Skocz do zawartości

Aktualizacje Windows 7 nie chcą się zainstalować, a zainstalowane po czystym rozruchu powodują poważne błędy


Recommended Posts

Witam. Po sklonowaniu dysku HDD na dysk SSD postanowiłem zainstalować aktualizacje do mojego systemu Windows 7 Home na komputerze All In One Lenovo B320.

Wszystko szło dobrze do momentu, kiedy przyszła kolej na paczkę aktualizacji zabezpieczeń 01.2018 oraz IE11. Po restarcie komputera, o które proszą aktualizacje pojawia się komunikat o niepowodzeniu instalacji aktualizacji oraz wycofywaniu zmian. Po tym komputer włącza się, ale bez zainstalowanych wyżej wymienionych aktualizacji.

 

Szukałem rozwiązania tego problemu w Google i postanowiłem, że spróbuję zainstalować te aktualizacje, kiedy system jest w tzw trybie "czystego rozruchu".

Paczka z 01.2018 zainstalowała się poprawnie (chyba), od razu wziąłem się za instalację IE11. Po restarcie komputera pojawiły się komunikaty od programów włączających się przy starcie (m.in. AVAST, programy od Lenovo). Włączenie jakiejkolwiek aplikacji także wiązało się z błędem. Komunikaty te mówiły o braku "api-ms-win-core... (a dalej to już różne nazwy w zależności od programu).

"Cofnąłem" system poprzez przywracanie systemu, jednak nie wszystko chodziło tak, jak przez aktualizacjami (np Avast nie włączał się automatycznie). W akcie desperacji wykonałem po raz kolejny klonowanie systemu z HDD na SSD i jestem znów w punkcie wyjścia.

 

Co mogło powodować te błędy? Uruchomienie systemu w trybie czystego rozruchu, Paczka aktualizacji 01.2018 czy może aktualizacja IE11? Osobiście stawiam na to ostatnie.

 

Co mam zrobić w mojej sytuacji, aby system zaktualizował się poprawnie? Nie mam zamiaru kolejny raz zamieniać dysków i je klonować (to bardzo uciążliwe z uwagi na tylko jedno miejsce na dysk w tym kompie). Dodatkowo komputer musi być sprawny na codzień, gdyż to komputer firmowy i za jego pomocą są wypisywane faktury klientom, a ja nie mam siły ani ochoty siedzieć po godzinach czy w weekendy i naprawiać bez przerwy :( .

 

Proszę o pomoc

Link to post
Share on other sites

Zwykle klonowanie HDD na SSD wiąże się z dodatkowym restartem po zainstalowaniu SSD przez system - czasami, jeśli klonujemy na na zewnętrznej maszynie, odpali się skanowanie dysku i tyle w temacie przenosin na SSD.

To, że coś się sypie z aktualizacją Win 7 może mieć wiele przyczyn i tyle samo rozwiązań ale w tym przypadku trzeba by wybrać opcję szukania aktualizacji (nawet, jeśli już coś tam ma wykrytego) i pojedynczo je instalować - jeśli któraś wywali błąd to powinien pojawić się kod błędu i wtedy można poszukać w necie rozwiązania dla danego kodu. Ewentualnie odznaczyć problematyczną łatkę i próbować inne.

 

PS. Sprawdzenie dysku chkdsk'iem, RAMu i generalnie systemu skanerem antywirusowym innym niż zainstalowany antywirus jest zalecane.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...