Skocz do zawartości

Porażka niekompatybilny ram ?


Recommended Posts

Zakupiłem I7 8700K  Asrocka Z370 Extreme 4, i ADATA XPG Z1 GOLD 16GB (2X8GB) DDR4 3000MHZ CL16 (AX4U3000W8G16-DGZ)

 

Nie wiedziałem co się dzieje że komp nie startuje włącza się wszystko itd, tylko komputer nie odpala,

myślę cholera, znalazłem temat na forum że ktoś miał  identyczny problem z płytą i okazało się że ram nie jest kompatybilny.

 

Spojrzałem u siebie na listę i totalna lipa nie ma i moich.

Jestem trochę w szoku bo nie widziałem że już tak odpier***a  producentom płyt i intelowi. niezły i skok na kasę :/

 

Moje pytanie jest takie nic już nie mogę z tym zrobić ? 

Edytowane przez Adek221
Link to post
Share on other sites

Aktualizacja, dziś wracając z pracy zabrałem ze sobą pamięci ram, niedaleko mam giełdę komputerową z masą pawilonów. 

Więc myślę kit z tym zapłacę 20-30 zł  niech chociaż zobaczą czy to działa, bo już mętlik mam.

Jeden koleś powiedział abym przyszedł z wszystkim to za 50 zł przetestujemy wszystko i zobaczymy co nie działa, myślę sobie dobra lepsze to niż marnowanie czasu na rozmyślaniu co jest nie tak.

Procek w porządku na innej płycie działał, ram też w porządku na innej działał wraz z moją obecną I7 8700K 

okazuje się że płyta trup świecą się tylko ledy ;/ piny były w porządku nie działały na niej inne pamięci, więc pozamiatane, pytanie tylko czy odsyłać do NET-s jako zwrot czy gwarancje, bo z jednej strony nie chce mi się czekać kilka tygodni na serwis itd, z drugiej jak sprawdzą ją na zwrocie to mogą się przyczepić. 

Edytowane przez Adek221
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...