Skocz do zawartości

Tania przenośna konsola


Recommended Posts

Poszukuję taniej konsoli typu handheld do użytku zarówno domowego, jak i poza domem. Nie zależy mi na super grafice lecz na sprawiających frajdę grach i mobilności urządzenia - niewielkie wymiary, poręczność i przyzwoity czas pracy na baterii mocno wskazane.

Będzie to moja pierwsza konsolka i szczerze powiedziawszy nie bardzo orientuję się w co chciałbym zagrać, do głowy przychodzą mi jedynie Pokemony, z którymi miałem styczność na PC oraz Mario.

Przeglądając oferty na allegro natknąłem się na różne odmiany Game Boya, w tym: GB Color, GB Advance, GB Advance SP. Który model najlepiej spełni moje oczekiwania?

Może warto zwrócić uwagę na jakąś inną konsolkę? Szczerze powiedziawszy to zastanawiam się jeszcze nad używanym Nintendo DS Lite. Niestety jest trzy razy droższe od Game Boya, a na dodatek niedługo wychodzą N3DS i NGP, w związku z czym chyba nie ma sensu pakować sporej sumki w starszy model? Proszę o poradę.

 

Edit:

Widzę, że pomyliłem działy. Proszę moda o przeniesienie i przepraszam za kłopot :).

Link to post
Share on other sites

Mam gdzieś w szafie GB Advance i pamiętam, że swojego czasu nie wypuszczałem go z rąk. Teraz to już jedynie traktuje go jako retro zabawkę :) Dużym jego minusem jest niepodświetlany ekran(zostało to poprawione w SP), wiec po zmroku granie odpada. Plusy: świetnie leży w rączkach(moim zdaniem lepiej niż Color i SP), przyzwoity czas pracy na baterii, jest kompatybilny z grami na GB Colora(na tym z kolei nie pograsz w gry przeznaczone na Adv). Wiadomo że gry nie są piękne graficzne, ale pograć w Zeldę, Golden Sun, czy nawet w Pokemony na GB to jest coś czego się nie zapomina :/ Wiadomo że prawdopodobnie najlepszą obecnie konsolką jest PSP, ale chyba jest poza Twoim budżetem :)

Link to post
Share on other sites

Nie ma chyba używek z nieporysowanymi ekranami, niezależnie od modelu :/ Ale fakt, faktem Adv jest trochę mniej poręczna (2,5 cm grubości i z 14 cm długości) :)

Link to post
Share on other sites

PSP odpada, na razie wolałbym kupić coś tańszego na próbę - jak już pisałem, nie miałem jeszcze konsoli i nie wiem czy ten sposób grania mi się spodoba. Poza tym bardziej ciągnie mnie w stronę Nintendo DS :).

Po lekturze Waszych postów chyba zdecyduję się na GB Advance SP. Czy zagram na nim we wszystkie gry wydane na poprzednie wersje GameBoya? Jak z trwałością tej konsolki - nie urwie mi się ta górna klapka?

Link to post
Share on other sites

GBA to juz tak stara konsola, ze watpie aby Ci sie spodobala. Mysle, ze Cie wrecz zniecheci do przenosnych konsol. Lepiej zainwestuj 300zl w ipoda touch 2g, jesli nigdy nie miales okazji na tym sprzecie grac to gwarantuje Ci, ze sie od niej nie oderwiesz. Ewentualnie kupilbym DSa.

 

Nie wywalaj kasy w bloto, mam w szufladzie GBC i GBA SP, lacznie przegralem na nich z 60h.

Link to post
Share on other sites

Zdecydowałem się na GB Advance SP, który na allegro dostępny jest w dwóch wersjach: AGS-001 i AGS-101. Wyczytałem, że wersja AGS-101 ma lepsze podświetlenie, więc chyba warto do niej dopłacić?

Czy oprócz konsoli i ładowarki będą mi potrzebne jakieś inne dodatki? Na tej aukcji jest ich sporo, ale nie wiem czy są przydatne.

 

Czy moglibyście polecić mi jakieś gry na GB, w które absolutnie trzeba zagrać?

Link to post
Share on other sites

Zdecydowałem się na GB Advance SP, który na allegro dostępny jest w dwóch wersjach: AGS-001 i AGS-101. Wyczytałem, że wersja AGS-101 ma lepsze podświetlenie, więc chyba warto do niej dopłacić?

