Skocz do zawartości

Asus Sabertooth P67 rev 3B


Recommended Posts

  • 2 tygodnie później...

Czy na płycie sabertooth p67 będzię możliwość instalacji procesrów ivy birdge?

Która sekcja zasilania oferuje większą jakośc: 8 faz z sabera czy 12 faz z p8z68v? Nie moge się zdecydowac która brać :P

Chyba że poczekam na płyty dla IB...

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Testowałem wiele płyt głównych z P67 - link. Co prawda było to chwilę po tym jak wyszły na rynek (bodajże miesiąc po premierze) i BIOSy były niedopracowane, ale... pod względem podkręcania Sabertooth mi się nie podobał :/ Ogólnie też nie wypadł nadzwyczaj dobrze.

Nie wiem jak wygląda obecna sytuacja na rynku płyt głównych (nie wiem jakie nowe modele się pojawiły), ale za "moich czasów" najlepszym wyborem (pod każdym względem) był ASUS P8P67. Dobra jakość, odpowiednie wyposażenie, świetne możliwości podkręcania.

Link to post
Share on other sites

Testowałem wiele płyt głównych z P67 - link. Co prawda było to chwilę po tym jak wyszły na rynek (bodajże miesiąc po premierze) i BIOSy były niedopracowane, ale... pod względem podkręcania Sabertooth mi się nie podobał :/ Ogólnie też nie wypadł nadzwyczaj dobrze. Nie wiem jak wygląda obecna sytuacja na rynku płyt głównych (nie wiem jakie nowe modele się pojawiły), ale za "moich czasów" najlepszym wyborem (pod każdym względem) był ASUS P8P67. Dobra jakość, odpowiednie wyposażenie, świetne możliwości podkręcania.

A jeśli weźmiemy pod uwagę, że podkręcanie nie jest dla mnie zbyt istotne, chodziło o opisywaną w wielu testach bezawaryjność, jakość komponentów i 5-letnią gwarancję.Czy pomijając to nie polecasz tej płyty oraz co myślisz o P8Z68-V Pro?

Link to post
Share on other sites

Nic Ci o niej nie napiszę, ponieważ nie miałem jej w rękach :)

 

Musiałbyś poczytać rzetelne recenzje i testy przeprowadzone przez redakcje specjalizujące się w sprzęcie komputerowym (na opinie użytkowników należy patrzeć z przymrużeniem oka, ponieważ jeden się zna, drugi pieprzy głupoty... wiesz jak jest).

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Mam jednak inny problem. Zdarza mi się podczas użytkowania systemu [a najczęściej podczas gry], rozłączanie zasilania portów usb. Z początku myślałem, że może to wina przedniego panelu [tam mam podłączoną mysz]. Mimo wszystko w momencie rozłączenia, nie działa na chwile i mysz podłączona z przodu i klawiatura, którą mam podpiętą, przez przedłużacz usb to tylnego panelu MB. Nie wiem gdzie może leżeć przyczyna a całość zaczęła mieć miejsce dopiero po zmianie MB na Sabertootha;/ Jakieś pomysły?

 

FIXED AND HERE'S HOW

 

Guide to updating usb 3.0 drivers & firmware

 

For any one with a NEC/Renesas USB 3.0 Issue there are two solutions not yet available from Asus.

 

1) Update to current driver first here:http://downloadcenter.intel.com/Deta....1.19.0_PV.exe

 

2) Update Firmware from here: http://www.station-d...age/renesas.htm Download the Firmware Version 3.0.2.8.0.8 & 4.0.1.5.0.2 (Windows 32 & 64bits) dated 20/08/11 remove any devices conected to the 3.0 ports and for some reason needs to be run in compatibility mode win xp sp2. worked fine for me.

Link to post
Share on other sites

P8Z68-V Pro nie. Nie spojrzałeś w link...

