Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej, wczoraj kupiłam laptopa Acer Predator Helios 300, niestety mam dziwne wrażenie, że laptop nie jest tak wydajny jak powinien być, nie znam się na tym wiec liczę na wasze podpowiedzi.
Laptop był testowany w grze ETS2 z modami Promods itp, wszystko chodzi płynnie na maksymalnych ustawieniach, problem robi sie podczas normalnego przeglądania internetu, tzn podczas oglądania filmów na YT potrafi sie ściąć i prawie wywalić przeglądarkę Opera(sporadycznie), w momencie klikniecia na pulpit prawym przyciskiem myszki jest od 1 do nawet 3-4s ścinki całego laptopa.. nie wiem co mam o tym sądzić wiec mam nadzieje, ze mi pomożecie :) pozdrawiam Agata.

Link to post
Share on other sites

Ze specyfikacji wynika, że masz Windows 10 Home, więc zacznij od optymalizacji systemu szczególnie jeżeli chodzi o prywatność. Windows 10 cały czas podgląda co na nim wykonujesz. Wyłącz usługę Windows Search. Co do reszty: https://www.google.pl/search?q=optymalizacja+windows+10&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&dcr=0&ei=JbpPWun-N-KkX4GxgrAE

Link to post
Share on other sites
w momencie klikniecia na pulpit prawym przyciskiem myszki jest od 1 do nawet 3-4s ścinki całego laptopa

Czy to samo jest po  wybraniu prawokliku na touchpadzie? Sprawdź podgląd zdarzeń czy są zapisane błędy czasowo pokrywające się ze ścinkami. Jak system ma np. problemy ze sterownikami lub ich certyfikatami cyfrowymi to najlepszy sprzęt nie zapewni poprawnego działania. Jeżeli nie korzystasz to powyłączaj też programy producenta laptopa i ich usługi.

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

hej, zauważyłam, że problem leży w dysku, mam tylko HDD 1TB, i przez cały czas mam 100% obciążenie, wczoraj poczytałam i wyłączyłam dwie funkcje, teoretycznie jest lepiej bo momentami spada do 0-3 i w tedy laptop chodzi normalnie, ale nadal prawie cały czas jest obciążony na 100%

Tak na touchpadzie jest to samo.

Link to post
Share on other sites

Skoro masz HDD to powiedz jeszcze czy masz jakiego antywirusa? Jeśli nie masz żadnego to wiedz że standardowy wbudowany w Windows dosyć często coś skanuje i wysyła w eter więc to nie jest dobre rozwiązanie przy HDD. Natomiast jak masz jakiś nie wbudowany to znaczy że jakiś proces musi ci ten sprzęt spowalniać do takiego powodu, skanowanie aktualizacja systemu, może defragmentacja to są procesy które skutecznie ubijają wydajność HDD i trzeba najzwyczajniej w świecie poczekać aż się zakończą.

Jeśli masz obciążenie dysku 100% to nie znaczy że on kopiuje coś z maksymalnym transferem dla przykładu 100MB/s tylko ma tak dużo operacji na małych plikach że to jest 100% już dla niego, dla HDD 1000IOPS to jest w z max.

Link to post
Share on other sites

W zależności jaką wersje Win 10 posiadasz to system z przymusu ściągnie Ci wszystkie aktualizacje bez Twojej wiedzy, wliczając w to Fall Creators. 

 

Sprawa druga Microsoft Store, wszystkie bez wyjątku aplikacje po instalacji systemu są sprawdzanie i aktualizowane, również te, które zostały zainstalowane domyślnie.

 

W przypadku pierwszym, będzie to jakieś 1-10GB w drugim, około 1GB.

Link to post
Share on other sites

Postawiłbym czysty system z najnowszego obrazu, te aktualizacje robią tylko zamęt na w miarę poustawianym systemie. Jak masz dysk 1 TB to wydziel partycję i zainstaluj świeży Windows do porównania czy coś poprawi. 

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

To że nie masz innego to akurat w obecnym systemie licencjonowania Windows 10 nie ma żadnego znaczenia. Aktywacja systemu jest dokonywana na zasadzie cyfrowej weryfikacji. Pobierasz narzędzie i po uruchomieniu wybierasz zapis do pliku ISO i wskazujesz gdzie ma zapisać. Tworzysz bootowalnego pendrive, następnie ustawiasz USB jako pierwsze urządzenie bootowania w biosie i uruchamiasz instalację systemu.