Czy oprócz konsoli i ładowarki będą mi potrzebne jakieś inne dodatki? Na tej aukcji jest ich sporo, ale nie wiem czy są przydatne.

 

Czy moglibyście polecić mi jakieś gry na GB, w które absolutnie trzeba zagrać?

 

Ale powiedz mi czy jest sens skoro obecnie kazdy smartphone potrafi emulowac GBA.

Nie wiem ile kosztuje ten GBA SP, ale mi byloby zal 50zl na niego.

 

Z gier to moge Ci polecic lotra trzeciego, pokemony, FF, gta. W wiecej gier na GBA nie gralem.

Link to post
Share on other sites

Ja bym kupił DS'a i zagrywał się w Might&Magic albo PSP za 300 zł. PSP ma emulatory , GBA rónież więc ... ja bym poszedł po całości i wziął bym PSP. Jak coś to pytaj, bo PSP miałem przez dłuższy czas. :)

PSP to akurat dobry pomysł. Jest trochę wartych uwagi produkcji i emulator PSXa :).

 

Jednak osobiście dalej utwierdzam się w przekonaniu, że iPod Touch 2g byłby najlepszą opcją. Multimedia na bardzo wysokim poziomie i do tego masa świetnych gier oraz programów.

Na pewno urządzenie apple'a miałoby w Twoich rękach najdłuższą żywotność spośród wszystkich zaproponowanych w tym temacie konsol.

Link to post
Share on other sites

Ja bym się już kierował gabarytami (w tym przypadku PSP to słaby wybór) lub grami ( PSP to bardzo dobry wybór) .

W tym i tym aspekcie niekwestionowanym liderem jest iPod Touch :)

Link to post
Share on other sites

Dzięki za wypowiedzi, ale zostanę przy swoim. Po pierwsze nie potrzebuję kombajnu multimedialnego, ale zwykłej konsolki do pogrania w autobusie. Po drugie przytoczone przez Was sprzęty są od trzech do pięciu razy droższe od GBA, co jak na początek przygody z HGC wydaje mi się dość dużym wydatkiem. Po trzecie nie zależy mi na super grafice, ale ciekawych i miodnych grach. Prędzej zdecyduję się na konsolę ze stajni Nintendo, ale nie chcę wchodzić tu w polemikę na linii NDS/PSP, bo nie temu służy temat.

 

Wybór (raczej ostateczny) padł na GB Advance SP AGS-101, jeśli ktoś ma jeszcze jakieś propozycje gier na tę konsolę proszę o wpis :). Dziękuję za pomoc!

Link to post
Share on other sites

jak ci nie zalezy na grafice, to ja bym jednak kupił DS'a. Może jeszcze potanieje, bo zaraz bedzie 3ds, a poza tym gier ta jest od groma. np. pprzytaczany przeze mnie might&magic, jest po prostu mega wciągający.

Ja grałem ostatnio na palmtopie w age of empire I, również zabawa przednia. no ale to już twó wybór. :)

Link to post
Share on other sites

Z tego co dzisiaj patrzyłem na allegro, to zadbane GBA SP kosztuje od 100 do 150 zł w zależności od akcesoriów, co nie wydaje mi się zbyt atrakcyjną ceną. Przejrzę jeszcze eBay, ale zapewne to co zaoszczędzę na konsoli wydam na wysyłkę...

Na razie wstrzymam się z zakupem i zobaczę jak będą kształtować się ceny starszych modeli NDS po premierze N3DSa. W międzyczasie proszę o wskazówki odnośnie wyboru konkretnego modelu: NDS Lite, NDSi, NDS XXL. Osobiście skłaniam się ku NDS Lite ze względu na wsteczną kompatybilność z GBA, ale jestem otwarty na sugestie.

Link to post
Share on other sites

Powiedz mi czego Ty właściwie oczekujesz od konsoli bo ja już sam nie wiem.

Tu masz wszystko ładnie opisane:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Nintendo_DS

 

Jak już brałbym NDSi XL bo zapewnia największy komfort grania, ale zastanowiłbym się czy jest sens pakować w to kasę skoro wyszedł już 3DS. Wywalać w coś koło 400zł na co nie będą wychodzić gry - dla mnie bezsens.

