Skocz do zawartości

2x GTX 1060 a kwestia zasilacza


Recommended Posts

Witam. Zakładam temat, chcąc upewnić się swojej racji. Otóż, posiadam zestaw w skład którego wchodzi:

 

-i5 8400

-8GB RAM DDR4

-GTX 1060

-Dysk SSD

-Dysk HDD

-MOBO Gigabyte Z370M

-Cube od SillentiumPC

Oraz PSU: Corsair CX 550W

 

Od jakiegoś czasu karta jest wykorzystywana w celu miningu krypto ZCASH. Z racji, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, chciałbym dokupić 2 kartę do kopania. Mam już upatrzoną 1060(tak, znam ceny, chcę zdążyć przed podwyżką), jednak zastanawiam się czy mój zasilacz sobie poradzi. Przeczytałem już kilka artykułów na różnych stronach i pobór mocy mojego obecnego zestawu PODCZAS kopania wynosi około 130-150W, co nijak się ma do 550W  zasilacza. Podkreślam, krypto jest kopane tylko na GPU, zużycie cpu wynosi wtedy zaledwie max 10%, więc jest w stanie spoczynku(mniejsze zużycie prądu). Czy bez obawy mogę wrzucać na drugie PCI kolejną 1060? Oczywiście, w grach karta byłaby wyłączona, wiadomo, 1060 nie ma mostka SLI. Według moich wyliczeń powinnno to działać, jednak chciałbym się upewnić u forumowiczów, którzy na pewno mają większa wiedzę, pozdrawiam.

 

PS. Temat nie ma celu wywołania gównoburzy pt. prywaciarzu psujesz rnyke kart graficznych. Kopanie jest wykorzystywaniem karty jak każde inne, a skoro w czasie kiedy nie gram, można sobie dorobić trochę kasy, to dlaczego nie skorzystać.

Link to post
Share on other sites

2x 1060 a zasilacz ten co masz to za mało conajmniej z zapasem 700-800w

jaja sobie robisz? ten https://www.morele.net/zasilacz-corsair-cx550-550w-cp-9020121-eu-976265/?gclid=CjwKCAiAhfzSBRBTEiwAN-ysWFhGWX_3qv4PzKvEd7RvTr-pSVaVWGtTJfngTtLHryvRxMXRps10mhoCvC4QAvD_BwE&gclsrc=aw.ds spokojnie 2 1060tki obsłuży, jeszcze zapas mu zostanie

takie 2 karty przy maksymalnym torturowaniu w Furmarku nawet 250w nie wezmą

http://www.tomshardware.co.uk/nvidia-geforce-gtx-1060-pascal,review-33613-6.html

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

ty potrafisz analizować testy w ogóle? podałeś link gdzie jest cała platforma testowa (jednostka) brana pod uwagę, ja ci podałem pobór samej karty - uważasz , że gtx960 w spoczynku bierze prawie 90W ?  :rotfl:

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...