Skocz do zawartości

Tania przenośna konsola


Recommended Posts

Panowie, na iPada czy innego iPhone'a to mnie nie stać. W zasięgu moich możliwości pozostaje jedynie iPod Touch 2G. Przypominam też, że zależy mi przede wszystkim na miodności gier, a nie pięknej grafice.

Przejrzałem parę gameplay'ów na stronce toucharcade.com i znalazłem kilka pozycji, które prezentują się ciekawie - Angry Birds, Soosiz, GTA: CW ale nadal nie mam wyrobionej opinii odnośnie tego urządzenia. Prosiłbym o jakieś argumenty, które przemawiają na jej korzyść, jeśli traktować ją jako platformę do gier.

-masa gier

-coraz częściej wychodzące "poważne" gry

-łatwa dostępność

-dobra grafika

-ciekawe sterowanie

-appstore

 

Argumentów jest w sumie tyle samo co przy innych konsolach.

Najlepiej jakbyś dorwał iPoda i sam ocenił czy Ci coś takiego odpowiada. Mi się grało wygodnie, na brak gier nie narzekałem. Ekran też w moim odczuciu nie był wcale za mały, ale nie ma co ukrywać, że fajniej by się grało na 4 calach.

Na PSP często miałem okazję grać, ale jakoś bardziej mnie przyciągały ajfonowe produkcje :D

Link to post
Share on other sites

Ok, widzę, że mamy tu ekspertów od iPoda i PSP. Chciałbym aby każdy z Was udzielił mi odpowiedzi na poniższe pytania:

1. Jak kształtują się ceny gier na te platformy względem NDS? Czy istnieje możliwość odsprzedaży i zakupu używanych gier (wiem, że w PSP Go nie jest to możliwe)?

2. Jak wypada mobilność tych urządzeń na tle NDS - przenośność i czas pracy na akumulatorze? Z tego co słyszałem PSP jest trochę duże i dodatkowo wymaga pokrowca?

3. Czy na tych konsolach miałbym możliwość zagrać w takie gry jak Pokemon, Mario itp.?

4. Czy moglibyście wymienić 5 Waszym zdaniem najlepszych tytułów, w które trzeba zagrać na danej platformie?

5. Jak z dostępnością gier na te platformy? Chodzi mi o ogólną liczbę produkcji oraz o i ich dostępność zarówno w sklepach, jak i za pośrednictwem internetu (appstore)?

 

Na razie to tyle, proszę o odpowiedź :D.

Link to post
Share on other sites

Ale to było 3 lata temu, teraz jest dużo "dużych gier".

Zapewniam Cię, że część produkcji na iOS wygląda nieporównywalnie lepiej niż na PSP. Szczególnie będzie to widoczne teraz, po wyjściu procesora Apple A5.

Przykład - Infinity Blade

 

Gry na iOS są coraz lepsze i dłuższe.

 

Fenomen iPada polega na tym samym co innych urządzeń Apple'a. Jest modne, sprawia wrażenie niedostępnego, wzbudza zachwyt i pożądanie, ale tak na prawdę jest to najlepszy tablet na rynku, niezawodny, solidny i dający mnóstwo zabawy z użytkowania.

Są ludzie, którym tablety są kompletnie niepotrzebne i wolą wszystko robić na komputerze/notebooku. Ja nie lubię siedzieć przed komputerem i dla mnie wygodniej jest się rozsiąść w fotelu i smarować palcem po ekranie ipada.

Ja to widzę tak:

Wstaje rano, przy śniadaniu czytam wiadomości/prasę, potem szkoła/praca, powrót do domu, wiadomości, newsy, jakieś gierki, aplikacje muzyczne, e-book, potem w łóżku jeszcze coś.

Wszystko oczywiście przy użyciu iPada.