Kup sobie lepiej iPoda Touch. Masz na to masę emulatorów - GBA też. Do tego wychodzą gry robione pod iOS, które na prawdę są niezłe.

 

Zobacz chociażby:

Dead Space, Real Racing, GTA, NOVA, BiA, FIFA 11 - tego jest od cholery.

Link to post
Share on other sites

Powiedz mi czego Ty właściwie oczekujesz od konsoli bo ja już sam nie wiem.

Jak już mówiłem oczekuję przede wszystkim ciekawych i miodnych gier. Nie zależy mi na grafice, ale na przyjemnych i odprężających grach . Na konsolce chciałbym pograć głównie w platformówki, gry dla casuali (od poważnych tytułów o pięknej grafice mam PC) i legendy od Nintendo: Zeldę, Pokemony, Wario itp.

Dodatkowe opcje - odtwarzacz filmów, muzyki, aparat, kamera są mi zbędne, konsolę kupuję z myślą o grach. Zależy mi też na dużej mobilności urządzenia - niewielkie gabaryty i długi czas pracy na baterii/akumulatorze mocno wskazane.

 

ale zastanowiłbym się czy jest sens pakować w to kasę skoro wyszedł już 3DS. Wywalać w coś koło 400zł na co nie będą wychodzić gry - dla mnie bezsens.

Też się nad tym zastanawiam, ale z drugiej strony NDS Lite jest droższe od używanego GBA SP w dobrym stanie o około 100 złotych, więc chyba warto dołożyć?

Dobrodziejstwa wyższych modeli chyba raczej nie są mi potrzebne, choć na NDSi muszę się jeszcze zastanowić. XXL raczej odrzucam ze względu na spore gabaryty i wysoką cenę.

 

Kup sobie lepiej iPoda Touch. Masz na to masę emulatorów - GBA też. Do tego wychodzą gry robione pod iOS, które na prawdę są niezłe.

iPod w roli przenośnej konsoli jakoś mnie nie przekonuje, bardziej kojarzy mi się z multimedialnym kombajnem. Może mógłbyś mnie wspomóc jakimś testem, w którym zaprezentowano go jako urządzenie do gier? Przeglądałem test na benchu, ale o grach ani słowa.
Link to post
Share on other sites

Kup sobie lepiej iPoda Touch. Masz na to masę emulatorów - GBA też. Do tego wychodzą gry robione pod iOS, które na prawdę są niezłe.

iPod w roli przenośnej konsoli jakoś mnie nie przekonuje, bardziej kojarzy mi się z multimedialnym kombajnem. Może mógłbyś mnie wspomóc jakimś testem, w którym zaprezentowano go jako urządzenie do gier? Przeglądałem test na benchu, ale o grach ani słowa.

Nie potrafię znaleźć takiego testu. Pamiętam, że kiedyś był test w CD-Action i sprawdzali które z urządzeń (NDS, PSP, Ipgone, N81-platforma N-Gage 2.0) jest najlepsze do gier. Wygrał iPhone.

Tu masz kanał toucharcade.com, na którym jest pokazana masa gier:

http://www.youtube.com/user/TouchArcade?blend=2&ob=1

Proponuje też zawitać na ich stronę internetową.

Miałem iPoda Touch 2G i przyznam, że jako przenośna konsola sprawowała się wyśmienicie. Ogólnie jest masa świetnych aplikacji, mnie najbardziej kręciły muzyczne. Zjadały mi pokaźne ilości czasu.

Aktualnie zacieram łapki na iPada2 - myślę, że to będzie niemała gamingowa rewolucja ;)

Link to post
Share on other sites

 

Kup sobie lepiej iPoda Touch. Masz na to masę emulatorów - GBA też. Do tego wychodzą gry robione pod iOS, które na prawdę są niezłe.

iPod w roli przenośnej konsoli jakoś mnie nie przekonuje, bardziej kojarzy mi się z multimedialnym kombajnem. Może mógłbyś mnie wspomóc jakimś testem, w którym zaprezentowano go jako urządzenie do gier? Przeglądałem test na benchu, ale o grach ani słowa.

Nie potrafię znaleźć takiego testu. Pamiętam, że kiedyś był test w CD-Action i sprawdzali które z urządzeń (NDS, PSP, Ipgone, N81-platforma N-Gage 2.0) jest najlepsze do gier. Wygrał iPhone.

