Skocz do zawartości

Antec Three Hundred i Wentylatory - Opinie i Porady


Recommended Posts

Witam, chciałbym wysłuchać waszych opinii o obudowie Antec Three Hunderd. Jestem zainteresowany zakupem tej właśnie " budy ". Czy sprzęt znajdujący się w środku będzie dobrze chłodzony ? Jakie wentylatory do niej byście zamontowali ? Sam myślałem o SilenciumPC Zephyr 120 mm i 140 mm ( |120mm - 2x Przód, bok, tył| | 140mm góra| ) Co myślicie o tych wentylatorach będą dobre ? I teraz najważniejsza sprawa, cena wszystkich wentylatorów ma nie przekraczać kwoty 105 zł. Pamiętajcie mają być to wentylatory cisze i wydajne a nie super szpanersko podświetlone. Co do obudowy to mogę na nią przeznaczyć max 275 zł jeśli macie ciekawszą alternatywę na tym pułapie cenowym również proszę pisać.

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Buda jest czaderska :) kumpel taką kupił i jest szczęśliwy.

Ja też mam zamiar kupić właśnie taką Młodemu, jedyny minus to tylko trzy zatoki 5.25" ale reszta jest spoko.

Małym minusem jest też to że ta 140-ka u góry kiedy kręci sie na maksa (regulacja ma trzy pozycje) do blacha wpada w rezonans.

Czy sprzęt znajdujący się w środku będzie dobrze chłodzony ?

O to akurat nie musisz sie martwić, pod tym względem jest super.

 

Co do wentyli to na rynku jest taka mnogość dobrych że trudno coś doradzić ale "Zephyr" z tego co wiem jest tani i przyzwoity.

 

O szegóły możesz spytać kolege torture bo ma taką bude.

 

Link to post
Share on other sites

Za tą kasę to też np. Centurion 590. Bardzo porównywalny sprzęt.

 

Co do wentylatorów - 120mm od Anteca na minimalnych obrotach jest cichy, więc go zostawiłem. 140mm na każdych obrotach był hałaśliwy, więc wymieniłem na Zephyra. Do tego dwa Acutake 120mm 5V z przodu i Zephyr 120mm 5V na boku i jest bardzo cichy huragan. Każdy pojedynczo może nie jest bardzo wydajny, ale w kupie robią naprawdę dobry przeciąg. Jedyne co przeszkadza, to chłodzenie box E5200 i ten 140mm na 12V, ale planuję zmniejszyć do 9V i powinno być super :)

Link to post
Share on other sites

Nie, wtedy już nie ma tego rezonansu, który rzeczywiście potrafił się ujawnić przy wyższych obrotach tamtego Antkowego TriCoola. Teraz przeszkadza mi jedynie sum powietrza tego Zephyra. Wieje naprawdę mocno, tyle że jedyny hałas to przepływ powietrza, a nie żadne drgania, rezonanse czy mechaniczne odgłosy łożyska. Myślę, że na 9V będzie w sam raz (na 5V nie rusza sam).

Link to post
Share on other sites

Ja chce kupić albo Pentagram Karokum albo Scythe Katana 2. Podkręcić procesor do 3.0 GHz a jak się da więcej to 3.2 GHz. Zrezygnowałem z kupowania wydajnych komponentów do gier i chce by ten komputer nie był potworem wydajności ale styknął do komfortowego użytkowania do codziennej pracy. A do gier będę miał Xbox 360 Premium 60 GB razem z Samsung LE40A656 40" ;)

 

Co są sadzicie o tych dwóch coolerach ? Który będzie lepszy ?

Link to post
Share on other sites

Bardzo dobre podejście ;)

 

Jeżeli chcesz ciszę to nie bierz Karakorum. Ewentualnie Karakorum + inny wentylator. Obudowa z dobra wentylacją (do Antka przydałoby się coś dać na przód) i podmienionymi wentylatorami, dysk na gumach (patrz minirecka _nicka_) i komputer niesłyszalny ;)

Link to post
Share on other sites

jak nie do grania to w czym problem? Wywalić/wyłaczyć 140tkę, zostawić tylko tylną 120tke na minimum do wywiewu, cichy wentyl na procu, cichy na karcie i jest cisza. Po co kupowac ciche wentylatory do obudowy w której nic sie grzać nie bedzie? Zeby się bardziej kurzyło? Sama buda jest ok (mam), tylko trzeba dziurki na bocznym panelu zatkać (chyba że ktos ma sli/cross fire to wentyl tam). Łatwo się rysuję wiec delikatnie z nią. U mnie na przednim wyjsciu audio szumy i piski w słuchawkach przy poruszaniu myszą (kiepskie ekranowanie przewodu?) ale to standard.