To jest śmieszne, że jeszcze chcesz procesor z 2011 roku porównywać z PSP z 2004 :D I kiedy wyszło np. iphone 3 generacji ? No kiedy ? W ten sam sposób i ja powiem : NGP wychodzi już niebawem. A połowa obrazków to prenderowane których w grze próżno szukać. Jak chce sobie poczytać gazetę : kupuję w kiosku. muzykę mam w mp3. a nie potrzebuje do tego ipada. No ale kto co lubi. JA kończę dyskusję bo i tak tego nie zrozumiem.

 

Matten_

co do pytań: problemów z PSP i DS nie masz. Gry(jeśli PSP to god of war, PES, NBa, Tekken , Final fantasy, killzone, loco roco, patapon, soul colibur, gran turismo, little big planet, call of duty, medal of honor 1 & 2, ridge racer 2, rainbov six vegas też niezłe, menager, fifa, Metal gear solid, numblast, motorstorm, resistance, syphon filter, star wars, GTA, Sky force, wipeout, worms koniecznie.

Co do ds to might&magic koniecznie. Mario nie lubie więc z DS u mnie słabo.

 

Ceny gier, na GO masz promocje 10 gier z free , czy 8 - nie pamietam. używane UMD tak 20-40 zł.

Link to post
Share on other sites

Jak chce sobie poczytać gazetę : kupuję w kiosku. muzykę mam w mp3. a nie potrzebuje do tego ipada. No ale kto co lubi. JA kończę dyskusję bo i tak tego nie zrozumiem.

 

 

http://img852.imageshack.us/img852/1085/avsh.jpg

Prościej nie umiem :D

 

Mam nadzieję, że 4min mojej ciężkiej pracy w paintcie nie poszło na marne i teraz już rozumiesz.

 

BTW: Te screeny co wrzuciłem to były z gameplay'a.

 

Ok, widzę, że mamy tu ekspertów od iPoda i PSP. Chciałbym aby każdy z Was udzielił mi odpowiedzi na poniższe pytania:

1. Jak kształtują się ceny gier na te platformy względem NDS? Czy istnieje możliwość odsprzedaży i zakupu używanych gier (wiem, że w PSP Go nie jest to możliwe)?

2. Jak wypada mobilność tych urządzeń na tle NDS - przenośność i czas pracy na akumulatorze? Z tego co słyszałem PSP jest trochę duże i dodatkowo wymaga pokrowca?

3. Czy na tych konsolach miałbym możliwość zagrać w takie gry jak Pokemon, Mario itp.?

4. Czy moglibyście wymienić 5 Waszym zdaniem najlepszych tytułów, w które trzeba zagrać na danej platformie?

5. Jak z dostępnością gier na te platformy? Chodzi mi o ogólną liczbę produkcji oraz o i ich dostępność zarówno w sklepach, jak i za pośrednictwem internetu (appstore)?

 

Na razie to tyle, proszę o odpowiedź :D.

1. Ceny gier oscylują w granicach od 0$ do kilku $ -częste promocje (ale to na każdej platformie gry kosztują od 0$)

2. Jeśli chodzi o mobilność PSP to jeśli jesteś dresem to spokojnie powinno Ci wejść do kieszeni. iPod jest zdecydowanie najmniejszy z całej trójki i najporęczniejszy.

3. Oczywiście, masz dużo emulatorów na iOS.

4. Prince of Persja: Warrior Witchin, Modern Combat 2: Black Pegasus, Grand Theft Auto: Chanatown Wars, Assassin's Creed, FIFA 11, Rayman 2: The Graet Escape, Brothers in Arms 2: Global Front, Call of Duty Zombies, HawX, Bad Company 2 - pierwsze lepsze jakie przyszły mi do głowy.

5. Bez 2 zdań na iOS jest najwięcej gier.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

naginasz fakty, nie widzę sensu czytania na ipadzie, czy też na telefonie, mam tylko 18 lat ale wolę mieć normalną gazetę. Druga kwestia, muzykę wolę słuchać na głośnikach niż słuchawkach, a jeśli już słucham na tych słuchawach, to na telefonie (więc iphone ma +, PSP pod względem muzyki to kupa), grać wolę w duże gry czyli PSP choć przyznaje ci rację: pierdółki czy małe gry są świetne, np. numblast z PSP, itp.