Tu masz kanał toucharcade.com, na którym jest pokazana masa gier:

http://www.youtube.com/user/TouchArcade?blend=2&ob=1

Proponuje też zawitać na ich stronę internetową.

Miałem iPoda Touch 2G i przyznam, że jako przenośna konsola sprawowała się wyśmienicie. Ogólnie jest masa świetnych aplikacji, mnie najbardziej kręciły muzyczne. Zjadały mi pokaźne ilości czasu.

Aktualnie zacieram łapki na iPada2 - myślę, że to będzie niemała gamingowa rewolucja :D

Akurat mam ten numer CDA - kwiecień 2009 bodajże. Z tymże jest jeden mały haczyk - kategoria "gry duże" PSP zjada tego Iphone'a na śniadanie. Żeby chociaż 1 gra wyglądała jak god of war , lub miała tyle "dużych gier to ok" . Bo nie każdy lubi gry pierdółki a nie każdy lubi wydawać na gry po 50 zł (przenośne). (tak się zastanawiam nad fenomenem ipada , jakoś nie mogę wynaleźć choćby 1 rzeczy) . facebook ? :D

Link to post
Share on other sites

Akurat mam ten numer CDA - kwiecień 2009 bodajże. Z tymże jest jeden mały haczyk - kategoria "gry duże" PSP zjada tego Iphone'a na śniadanie. Żeby chociaż 1 gra wyglądała jak god of war , lub miała tyle "dużych gier to ok" . Bo nie każdy lubi gry pierdółki a nie każdy lubi wydawać na gry po 50 zł (przenośne). (tak się zastanawiam nad fenomenem ipada , jakoś nie mogę wynaleźć choćby 1 rzeczy) . facebook ? :D

Ale to było 3 lata temu, teraz jest dużo "dużych gier".

Zapewniam Cię, że część produkcji na iOS wygląda nieporównywalnie lepiej niż na PSP. Szczególnie będzie to widoczne teraz, po wyjściu procesora Apple A5.

Przykład - Infinity Blade

http://toucharcade.com/wp-content/uploads/2011/03/1-iPad-2.png

http://toucharcade.com/wp-content/uploads/2011/03/4-iPad-2.png

Real Racing 2

http://a1.mzstatic.com/us/r1000/030/Purple/b1/54/7b/mzl.cflnwvmg.320x480-75.jpg

http://images.macrumors.com/article/2011/03/11/005733-RR2HD_screen_01_500.jpg

NOVA 2

http://a3.mzstatic.com/us/r1000/006/Purple/cb/c5/f8/mzl.hntcomei.320x480-75.jpg

Dead Space

http://a4.mzstatic.com/us/r1000/033/Purple/13/df/6b/mzl.rzuaohxj.320x480-75.jpg

 

Gry na iOS są coraz lepsze i dłuższe.

 

Fenomen iPada polega na tym samym co innych urządzeń Apple'a. Jest modne, sprawia wrażenie niedostępnego, wzbudza zachwyt i pożądanie, ale tak na prawdę jest to najlepszy tablet na rynku, niezawodny, solidny i dający mnóstwo zabawy z użytkowania.

Są ludzie, którym tablety są kompletnie niepotrzebne i wolą wszystko robić na komputerze/notebooku. Ja nie lubię siedzieć przed komputerem i dla mnie wygodniej jest się rozsiąść w fotelu i smarować palcem po ekranie ipada.

Ja to widzę tak:

Wstaje rano, przy śniadaniu czytam wiadomości/prasę, potem szkoła/praca, powrót do domu, wiadomości, newsy, jakieś gierki, aplikacje muzyczne, e-book, potem w łóżku jeszcze coś.

Wszystko oczywiście przy użyciu iPada.

Link to post
Share on other sites

Panowie, na iPada czy innego iPhone'a to mnie nie stać. W zasięgu moich możliwości pozostaje jedynie iPod Touch 2G. Przypominam też, że zależy mi przede wszystkim na miodności gier, a nie pięknej grafice.

Przejrzałem parę gameplay'ów na stronce toucharcade.com i znalazłem kilka pozycji, które prezentują się ciekawie - Angry Birds, Soosiz, GTA: CW ale nadal nie mam wyrobionej opinii odnośnie tego urządzenia. Prosiłbym o jakieś argumenty, które przemawiają na jej korzyść, jeśli traktować ją jako platformę do gier.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...