Skocz do zawartości

Problemy z obrazem po wymianie GPU i zasilacza


Recommended Posts

Witam

 

Kilka dni temu na śmietnik poszedł GF9800GTX+ i zasilacz Codegen 500W.

Wymieniłem na kartę graficzną (Gigabyte HD6850 1Gb OC) i zasilacz(Bequiet PurePower 530W).

 

Jak uruchamiam komputer to obraz w Windows XP jest rozmazany. Czasem uruchamia się poprawnie ale wywala niebeski ekran z informacją, że przyczyną problemu jest plik ati2dvag, i że sterownik urządzenia został zablokowany przez nieskończoną pętlę. Muszę go restartować. Za 3, 4 razem wszystko uruchamia się poprawnie i mogę grać bez żadnych problemów. Wtedy już nic się nie dzieje.

Sterowniki od karty instalowałem z płyty dołączonej do GPU, później je odinstalowałem i zainstalowałem najnowsze catalisy ze strony ATI.

 

Macie jakieś sugestie czy rady? Mam screeny ale nie wiem jak je dodać do postu...

Link to post
Share on other sites

Syf w systemie jest najprawdopodobniejszą przyczyną.

Jak masz gdzieś pod ręką wolny dysk twardy to zainstaluj na nim na czysto system ze sterownikami i zobacz, jak się będzie zachowywał. Jeśli wszystko będzie ok, znaczy się na starym nazbierało Ci się tyle śmieci, że jedyną sensowną opcją jest "formacik".

Link to post
Share on other sites

Odinstaluje sterowniki pobierz program Driver Cleaner wyczyść dokładnie System ze starych sterowników NV jak i AMD zainstaluj na nowo bo moze sterownik ze sterownikiem sie gryzie.

 

Co zrobiłes z 9800GTX?

Link to post
Share on other sites

Odinstaluje sterowniki pobierz program Driver Cleaner wyczyść dokładnie System ze starych sterowników NV jak i AMD zainstaluj na nowo bo moze sterownik ze sterownikiem sie gryzie.

 

Co zrobiłes z 9800GTX?

Słyszałem o 'wypiekaniu' tej karty, jednak w moim przypadku się nie udało i... ehhh

Przegiołem z temperaturą albo z czasem trzymania jej w piekarniku i poodpadały pewne elementy, łącznie z procesorem... ;)

Już jest na śmietniku

 

No to trochę mnie uspokoiliście, bałem się że to raczej uszkodzenie mechaniczne GPU. Chociaż format i reinstalka systemu też mi się średnio podoba. Idzie weekend to będę miał zajęcie ;)

 

Najpierw spróbuję pozbyć się na amen tych starych sterowników mimo wszystko bo dysku zapasowego nie mam niestety.

Link to post
Share on other sites

Słyszałem o 'wypiekaniu' tej karty, jednak w moim przypadku się nie udało i... ehhh

Przegiołem z temperaturą albo z czasem trzymania jej w piekarniku i poodpadały pewne elementy, łącznie z procesorem... ;)

Już jest na śmietniku

nie chciał bys mi jej sprzedać chłodzenie by mi sie przydało :)

 

Często tak jest ze to wina sterowników jak nie pomoże reinstalacja to będziemy myśleć co dalej ;)

Link to post
Share on other sites

Odinstaluj wszystkie aplikacje i sterowniki od NV. Wyczyść dysk i rejestry CCleaner-em, odinstaluj aplikacje CCC i sterowniki. Wyczyść, jak wyżej. Zainstaluj na początek tylko stery AMD pomijając aplikację. Jeśli będzie bezproblemowo doinstaluj CCC.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...