Link to post
Share on other sites

ja tak właśnie zrobiłem z tą 140 ponieważ te wibracje mnie denerwowały.

zmieniłem na 5V i teraz czasem ruszy a czasem nie choć nie ma większych zmian temperatury gdyż obudowa od góry ma wolnego miejsca 2cm od blatu

co do tylnego wentylatora to na minimum jest ok

a ten na karakorum również daje radę (oczywiście minimum)

Link to post
Share on other sites

KrisCK - Jak to co się będzie grzać ? Procesor Q6600 Stepping B3 chodzący na 3.00 GHz. Nie wiesz o tym że ta rewizja mocniej się grzeje niż inne Q6600 ? A poza tym im niższe temperaturki tym lepiej.

 

Torture - A Three Hundred ma przycisk reset ? To jak co brać Katana czy Karokum ?

Link to post
Share on other sites

jasne, że im niższe tym lepiej jednak zależy co dla kogo jest priorytetem. Ja tam wolę ciszę, a każdy dodatkowy wentylator podnosi poziom hałasu. A i skąd miałem wiedzieć jaką masz rewizje procka ;)

Ma malutki przycisk reset ten Antec

a do tego quada to chyba lepiej w mugen zainwestuj, choć to już dużo wyższy koszt. Taniej karak

Link to post
Share on other sites

To jest lista zakupów :

- Obudowa Antec Gamer Three Hundred Case - 260 zł

- Wentylator (góra) Silencium PC Zephyr 140 mm - 23.90 zł

- Wentylator (bok) Silencium PC Zephyr 120 mm - 17.90 zł

- Wentylator (tył) Silencium PC Zephyr 120 mm - 17.90 zł

- Wentylator (przód) 2x Silencium PC Zephyr 120 mm - 17.90 zł

- Zasilacz Be quiet! Pure Power 350 W - 175 zł

- Chłodzenie na procesor Pentagram Karokum - 97,41 zł

- Pamięć RAM OCZ Technology 2x 2GB DDR2 800MHz Reaper EPP CL4-4-4 Heatpipe - 270 zł

 

Razem - 897.91 zł

 

Maksymalny budżet modernizacji to 900 zł

 

Chyba jednak nie biorę Mugen choć wiem że to była by doskonała alternatywa dla mojego procesora. No to jak po raz 3 - Karokum czy Katana ?

Link to post
Share on other sites

no ale chwila, jeśli procek się grzeje to głównie przy grach (piszesz że do grania masz xboxa); jeśli jednak grasz to i tak jedyne wiatraki pomocne przy odprowadzaniu ciepła z cpu to ten na procu i tylny, w idlu to nawet mój c2d 8400 4.2ghz1.45v na chłodzeniu za 60zł ma jakieś 35 stopni. Z doświadczecznia wiem że świetne austryjackie wiatraki za 70zł typu np. noctua to trochę pic na wodę - owszem jest cicho ale przy 1300 obrotach ledwie płomień z zapalniczki sie pochyla. Można nawalić wiatraków w każdy otwór antec 300 ale po co? Albo masz cicho i normalne temp. albo głośno i kilka stopni niżej - taka jest prawda. U mnie antec chodzi tak jak przyszedł; oba wentyle (górny i tylny na najnizszym biegu). Miałem noctue na froncie ale nic nie dawała a tylko karte graficzną kurzyła (to co przez filtr przelazło) więc odłączyłem.

 

a widze że lubisz wiatraczki hehe (zauważyłem post wyżej). Kupuj, kupuj -ide o zakład że po kilku dniach/tygodniach połowę wyłączysz. ;) . Żeby obsadzic 300kę w 6cioma wiatraków trzeba mieć "fantazję". Jak to są wiatraczki po 20zł to niechciał bym spać w pokoju gdzie ten komp stoi. Oglądać na nim filmów też nie. Ale niech się kręci!

