Skocz do zawartości

Pomoc w podkręceniu Phenoma 2 x4 945!


Recommended Posts

cpuz podbiłem do 1.38, cpuz pokazuje 1.39.

mnożnik procka jest x15

FSB jest 227

HT link 2050Mhz

NB jest 2050Mhz

Pamięci są teraz 1500Mhz

Sprawdzę teraz na tym napięciu a jak nie pójdzie to zrobię tak jak powiedziałeś.

najlepsza faza jest taka ze jak miałem płytę gigabyta 770 na am2+ i ddr2 to pamiętam ze robił 3600Mhz, a tu zmiana płyty niby na lepsza i kości ddr3 i problem. Ale wtedy też się bawiłem ale na tej z takimi samymi ustawieniami co na tamtej i nie chodzi.

Link to post
Share on other sites

jak ją kupiłem to zmieniłem jej bios na nowszy. Od tamtej pory nie patrzałem na stronę asusa ale wersja moja to 1101. Zwiększyłem napięcie do 1.39 i OCCT cpu linpack chodzi już 30 min. wiec na razie dobrze. i nowe stery do chipsetu wgrane.

 

50 min. OCCT cpu linpack chyba wystarczy.podwyższę FSB o 2 oczka i zobaczymy co bedzie

 

niech ktoś pomoże nie wiem jak uzyskać stabilne 3500Mhz :help:zwiększam napięcie już jadę na 1.428V i niewiem czy bedzie stabilnie.

FSB 233

HT 2104

NB 2104

cpu/nb 1.3v

ht voltage podniosłem o 0.025v

tak samo nb voltage

 

ustawiłem na 3500Mhz i nie było stabilnie, myślałem ze jest ta ściana i ustawiłem na 3600Mhz i dałem 1.5V dla procka i restary przy wczytywaniu Windowsa wiec chyba nie da rady tyle osiągnąć.

Link to post
Share on other sites

Potrzebuje jeszcze jednej rady, mianowicie dlaczego procek ustawiony na 3400Mhz i sprawdzany OCCT cpu linpack przez godzinę i wszystko w porządku, a po teście jakieś 10 minut potrafi się pokazać niebieski ekran nawet jak przeglądam internet. :help:

Link to post
Share on other sites

chciałem zrobić fotkę ale nie zdążyłem. Mam jeszcze jeden problem z myszką przestaje chodzić, muszą ja odpiąć i znów podpiąć by chodziła, jest pod USB, sprawdzałem rożne wejścia to samo, pod ps2 to samo, rożne myszki to samo , na innym kompie działały. Zaczęło się to dziać po instalacji win 7 64bit i OC chyba.

Link to post
Share on other sites

Troszkę przeceniasz możliwości OC PHenomów, Nigdy nie były w OC rewelacyjne, a wiadomo że można trafić na słabszy egzemplarz.

 

Mój by osiągnąć stabilne 3,5 potrzebuje aż 1,5vcore. (darowałem sobie, szkoda procka)

No ale przynajmniej mam 4 rdzeń gratis, wiec nie narzekam.

Link to post
Share on other sites

Już też dałem sobie spokój i ustawiłem go 3.4Ghz no szkoda ale co zrobisz. poczekam na buldożera od AMD ;), ale niewiem czy 8 rdzeni bedzie potrzebne czy nawet 6 do gier i innych multimedialnych zastosowań.

To już nie o te rdzenie chodzi :P Bardziej interesująca jest wydajność "rdzeń w rdzeń" do Sandy Bridge. Jeżeli będą porównywalne i tańsze to AMD wróci do gry. Ja też czekam i wtedy zapadnie decyzja czy SB czy AMD :) Dla mnie może mieć nawet 16 rdzeni. Byle w grach i multimediach był równie szybki co SB, równie dobrze się podkręcał.

Link to post
Share on other sites

Miałem Phenoma 2 940 black edition i potrzebowałem 1,475 v aby działał stabilnie przy 3,6 ghz z tego co się orientuje to jest ten sam proc tylko ma dodatkowo kontroler pamięci DDR 3. A przy 1,55 chodził z prędkością 3,8 (5 dni w OCCT ) :) Obecnie mam Phenomka 2 970 black edition i ddr3 więc OC mnie nie interesuje :)

Link to post
Share on other sites

Ja nie polecam orthosa, a Linx'a. Ponieważ ja próbowałem osiągnąć jak najniższe napięcie na stocku. Dałem na 1.20v i testowałem orthosem godzinę i nic nie wykryło, a LinX pod dwóch minutach wywalił.

Sprawa dyskusyjna:) czemu? Mój Phenom 955 potrafił przejść AMD Overdrive Arthosa Benchmarki itd a wywalał błędy w OCCT mimo ze był 100% sprawny i stabilny :rotfl:

Widzisz u każdego inaczej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...