Ale mi wlaśnie chodziło o Sabertootha. Bo wynika z tej listy 42 bodaj testowanych płyt, że go testowałeś. Czy uważasz, że nie jest godna polecenia (coś czytałem o jakichś mniejszych napięciach), a może warto ją wziąć, bo ma 5-cio letnią gwarancję, a osłonę bym zdjął. Wówczas zyskuję komponenty o dłuższej żywotności i pewnie również spadek temperatur (bo nie zamierzam używać tego wiatraczka 40mm) 1.Która dłużej mi posłuży? 2.Czy części użytę do Sabetootha są rzeczywiście lepszej jakości i dłuższej żywotności? 3.A czy może wiesz, jak się Sabertooth plasuje między innymi kartami jeśli chodzi o temperatury? 4.I coś źle mówisz o P8Z68-V Pro? 5.Że gorsza jest od P8P67? Ale chodzi o podkręcanie czy o co? Bo jak mówiłem o podkręcanie mi nie chodzi, ale mógłbym sobie przynajmniej na początku przyoszczędzić na karcie graficznej

 

Ok, o P8Z68 już poczytałem, ale co z pytaniem 1, 2, 3?

 

P8Z68-V Pro nie. Nie spojrzałeś w link...

OK, wziąłbym tę P8P67,ale w której wersji? w najnowszej? rev 3.1?Ale zwykłą, czy Pro, deluxe, m, v, evo?

Edytowane przez mariobro
Link to post
Share on other sites

Ja bym brał mimo wszystko Sabertootha. U mnie problemy z usb były przez obudowę i luźny przedni panel. Zależy czego oczekujesz od płyty. Pro i Deluxe mają opcję TurboV która umożliwia super proste kręcenie (jest "lżejsza" wersja tej opcji w Sabertooth). Jeśli chodzi o temperatury to szczerze mówiąc max 40 st idle, w stresie nie zauważyłem większych temperatur od 50paru st. Działam na i5-2500k, którego to podkręciłem do 4.2 tzw. auto oc [w biosie]. W idle ma 1.6 ale gdy trzeba sam kręci się do 4.2, nie zauważyłem żadnych problemów - nie miałem ani jednego zwisu. Sabertooth jest też płytą jedną z bodajże czterech gdzie są możliwości kręcenia powyżej 5ghz i płyta to utrzyma. Nie sądzę abyś tak się aż bawił ale wiedz, że jest taka możliwość. 5letnia gwarancja - samo to mówi o płycie, iż producent nie zaprzestanie jej wsparcia za dwa / trzy lata, gdyż dając taką gwarancję pokazuje, że nie jest to tylko zabaweczka dla maniaków. Jeśli chodzi o OC to wersja Deluxe jest lepsza od PRO - to masz jak w banku. Pozostaje kwestia rozmieszczenia PCI. Ja jedyny mankament jaki widzę to trudność w doborze dźwiękówki [gdyż pracuję nad muzą] a na wakacje planuję SLI. Zostaje więc wąski slocik ponieważ szersze wejście zakryje druga grafa. Jeśli chodzi o armor - nie ma sensu go zdejmować - znakomicie spełnia swoją funkcję. Więcej pod tym linkiem:

 

 

pozdrawiam:)

Link to post
Share on other sites

Ja bym brał mimo wszystko Sabertootha. U mnie problemy z usb były przez obudowę i luźny przedni panel. Zależy czego oczekujesz od płyty. Pro i Deluxe mają opcję TurboV która umożliwia super proste kręcenie (jest "lżejsza" wersja tej opcji w Sabertooth). Jeśli chodzi o temperatury to szczerze mówiąc max 40 st idle, w stresie nie zauważyłem większych temperatur od 50paru st. Działam na i5-2500k, którego to podkręciłem do 4.2 tzw. auto oc [w biosie]. W idle ma 1.6 ale gdy trzeba sam kręci się do 4.2, nie zauważyłem żadnych problemów - nie miałem ani jednego zwisu. Sabertooth jest też płytą jedną z bodajże czterech gdzie są możliwości kręcenia powyżej 5ghz i płyta to utrzyma. Nie sądzę abyś tak się aż bawił ale wiedz, że jest taka możliwość. 5letnia gwarancja - samo to mówi o płycie, iż producent nie zaprzestanie jej wsparcia za dwa / trzy lata, gdyż dając taką gwarancję pokazuje, że nie jest to tylko zabaweczka dla maniaków. Jeśli chodzi o OC to wersja Deluxe jest lepsza od PRO - to masz jak w banku. Pozostaje kwestia rozmieszczenia PCI. Ja jedyny mankament jaki widzę to trudność w doborze dźwiękówki [gdyż pracuję nad muzą] a na wakacje planuję SLI. Zostaje więc wąski slocik ponieważ szersze wejście zakryje druga grafa. Jeśli chodzi o armor - nie ma sensu go zdejmować - znakomicie spełnia swoją funkcję. Więcej pod tym linkiem:

pozdrawiam:)

Ale używasz tego specjalnego wiatraczka 40mm wpuszczającego powietrze pod Thermal Armor?

