Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czołem. Orientujecie się może, który z trzech podanych operatorów (Play, T-Mobile, Orange) wypada aktualnie najlepiej pod względem jakości oferowanych usług (zasięg, prędkości internetu, itp.) oraz obsługi klienta? Interesują mnie oferty na kartę, z tego co aktualnie patrzę, za 25 zł wszyscy dają nielimitowane rozmowy i SMSy do wszystkich, Orange do tego 15 GB internetu, T-Mobile 10 GB, Play 6 GB, ale akurat to o niczym nie decyduje, bo miesięcznie zużywam 4, góra 5 GB. Od razu zaznaczam, że zdaję sobie sprawę z tego, że Vikingi, Virginy i inne Plushe mają lepszą ofertę, ale nie jestem nimi zainteresowany. W grę wchodzą tylko te trzy sieci.

Link to post
Share on other sites

Polecam Play'a ponieważ posiada roaming i wszędzie łapie zasięg. Poza tym jest na pierwszym miejscu z prędkością internetu w polsce, bo ma bardzo dużo stacji oraz anten.

Orange'a odradzam. Sam miałem z niego internet w routerze " LTE ULTRA", teoretycznie to najszybszy po światłowodzie net ale mulił jak GSM.

A T-Mobile mam w zapasowym telefonie i też nie polecam.

Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy gdzie najwięcej przebywasz. Niby Play ma umowę o roamingu np z Orange czy T-Mobile ale zbija w nim prędkość do 1,5Mbps więc i tak trzeba rozpatrywać osobno wg zasięgu własnego, nawet w dużych miastach bo tam przy przeciążonych sieciach w pierwszej kolejności wywala roaming.

U mnie np Orange i T-Mobile śmigają nawet pod 100Mbps w down a w Play praktycznie internet ładuje się prawie jak na lejku w dwóch powyższych.

Co do LTE advanced to Orange ma parokrotnie więcej stacji w tym standardzie niż Play tak jak LTE w ogóle więc masz większą szansę trafić u siebie z zasięgiem ale to różnie bywa.

Dlatego zapytaj raczej jak to wygląda w twojej okolicy, a nie ogólnie.

Edytowane przez anemus
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...