Skocz do zawartości

GeForce 8800GT , połączenie 2 kart SLI?


Recommended Posts

jakaś różnica między asus/gainward/msi etc? co wybrac?

te obecne karty mają teraz 1000123123 literek...

zakladam, ze GT/GTX - jest git

a oznaczenie SE - nie git :(

 

co ważniejsze? ilośc pamięci czy rodzaj? tzn: 1024MB ddr3, czy 512ddr5?

sorry ze tak mecze, ae szanuje ciezko zarobione miedziaki, i nie chce kupic jakiegos - za przeproszeniem - gówna.

 

-----edit:

gtx 470 kosztuje ~900zl :)

to ja wole kupic za 150 płyte kompatybilną ze SLI, i za 140 drugą taką karte jak mam - i mieć podobne osiągi w grach 3x taniej

niestety 900zl nie wydam ;)

------------------

 

powyzsze ptania wciaz aktualne :D

 

Mylisz sie a co jesli gra nie wspiera SLI? wtedy du*a wydajność jast taka sama jak bys mial jedna karte :(

Link to post
Share on other sites

jestem w 100% pewny, ze wspiera :(

 

wiem już to co chciałem, z ciekawości jeszcze zapytam...

czy ta moja płyta p5k W OGOLE nei ma możliwości zrobienia sli? przeciez to jest tylko komunikacja między kartami graf ;/

bo 2 sloty PCIe mam na tej plycie...

czyli po podłączeniu 2 kart NIE będą działały, tak?

Link to post
Share on other sites

Zasilacz do takiego GTX 460 da radę, jednak już do HD 69xx zalecany to min 600 Wat

Ja mam procka E7500 i najnowsze gry ciągną na 100% dwa rdzenie @ 3.54GHz a są już gry które bez problemu zarządzają 4 rdzenie, z tego co pamiętam to najnowszy Assasin i coś jeszcze. W dzisiejszych czasach nie tylko liczy się taktowanie ale i też ilość rdzeni. Za kilka lat pewnie będą procki 20 rdzeni i taktowaniu 6GHz i to będzie standard :hahaha:

A takiego GF 8800 za 140 zł nie wyrwiesz min 180zł z przesyłką

Link to post
Share on other sites

ale co działa? SLI da sie to uruchomić ale zrozum to ze 16x4 to w ogóle nie będzie różnicy :hahaha:

ok, rozumiem, ze różnicy nie będzie :menda:

 

mam tylko pytanie, co znaczy 16x4?

i na jakiej zasadzie 2gi slot jest wolniejszy?

czy jeśli teraz przepne karte z górnego do dolnego slotu - albo odwrotnie - to będzie 'wolniejsza' ?

 

edit: znalazlem specyfikacje plyty w necie.... niebieski slot jest x16 a czarny x4 ;/

cokolwiek to jest, nie brzmi dobrze ;p

Link to post
Share on other sites

16x4 oznacza elektryczną zgodność portów pci-e. po mimo iż port jest długi i wygląda jak zwykły może działać z prędkością x1 x4 x8 i x16. Przy czym pomiędzy x8 a x16 różnice wychodzą dopiero przy zastosowaniu najmocniejszych kart obecnych na rynku. a miedzy x8 a x4 jest przepaść. Prawdopodobnie nie odczułbyś nawet że masz 2 karty. Jednak dziwi mnie podejście producentów, napewno dałoby radę rozdzielić w tych konstrukcjach linie na 8x8... Ale oczywiście trzeba zarobić na tym że daje się możliwość łączenia kart.. :hahaha:

Link to post
Share on other sites

szkoda, ze nie ma 8800gt sli :hahaha:

8800 ma obsługę SLI

 

anyway:

http://www.gral.pl/Gainward+GT440+512MB+PCI-E_669.html

czy cos takiego mi wystarczy?

HAHAHAHA! to jeszcze słabsze od 8800GT, chwyt marketingowy typu DirectX 11

 

U mnie AMD Phenom 9850 Quad-Core~2,5ghz ogranicza GTX260

a co dopiero Core Duo ;], ja nie wiem co by się u Ciebie sprawdziło może 9800GX2?

co na to forumowicze :ciekawy:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...