Link to post
Share on other sites

A ja Ci kolego powiem tak czy kupisz Asusa płyte za 1200 zł czy 600 zł to i tak może być zaraz na gwarancji , ja mam ze swoją problemy ponieważ jest popsuta, najpierw padł mosfet a teraz płyta po tej rzekomej naprawie świruje , producenci szukając oszczędności wszystko postanowili naprawiać(dawniej dziwne bo taką płyte to dostawłeś nową przynajmniej u Gigabyte) a niestety to nie są buty które się oddaje do szewca tylko skomplikowana elektronika

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Asus sie zj****ł. To nie to co kiedyś. Coraz więcej użytkowników narzeka na ich płyty i nie tylko. A asus support ? Pożal się Boże !

Miałem problem z USB to mi użytkownicy pomogli a "Wielki Pan Paweł" tu z forum pi*****i, że nie mieli takich usterek na serwisie, gdzie fora aż trzeszczą od podobnych tematów.

Link to post
Share on other sites

Radzili mi na innych forach zakup płyty ASRocka, ale ja nie mam do tej firmy zaufania. Teraz uwagę skupiłem jednak na tym Asusie P8P67, bo do Sabertootha trzebaby zamontować wentylatorek, a to dodatkowy hałas, a ja komputer do domowego studia muzycznego buduję.A co myślicie o płytach Intela?

Link to post
Share on other sites

Sabertooth jest też płytą jedną z bodajże czterech gdzie są możliwości kręcenia powyżej 5ghz i płyta to utrzyma.

Nawet taki asrock p67 pro3 daje radę http://forum.benchmark.pl/topic/1199-podkrecanie-procesorow-jaki-masz-wynik/page__view__findpost__p__449493 a kosztuje znacznie mniej.

 

PS. TurboV Evo jest beznadziejne do podkręcania znacznie lepiej w biosie się "bawić"

Link to post
Share on other sites

Ale używasz tego specjalnego wiatraczka 40mm wpuszczającego powietrze pod Thermal Armor?

absolutnie nie uzywam go. ja mam w budzie poki co, 3 wentyle, ale pewnie zamienie ja na zalman z9 plus. Generalnie i tak wentyle chodza więc wraz z coolerem je słychać cały czas.Kwestia przyzwyczajenia, nie jest to jakiś super hałas na pewno. Cooler to zalman q9900max. temperatury bardzo niskie. co do wyboru - tak jak mówiłem - zależy czego oczekujesz. Ja z kumplem z pracy robilismy przegląd płytek i generalnie Saber wygrał, także go zakupiłem. Ziomek ma płytę EVGA Z68 FTW i tez jest swietna. Moim zdaniem jesli cię stać to zainwestuj w konkretną płytę, nie ma co się oszczędzać. Natomiast zgodzę się, że czy wydasz 1200 czy 600 to może znaleźć się na serwisie - no ale od czego masz gwarę, poza tym nie znaczy to że masz brać jakiś tańszy crap. Pozdro

Edytowane przez poncz
Link to post
Share on other sites

Kolego działanie serwisu Asusa jest żałosne , więc życzę Ci zebys nie miał z nimi dop czynienia . pozdro

tak tak i tylko dlatego mam wziac inny crap bo serwis maja zalosny. Kolego pracuje w sklepie z komponentami, mam do czynienia z serwisem na co dzien i jak na razie problemow nie mialem.

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Witam serdecznie.

Odświeżę troche temat.

Posiadam płytę główną ASUS sabertooth p67.

Wgrałem świeży system i pozmieniałem ustawienia UEFI.

Mój problem polega na tym, że w programie ASUS AI Suite II znikła zakładka TurboV EVO (a z pewnością kiedyś była).

Próbowałem wgrać najnowszą wersje programu ale nie pomogło. Przypuszczam, że to wina zmienionych ustawień w UEFI ale za bardzo nie wiem gdzie to włączyć.

Proszę o rade??

 

Wstyd się przyznać ale podczas instalacji wybierając instalowane składniki programu nie zjechałem w dół suwakiem i nie zaznaczyłem odpowiedniej opcji TurboV EVO.

Edytowane przez mariocieszyn
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...