Skocz do zawartości

Czy tak może być zabezpieczony socket cpu na mobo?


Recommended Posts

Witam. Chciałbym się was zapytać o pewną kwestie zabezpieczenia gniazda dla procesora na płycie głównej. Otóż obecnie nie zajmuje się składaniem komputerów. Zawsze albo prosiłem dobrego znajomego który się tym zajmuje i jest w tym dobry,ale teraz wyjechał za granice. Więc po prosiłem kogoś z pewnego serwisu z Wrocka. Zamówiłem serwisanta żeby wyjął bebechy. 

Przy wyjmowaniu i pakowaniu płyty głównej nie był w stanie , tej czarnej zaślepki włożyć zpowrotem do zabezpieczenia pinów w sockecie. Nie chciała po prostu zaskoczyć. Ale nie ważne. By jakoś to zrobić , poprosił o kawałek białego papieru toaletowego i tak włożył. Załącze screena mniej więcej jak to wygląda. Kupujący płyte główną mówił ,że to zły pomysł i on jako serwisant ( też akurat jest serwisantem ) nigdy w życiu by tak nie zrobił. Ale nic mam ją wysłać ,może się nic nie stanie,mówi. 

 

Dzwoniłem do szefa tego serwisanta który był u mnie wyjąć płyte i mówił,że innego wyjścia nie było i ,że można tak robić. 

 

I teraz was pytam. Kto miał/ma racje? Czy można tak zrobić w ostateczności czy jednak to fatalne rozwiązanie? 

 

asd.jpg

 

Jej jeszcze nie wyslalem ona tylko tak jest spakowana. Także jeszcze sie nic nie stalo.

 

A moge z was kogos poprosic zeby przyjechal (pod warunkiem,że WROCŁAW ) i pomógł z tym? 

Link to post
Share on other sites

Zły pomysł złego serwisanta. Po pierwsze jak zaślepka była z tego socketa i pasowała to nadal musi pasować. Skoro nie może jej zamontować to znaczy że robi to niewłaściwie (odwrotną stroną ?). Wkładanie papieru to idiotyczny pomysł, piny będą się zaczepiać o miękki papier który i tak przed niczym nie chroni bo każdy nacisk od góry przekłada się na piny. Lepiej unikaj tego serwisu bo jacyś kowale tam pracują.

Link to post
Share on other sites

 

i

teraz wiesz niby nic sie nie stalo , ale jej nie wysle przeciez. Musze kogos poprosic zeby to od nowa zrobil delikatnie. Kogo moge krwa poprosic zeby to zrobil normalnie a nie znowu jakiegos dzbana z jakiegos psuedo serwisu?!

 

Moge kogos z was poprosic jak jest z wrocka i zaplace?

 

Link to post
Share on other sites

Wyjmij tylko delikatnie bo mogły się piny o niego zaczepić. Jak ten "serwisant" docisną papier to nie ma pewności czy któryś pin nie będzie wygięty więc bierz taką możliwość pod uwagę jak kupujący odezwie się w sprawie zwrotu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...