Link to post
Share on other sites

Po tej dużej aktualizacji po prostu masz nowy system który jest Upgrade-em i na własnej skórze przekonałem się, że nie do końca działa to poprawnie.

 

hmm, czyli mam sciagnac jakas piracka wersje Windows 10 i ona wykryje klucz i bedzie legalna?
Żadnego pirackiego tylko pobierasz ze strony Microsoftu (link podany wyżej), a instalacja jak i sam system w pełni legalny. Podczas instalacji pomijasz wpisywanie klucza klikając opcję- Nie mam klucza produktu. Po zainstalowaniu aktywacja systemu przebiega bez udziału użytkownika. W obecnej sytuacji możesz wykonać we właściwościach partycji systemowej Oczyszczanie Dysku. W oknie, które się pojawi klikasz aplet Oczyść pliki systemowe. W tym okienku, o ile nie będzie zaznaczony wybór Old to zaznacz i klikasz OK. Po zakończeniu system uruchamiasz ponownie i czekasz cierpliwie do ponownego uruchomienia się systemu.
Link to post
Share on other sites

Ale po co instalować na nowo system skoro na nowym znowu będzie ściągać aktualizacje :) Skoro w laptopie siedzi HDD to będzie to najwolniejsze element tego zestawu i czysta instalacja nic nie da bo zaraz zacznie ściągać aktualizacje. Od najnowszej kompilacji już trochę tego wyszło więc uwierzcie to nic nie da, tutaj trzeba SSD.

Link to post
Share on other sites

kurcze możne to głupie ale wydaje się to troche skomplikowane :D będę z tym walczyła ale mam jeszcze do was dwa pytania, pierwsze odnośnie wifi, podobno te nowe działają do 1200mb/s, a u mnie maksymalnie leci 50-60mb/s(i nie jest to wina internetu bo na kablu jest dobrze). Zastanawiam się tez nad zakupem dysku SSD 240gb, czy to jest trudne zęby go zamontować i czy stracę gwarancje robiąc to sama? no i czy to ma sens i czy dam rade zainstalować caly system na dysku SSD? Dzieki wam za cierpliwość i za pomoc :D

Link to post
Share on other sites

WiFi 1200mb/s to jest opis Routera zazwyczaj pracującego z 2 radiami 2,4Ghz - 300Mb/s N i 5Ghz - 866Mb/s AC.  I to są teoretyczne wartości maksymalne, w praktyce niemożliwe do uzyskania z wielu powodów. Jeśli wyciągasz 50-60Mbit to albo masz takie łącze albo łączysz się z routerem czy tam jakimś AP w standardzie dla którego to jest max, prawdopodobnie w standardzie N a nie AC.

 

SSD to zawsze dobra opcja, napisz jaki masz budżet na dysk to doradzimy najlepszy wybór. Wymiana dysku nie powinna wpływać na warunki gwarancji.

 

Jak masz jakieś podstawowe zdolności manualne to zapewne dasz rade do zainstalować, podstawowa wiedza z zakresu jak działa Windows tez pozwoli zainstalować system na nowym dysku.

Edytowane przez prohans
Link to post
Share on other sites

internet mam do 400mb/s i na kablu idzie 350/380mb/s wiec sie zgadza, moze tak jak wspomniałeś jest problem z routerem ktory dostałam wraz z internetem. Właśnie z tego co widze nie jest trudno podłączyć nowy dysk, mysle ze z instalacja tez dam sobie rade, tylko ta gwarancja mnie trapi, no i sam wybór dysku.. Budżet.. nie chce najtańszego bo to nie ma sensu, najdroższy tez nie bo to za wysoka cena pewnie :D Nie wiem ile jest warty taki dysk, 300zł?

Link to post
Share on other sites

Przemyśl zakup dysku SSD M2 bo takie złącze masz dostępne, a HDD zostawiasz na magazyn danych i Gry

 

czysta instalacja nic nie da bo zaraz zacznie ściągać aktualizacje
Nie zacznie bo na stronie Microsoftu jest zawsze najnowsza kompilacja i po instalacji system pobiera tylko latki zabezpieczeń.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...