Skocz do zawartości

GeForce 8800GT , połączenie 2 kart SLI?


Recommended Posts

witam,

 

kupiłem sobie nową gierke, chciałem pograć na max detalach, niestety FPS jest ... niezadowalający :(

nowe karty kosztuja 400-600zl - nie chce tyle wydawać, wymyslilem wiec, ze dokupie sobie druga karte

aktualnie jestem szczesliwym posiadaczem: galaxy gf 8800 gt 512MB DDR3 256bit cooler master - czy jakos tak... nie mam bladego pojecia co to wszstko znaczy i mam pare pytan odnosnie połączenia jej z drugą taką samą w celu uzyskania lepszej wydajności

 

1. czy to w ogole oplacalne? druga taka karta kosztuje ~200zl, jak to wpłynie na wydajność? ile % poprawy moge sie spodziewac? 20? 30? 50?

 

2. i czy w ogole wpłynie na wydajność - moze teraz są jakieś nowsze technologie których ten model karty po prostu nie obsłuzy?

 

3. czy jesli kupie gf8800 ale nie 'galaxy' albo nie 'cooler master' - czy bedzie problem z poączeniem takiej karty z moją?

 

4. na pudełku jest napisane, ze potrzeba ~400W zasilacza, teraz mam 450, zakladam wiec, ze jak dodam drugą taką karte trzeba bedzie również wymienić/dołożyć zasilacz?

 

4a. co spowoduje zbyt słaby zasilacz? resety komputera? słabszą wydajność? bo w sumie właśnie do mnie dotarło, ze prawdopodobnie nawet teraz mam zbyt słaby :>

 

edit:

5. czy mój procek core2duo 2.3ghz uciągnie 2 karty? [czy to ma w ogole znaczenie?]

prosze nie udzielac odpowiedzi 'jak Wam sie wydaje' - mi też dużo rzeczy się 'wydaje' chociaż nie mam o nich bladego pojęcia :( wolałbym usłyszeć opinie ekspertów ;)

Link to post
Share on other sites

ooo nie spodziewlaem sie odp. o 2 w nocy ;p

 

dodam jeszcze do postu powyzej, ze szukałem w sieci, i znalazłem, ze połączenie tego mojego GF z drugim takim samym dałoby zbliżone osiągi [w crysis, i 3dMark] do karty:

GeForce GTX 470 -cokolwiek to jest :(

 

asus p5k

core2duo 2.33ghz

3x 1gb ramu ocz sli ready 1066mhz [chyba]

gf8800gt

1 dysk - 2gi padł w niewyjasnionych okolicznościach

i podłączany 'od święta' dvd rom ;]

Link to post
Share on other sites

jaki zasilacz Moc i Marka?

 

nie opłaca se robić SLI po pierwsze twoja płyta tego nie obsługuje tylko CrossFire ( karty AMD )

 

proponuje sprzedać obecnego 8800GT i dołożyć to co masz na druga karte i kupic jedna a porządna :(

Link to post
Share on other sites

o,wydawalo mi sie, ze podalem w 1-wszym poscie ;/

zasilacz... marki ATX :(

450W, jesli sie nie myle, to Chieftec...

 

a zakladajac, ze mam plyte która to obsługuje, to byłaby znacząca poprawa FPS w nowych grach?

 

wiem, ze troche kombinuje jak koń pod góre, ale tej karty raczej nikt w dzisiejszych czasach nie kupi ;]

Link to post
Share on other sites

na Allegro chętnie wezmą 140 zł :( ile byś mógł dołożyć do nowej karty graficznej ? Jaki do dokładnie Chieftec? :( Przydało by sie tez OC procesora przy zakupie mocniejszej grafiki.

 

W jakiej rozdzielczości grasz

Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że była by poprawa w grach nie wiem dokładnie ile % ale na pewno sporo.. Jednak nie opłaca ci sie robić sli bo po 1 nie masz takiej płyty a po drugie lepiej sprzedać i dołożyć, dostaniesz za tą kartę do 200zł a potem możesz kupić jakiegoś GTS'a 450, który z pewnością ci wystarczy ;-)

 

Lub GTX'a 460 tanio wyrwać ;-) i tak jak kolega pisze podkręcić procesor.

Link to post
Share on other sites

rozdzielczosc: 1680-1050px

nie wiem, jaki chieftec... nie bede rozbierał teraz :(

bardzo sie przyda nowy proc.? slyszałem, ze obecne gry nie są w stanie w pełni obciążyć 2-rdzeniowego procesora

 

no troche mógłbym dołożyć... nie chce po prostu wymieniać wszystkich podzespołów.

pytanie jaką karte w najlepszym wypadku mógłbym zapodać do tego co już mam, zeby nie grzmiało i buczało :(

Link to post
Share on other sites

Tutaj GTX 260 będzie w sam raz ale musiał byś podkręcić procesor :( To jak wstaniesz rano i sprawdzisz to daj znać jakie dokładnie to model :(

 

Powoli nowe gry już zaczynają korzystać z 4rdzeni GTA IV, BBC2, Battlefield 3 i Crysis 2 pewnie tez, powoli lecz nie ubłaganie era dwu rdzeniowców mija ;)

Link to post
Share on other sites

co do zasilacza, sprawdzilem na stronie producenta, i wpadło mi w oko A-80 - jestem prawie pewien, ze to taki :(

czy to naprawde ma duze znaczenie? :(

 

zalecane wymagania do giery która mnie intereseuje:

