Skocz do zawartości

Acer Aspire 5750 | Wersja CORE i5-2410M(Sandy Bridge) 2550zł


Recommended Posts

No ten bez wątpienia jest bardzo wydajny, ale Acerów się raczej nie kupuje.

 

Toshiba Satellite L650-1NC

http://www.hitech.com.pl/prod-o_l_1_4622722.html

http://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=21 ... 64-bit&w=s

Nad tą toshibą się też zastanawiałem, ale...

 

Podsumowanie

 

Analizując wady i zalety notebooka Toshiby, ciężko oprzeć się wrażeniu, iż Satellite L650-11F to produkt przeciętny, którego dominujący argument przetargowy stanowi niewygórowany koszt zakupu poparty ponadprzeciętną wydajnością.

 

Testy wykazały, iż ten laptop posiada kilka felerów, które negatywnie rzutują na jego końcową ocenę. Istotną wadę tego sprzętu stanowi głośna kultura pracy układu chłodzenia, który co gorsza prezentuję przeciętną wydajność (problemy z nagrzewaniem platformy roboczej).

 

Problemy z matrycą, które przejawiają się w niedostatecznym oświetleniu prawej części wyświetlacza, w połączeniu z kiepską sztywnością chroniącego ekran wieka (tworzywo skrzypi pod naporem dłoni) świadczą o niedopracowaniu konstrukcji.

 

Pewne zastrzeżenia budzi również słaba (wynikająca z kłopotliwego ułożenia klawiszy) ergonomia klawiatury. W tym konkretnym przypadku na poprawę komfortu pracy nie wpływa obecność pełnowymiarowego bloku klawiszy numerycznych.

Link to post
Share on other sites

Ja zaryzykowałem z Acerem, też się wiele naczytałem na ich temat, że awaryjne, że słaba jakość, problemy z serwisem bla bla bla. Wszystko się z czasem psuje i nie ma reguł ;) Co do serwisu wypowiadać się nie będę, bo nie miałem styczności. (Ale zawsze można mieć w zapasie na czas naprawy jakieś 'coś' ).

 

awarii - brak

 

jakość - b.dobra

 

Acery mają też to do siebie, że przeważnie wyglądają nietuzinkowo, o wiele ładniej niż toshiby czy też msi.

 

 

Nie bój się i zaryzykuj, kup tego acera którego sam zaproponowałeś , a nie pożałujesz :hahaha:

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Niestety nie zdążyłem zobaczyć tego tematu przed naszym jaśnie spamującym lightningiem i udało mu się już palnąć kolejną głupotę. Jak kolega Gonzo zauważył Acery się kupuje i to często bo nie psują się tylko zamiast aluminiowego wykończenia mają plastikowe w zamian oferując wydajniejsze podzespoły co jest ważne przy zakupie laptopa do gier.

 

Laptop Dell na szczęście został ukradziony z innego tematu w którym go doradziłem więc jest dobrą propozycją, strach pomyśleć co mógłby zaproponować lightning gdyby nie moje porady w starych tematach.

 

Autor mógł kupić acera z pierwszego postu zyskując kilkanaście procent na wydajności w grach ale tego nie zrobił bo ktoś palnął głupotę.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...