miesiacu.

Najbardziej budzetowa llyta pod i7 8700 to asrock pro 4? Znalazlem w dubaju centrum z czesciami do komputerow i ceny sa naprawde niskie dotego moge sie targowac. Msi gtx 1050ti mam za 800zl

Edytowane przez vkielon
Link to post
Share on other sites

A co myślicie o płycie głownej Msi gaming plus?


halko halko


I mam też taką nietypową prozbe, czy znajdzie sie jakas dobra dusza ktora potowarzyszy mi przy dobieraniu podzespolow w momencie kiedy bede w centrum komputerowym? 

Kwestia jest tego typu ze bedac tam ostatnio zauwazylem ze sa problemy z dostepnoscia niektorych czesci, np w wiekszosci maja tam produkty msi, asrocka nie znajde nie ma opcji, sklepow z czesciami jest okolo 10 wiec pierwsze co zrobie bedac tam przejde sie po wszystkich i spisze ceny kazdego podzespolu i na koniec wybiore to co najlepiej sie zgra jakosciowo i cenowo, problem bedzie z ssd na pewno, niestety nie mam mozliwosci zamowic np plextora z amazona bo przesylka jest okropnie droga do uae. Mysle ze wybiore sie tam w ten weekend, wiec jak ktos bylby mi wstanie pomoc w momencie kiedy sie tam znajde to bede niezmiernie wdzieczny.


Kolejny problem jest taki ze ciezko tutaj z zasilaczami, glownie sa corsairy vs, i sie zastanawiam czy vs 550w pociagnie ten sprzet spokojnie. z cx moze byc ciezko

Edytowane przez vkielon
Link to post
Share on other sites

 

 

Msi gaming plus

 

Sekcja zasilania nie powala. Tomahawk wypada tutaj o niebo lepiej

 

 

 

Mysle ze wybiore sie tam w ten weekend, wiec jak ktos bylby mi wstanie pomoc w momencie kiedy sie tam znajde to bede niezmiernie wdzieczny

 

Może akurat ktoś się trafi na forum. Wal tu wtedy SS w temacie z tymi częściami. 

 

 

 

Kolejny problem jest taki ze ciezko tutaj z zasilaczami, glownie sa corsairy vs, i sie zastanawiam czy vs 550w pociagnie ten sprzet spokojnie. z cx moze byc ciezko

 

VS pociągnie ale to dość budżetowa jednostka. Nie wypada w takim budżecie. Jeżeli Corsair, to na bank mają RM550X i spokojnie możesz go brać.  

Link to post
Share on other sites

ok znalazlem cx 550

https://uae.souq.com/ae-en/orsair-cx-series-cx550-550w-atx12v-80-plus-bronze-certified-active-pfc-power-supply-24440716/i/

bedzie gitarka?

co myslisz o pamieciach ram hyperx??

 

ok mniejsza o tego hypera. zamowie to 

https://uae.souq.com/ae-en/corsair-vengeance-lpx-8gb-2x4gb-ddr4-3200-c16-1-35v-red-16gb-2-x-8gb-cmk16gx4m2b3200c16-24539321/i/


i czy ten dysk podlacze sobie spokojnie do tomahawka? 

https://uae.souq.com/ae-en/wd-black-256gb-performance-ssd-8-gb-s-m-2-2280-pcie-nvme-solid-state-drive-wds256g1x0c-22303085/i/

 

na razie szukam cos tanszego, pozniej dokupie.


okej, widze tez ze sa nowe plyty b360 i h370, jak mozecie podac ktore pasuja do tego zestawu, to postaram sie je jakos tutaj ogarnac.


https://gear-up.me/

na tej stronie sa dostepne te plyty.

Edytowane przez vkielon
Link to post
Share on other sites

A nie masz kogoś w pl kto by ci mógł wysłać wszystko do Dubaju?

 

Kupujesz w sklepie typu esc/xkom/morele/proline dajesz polski adres dostawy - ktoś na miejscu sprawdza czy wszystko się zgadza i wysyła ci to jakimś kurierem z ubezpieczeniem przesyłki.

 

Niby ten Dubaj taka metropolia a wybór maja jak na Białorusi albo w Iranie :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

No możesz tak zrobić tylko nie czekaj ze skalpem za długo (np żebyś za rok sobie nie przypomniał o tym) bo silikon może wyschnąć do zera od temperatur i może być problem przy skalpie.

Ciężko odkleić czapkę od procesora wtedy i różnie może być.

 

...

 

Większej bzdury nie czytałem

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

BX300 w wersji 480GB wypada bardzo dobrze cena/wydajność/pojemność, ale raczej nie schodziłbym poniżej tej wersji pojemnościowej, bo jednak jest on oparty o "wolne" kostki microna 3D MLC i w niższych pojemnościach to jest bardziej odczuwalne, za 509zł kupisz w Polsce. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...