Idea połączenia kilku rzeczy w 1 jest fajna, ale czasem ostro dostaje w kość od innych wyspecjalizowanych urządzeń: 6 letnie PSP jest lepsze jesli poważnie podchodzisz pod temat gier i tego narazie nic nie zmieni. Obecnie sytuacja powoli przechyla się na strone Iphone'a co w efekcie wychodzi PSP- komórkwa(nazwy nie pamietam)

Na dzień dzisiejszy denna fifa na PSP wygrywa z tą z Iphone'a.

 

Dzięki za fajną dyskusję :wariat:

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ostatecznie zakupiłem Nintendo DS Lite i w związku z tym poszukuję jakiegoś tytułu na początek przygody z tą platformą. Zależy mi przede wszystkim na grywalności, gatunek jest mi obojętny. Na grę mogę przeznaczyć do 100 złotych.

 

Przed chwileczką przejrzałem ofertę allegro i udało mi się wyszperać następujące tytuły:

Advance Wars: Dark Conflict

Castlevania Portrait of Ruin

Castlevania Dawn of Sorrow

Dragon Quest IX

Dr. Kawashima's Brain Training

Dr. Kawashima's More Brain Training

Elite Beat Agents

Final Fantasy Crystal Chronicles: Echoes of Time

Final Fantasy XII: Revenant Wings

Grand Theft Auto: Chinatown Wars

Guitar Hero On Tour

The Legend Of Zelda Phanom Hourglass

The Legend of Zelda: Spirit Track

Lunar Knights

Mario Kart

Mario & Luigi Bowser's Inside Story

Mario vs Donkey Kong 2: March of the Minis

Metroid Prime Hunters

Might & Magic: Clash of Heroes

New Super Mario Bros

Ninja Gaiden: Dragon Sword

Picross 3D

Pokemon - różne, nieznane mi wersje

Professor Layton and Pandora's Box

Puzzle quest - mam na PC

Skate it

Tetris DS

Tetris Party Deluxe

 

Moi faworyci to New Super Mario Bros i Mario & Luigi Bowser's Inside Story, ale RPGi również kuszą.

Link to post
Share on other sites

Na allegro ta gra chodzi po 65 zł, ale na razie wolałbym wziąć jakiegoś klasyka od Nintendo, np. Mario ale ciężko trafić na dobrą okazję ;).

 

Czy znacie jakieś zagraniczne sklepy internetowe trudniące się sprzedażą gier na NDS z dużym wyborem, niskimi cenami (preferowana płatność w dolarach) i tanią lub darmową wysyłką do Polski?

Jeśli tak, byłbym bardzo wdzięczny za linki, bo w moim mieście ceny gier są zaporowe, a paleta dostępnych tytułów niewielka.

Link to post
Share on other sites

Na razie zakupiłem za okazyjną cenę Super Mario Advance (BOX) na GBA i muszę powiedzieć, że świetnie się przy niej bawię. W tym tygodniu wybieram się do Tesco, także sprawdzę ich ofertę, a jak nic nie znajdę kupię jakiś tytuł z wcześniej wymienionych na allegro lub eBay.

 

Mam jeszcze kilka pytań:

1. Czy można jakoś wyłączyć "Health and Safety - Warning", które pojawia się po każdorazowym włączeniu konsoli?

2. Dlaczego nikogo nie ma na "Pictochat"?

3. Czy z internetem można połączyć się jedynie podczas gry? Kiedy klikam "DS Download Play" pojawia się komunikat "Looking for software available for download" i nic się nie dzieje. Mam w domu router, więc chyba nie powinno być problemów z połączeniem?

4. Czy ktoś mógłby zarzucić jakimś artykułem traktującym o programach homebrew? Chodzi mi o opis najlepszego softu i instrukcję jak go wgrać.

5. Czy ktoś zna jeszcze jakieś inne sklepy oprócz amazon.co.uk z dużym wyborem gier na NDS, przyzwoitymi cenami i darmową lub tanią wysyłką do Polski? Będę wdzięczny za linki.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...