# procesor Core 2 Duo 2,2 GHz

# karta graficzna (desktopy) GeForce GTS 250

 

wiem, ze ciezko to ocenic... ale czy te karty co podaliście sprawią, ze gra bedzie działała płynnie?

moze warto kupic cos lepszego... 500zł moglbym wyłożyć

 

i czy jest opcja dorzucenia drugiej takiej karty [jakimś sli, czy crossfire, za np rok - biorac pod uwage moja plyte główną - celuje w Diablo3 ;) ]

Link to post
Share on other sites

tak, taki [czemu mam wrazenie, ze robicie sobie jaja? :> ]

 

edit:

 

ja wiem, ze moj komp jest 'do duszy', ale póki co wszystko działa :(

jak zaczne miec poniżej 20 fps w grach, to sie zastanowie nad kupnem nowego ;p

póki co chcialbm tylko nową grafike, i powinno styknąć na jakis czas

Link to post
Share on other sites

Przy GTX 260 na pewno odczujesz różnice.. A jeżeli masz więcej $$ to dołóż do jakiegoś GTX 460 i z czasem zmień procesor, płytę itp...

 

Nie robimy sobie jaj xd sam mam GTX'a 470 tak jak wyżej napisałeś pytając co kolwiek to jest.. I wszystkie dotychczasowe gry chodzą mi na max detalach i 1600x900 bez żadnej przycinki.

Link to post
Share on other sites

Niby czemu? Jak bys był pewny tego co masz w PC i czy masz jakas gwarancje mogli byśmy to jakoś wyceni i gdyby udało ci sie sprzedać wziął byś cos na AMD, na taki w miarę przyzwoity PC na platformie AM3 potrzeba 1300-1400 zł

 

wtedy miał byś cos takiego ( link zakosiłem koledze z innego tematu mam nadzieje ze sie nie obrazisz Moriss :( )

 

http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=37428

 

Dobra odpisze rano bo juz nic nie widzę na oczy :(

Link to post
Share on other sites

jakaś różnica między asus/gainward/msi etc? co wybrac?

te obecne karty mają teraz 1000123123 literek...

zakladam, ze GT/GTX - jest git

a oznaczenie SE - nie git :(

 

co ważniejsze? ilośc pamięci czy rodzaj? tzn: 1024MB ddr3, czy 512ddr5?

sorry ze tak mecze, ae szanuje ciezko zarobione miedziaki, i nie chce kupic jakiegos - za przeproszeniem - gówna.

 

-----edit:

gtx 470 kosztuje ~900zl ;)

to ja wole kupic za 150 płyte kompatybilną ze SLI, i za 140 drugą taką karte jak mam - i mieć podobne osiągi w grach 3x taniej

niestety 900zl nie wydam :(

------------------

 

powyzsze ptania wciaz aktualne :)

Link to post
Share on other sites

Raczej nie patrz przy ddr5 i ddr3 na pamięć w mb tylko na ilość bit przykładowo gts 250 ma 256 bit ddr3 a jego następca gts 450 ma 128 bit ddr5 a pamięć mb mają tak samo 512 lub 1gb pomimo że ten ma mniej bit jest tak samo wydajny lub minimalnie lepszy od gts'a 250. Kartę do 500zł to szukaj na allegro GTX'a 460 najlepszy wybór a jak za mniej to tego gts'a 450. Sory że długo pisze na telefonie siedzę ;-)

 

Mylisz sie dopiero 2xGTS 450 dorównuje jednemu 470 ;-) a 8800gt jest sporo gorszy od gts 450.. Więc nie miał byś tak bardzo zbliżonej wydajności na dwóch takich 8800 .;-)

 

A co do pytań dotyczących firm to.. Pomiędzy przykładowo Gainward a MSI jest różnica jakości wykonania.. Na korzyść MSI np. Cichsze wydajniejsze chłodzenie lepszy potencjal OC lepsze wykonanie ogółem ;-)

Link to post
Share on other sites

piszesz, zeby patrzec na ilosc bit, a potem, ze są tak samo wydajne... średnio zrozumiałem przesłanie... ;]

teraz w ogole mnie przestraszyles, bo moja obecna karta ma napisane 512mb 256bit ddr3 :(

wiec moze w ogole nie byc poprawy ;/

nie znam sie na tym ;/

 

a co do wydajnosci, to mowie, ze patrzyłem na fps w crysis'ie i wydajności w 3dmarku, i Twoja karta, i 'dwie moje' miały identyczne osiągi :(

moge podac strony jak znajde jeszcze raz....

Link to post
Share on other sites

Ale mi chodziło tylko o to twoje pytanie co do pamięci czy zwracać na to uwagę, to ci napisałem że bardziej patrz na bity jeżeli patrzysz już na jakieś wielkości :( A dużo więcej czynników wpływa na wydajność karty oprócz szyny pamięci czyli bitów :(

 

http://www.anandtech.com/bench/Product/178?vs=160 tu masz porównanie 8800 GT do GTX 470 pojedynczo ;)

Link to post
Share on other sites

http://www.proline.pl/?p=MSI+N450GTS+C1GD5%2FOC - dobry GTS 450...

http://www.proline.pl/?p=MSI+GTX460+768COC - dobry GTX 460...

http://allegro.pl/gtx-260-gainward-896m ... 17745.html

http://allegro.pl/geforce-gtx-260-896mb ... 09589.html

A niżej 2 tańsze GTX 260 (216 core) jeżeli nie masz tyle kasy . :( zdecyduj się na coś z tych a się nie zawiedziesz :(

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...