Skocz do zawartości

Komputer włączą się i po kilkunastu sekundach wyłącza (sam)


Recommended Posts

Witam

 

Kilka miesięcy temu padła mi plyta glowna. Moje ostatnie miesiące są dość ostro zapracowane i jakis tydzień temu wysłałem ją na gwarancję.Włożyłem więc stary procesor ( i5 2500k) do płyty z przed wymiany na asusa p67(ecs h61h2 m2). Oczywiście płyta z przed wymiana była w 100% sprawna przed wymianą,a po awarii asusa komputer już nie wstawał na niej.

Założyłem więc ,że płyta(p67) padla razem z procem i płyta pójdzie na reklamacje,a proc kupie nowy i będzie do tego czasu chodzic na h61.Dzisiaj mi doszedl nowy 2500k.Włożyłem więc go do tej płyty h61 i już byłem szczęśliwy,bo wyświetlił sie obraz z błędem cmos ,żeby wejsc do biosu. Wyłączylem więc kompa i właczyłem jeszcze raz ( żeby sprawdzic czy wszystko jest okej ) i znowu byl czarny ekran i nic się nie działo. Bardzo dziwnym objawem jest to,że komputer chodzi jakaś chwilę ,a po chwili się wyłącza i po chwili znowu sam się włącza.Objaw jest na obu procesorach Nie rozumiem w ogole tego problemu. Zasilacz jest w 100% sprawny,tak samo ram.Bios resetowalem bateryjką wielokrotnie. Prosze o pomoc !! :(

 

Specyfikacja 

 

i5 2500k x2

ecs h61 h2 m2/asus p8p67

12gb ram (4+8) sprawdzane w różnych kombinacjach 

phanteks p400

segate 500gb

Xfx ts 550 

gtx 650 

Link to post
Share on other sites

Dysk był cały czas odpięty ,ponieważ awaria trwa już kilka miesięcy,a dopiero niedawno zacząłem się brać za reklamowanie podzespołów i dysk był w innym komputerze.

 

 

Nie uszkodziłeś pinów podczas montazu procka? Bios aktualny?

Biosy w obu płytach są aktualne ,ale i tak nie mam jak do nich wejść ,bo cały czas jest brak sygnału +komputer po kilkunastu sekundach sam się wyłączy i po chwili włączy. 

Postaram się wam jutro jeszcze wysłac zdjęcia pinów,ale jeśli piny byłyby krzywe to dlaczego od razu po wymianie procesora obraz się pokazał ,a po wyłączeniu znowu pojawiły się problemy ? 

Edytowane przez tomkusi1
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Przepraszam,że długo nie odpisywałem ,ale jakoś tak wyszło i w końcu kupiłem ryzena więc i5 2500k z płyta poszła do lamusa :P Płyta asusa p67 dojdzie mi nowa,bo reklamacja została uznana ,ale mam te 2 procki na 2500k i nie mam ich u kogo sprawdzić,a chce je sprzedać :( Jaka jest szansa ,że te 2500k się upaliły ? Jak kupiłem nowe 2500k to obraz raz na ecs h61 h2 m2 się pojawił z błedem cmos ,a potem dead. Mógł się tam bios uwalic albo cos ? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...