Skocz do zawartości

Zwiększenie natężenia w zasilaczu


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kokosnh,

Recommended Posts

Witam, mam stary zasilacz potrzebny do jednego ''projektu'' tylko że przydałoby się większe natężenie (amper), mam na linii 12v 16A, a potrzebuję ~2 razy tyle - 12v 32A. Czy będzie to działać jeśli zrobiłbym jak z bateriami tzn. 2 osobne kable molex i złączyć + jednego z - drugiego i będzie wtedy te 32A? Chcę się najpierw zapytać ponieważ nie chcę go spalić. Z góry dziękuję za odpowiedź i życzę wesołych świąt.

Edytowane przez DawidNL520
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

jeśli zasilacz ma 2 linie 12V 16A i te 2 molexy są na 2 różnych liniach 12V (co jest niemożliwe, ale mniejsza, przecież nie musi być chyba konkretnie molex). 

Podaj konkretny model zasiłki, wrzuć zdjęcie tabliczki znamionowej i jak znasz, to rozkład linii 12V (niestety będzie to koniecznie, bo jak się pomylimy to się zabezpieczenie włączy, lub PSU się spali w najgorszym wypadku z sprzętem do którego będzie podpięty, pokojem i Tobą) 
Masz do niego instrukcję ? 


te 16A jest dla całej linii 12V, nie jednej wtyczki molex (więc jak 2-ga wtyczka też będzie na tej linii, to nic to nie da), oraz sam pomysł pobierania takiego obciążenia przez jedną, lub 2 wtyczki molex-a, czyli jedna żyła 12V na wtyczkę to bardzo głupi pomysł, kable się stopią = pożar... 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

o ile wiesz co robisz i zasilacz ma rzeczywiście przynajmniej 2 linie 12V z tymi 16A i łączna obciążalność też się sumuje do przynajmniej tych 32A (rzadkość, no ale może akurat), tylko weź pobieraj to z kabli EPS i PCI-e, bo one są zwykle grubsze i masz więcej kabli 12V na które się obciążenie rozłoży. 
W starszych zasilaczach kable molex nie były zwykle najgrubsze, choć zależy od jednostki, dlatego pobieranie prawie 200W przez jeden taki kabelek 12V przy molex-ie mnie trochę przeraziło. 
 


ale najpierw musiałbym, zobaczyć tabliczkę znamionową, aby zobaczyć czy jest to w ogóle możliwe. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...