Link to post
Share on other sites

zastanów się nad tymi Reaperami, bo na ogół się one gryzą z nieboxowymi coolerami procka

można je włożyć w inne banki (te dalsze), ale słyszałem o problemach z działaniem, poza tym i tak i tak odpadną Ci 2 sloty na pamięć

co do coolera to postaraj się uzbierać na Mugena II, jak nie to pewnie Katana, tak jak pisał kubbak

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Torture - Wypowiedz się ty ponieważ twój Antec ma tyle wentylatorów ile ja chciałbym zamontować w swojej. I co jest bardzo głośno ? Ja i tak chce aby one wszystkie chodziły na najmniejszych dostępnych napięciach. Ty masz z przody białe wentylatory ?
Link to post
Share on other sites

Nie jest głośno, założę się, że ludzie z jednym wentylatorem mają głośniej przez dysk i kartę graficzną. Wszystkie 120mm działają na 5V więc są niesłyszalne, może i nie wieją za bardzo, ale przepływ powietrza jest bardzo dobry. 140mm chodzi na 12V, ale niedługo przełączę go na 9V, bo trochę słychać ten szum powietrza, chociaż i tak nieznacznie. Wentylator w zasilaczu zmieniony, dysk 5400 na gumach, grafika pasywna i tylko jedna zakała - cooler Intela. Jeżeli podłączysz wszystko dobrze, to nawet łącznie przy 7 wentylatorach w obudowie jest cicho ;)

Link to post
Share on other sites

czyli mają się kręcic żeby sie kręciły tak? A co z obiegiem powietrza? Jeśli twój wentyl na cpu będzie dmuchał do tyłu mocniej niż tylny wiatrak ( a będzie raczej) to i tak ciepłe powietrze zostanie w obudowie. Poczytaj troche o cyrkulacji powietrza. Jak chcesz zamontować boczny? Jesli będzie dmuchal to zaburzasz cyrkulacje i kurzysz karte graf., jesli wysysał to guzik to da. Idealnie wyglądałoby to tak -> od przodu dość mocny wiatrak, coler na cpu pobiera chłodne powietrze z wiatraka z przodu i wywala do tyłu gdzie odsysa tylny wentyl. I tyle. W praktyce jeśli nie masz w pokoju 30 stopni ani wszystkiego wyvoltowanego na maxa wystarczy dobre chłodzenie na cpu i tylny do wyrzucenia powietrza z budy. Skoro kupujesz wiatraki po 18zł to spoko, myslałem że chcesz sobie tych cichych austryjackich pokupować. A te najwyżej kolegom porozdajesz jak ci za głośno będzie. Wiatraczki na minimum obrotów (600 - 800) to tak jak by ich wcale nie było (jesli chodzi o chłodzenie). Zreszta co za problrm sprawdzić

Link to post
Share on other sites

Ja dałem, bo miałem jeden na zbyciu, no i mam pasywną grafikę, której to nie zaszkodzi na pewno ;) A co do obiegu - to czerwone na dół jest źle. Zasilacz zamontuj wentylatorem do dołu i nie będzie się karmił ciepłym powietrzem.

 

Co do tego "ciepłe powietrze zostanie w obudowie" - ten 140mm u góry wyciąga wszystko.

Link to post
Share on other sites

nie wyciąga. Może mieć i 230m i jak będzie sie za wolno kręcił to nie wyciągnie. Ale w czym problem - kupujesz na razie bude i wentyl na proca, masz programy do monitoringu temperatur na płycie/procesorze/karcie graficznej a nawet dysku twardego. Stwierdzisz że 35 stopni na dysku ci nie pasi to sobie kupisz wentyle. 50 na procku wprawia cie w depresje?, dokupisz następny itd. Ja juz pisałem że nie ma sensu zakładać wiatraków skoro jedyną ich funkcją ma być odkurzenie okolic kompa i poczucie że się ma 8 wiatraków (z tym na karcie, procu i w zasilaczu). Toż to chore. To że buda ma tyle miejsc nie znaczy że trzeba je zapełnić wentylami. Jak cię kręci że się kręci to ok ja ci radzę nie przesadzać bo znam sie trochę na tym - wiatraczków ci nie żałuję, ale te 80zł możesz naprawdę wydać chyba na coś lepszego? Są i tacy geniusze co nakupią wiatraków i wsadzą budę we wnęke w biurku 3cm od ściany i ścianek biurka...Nie ma to jak przerost formy nad treścią.

 

Reasumując: podstawa to dobre/ciche chłodzenie na procku i karcie graficznej oraz wyciszenie dysku jeśli chrobocze. Dokup jeden wentyl i wsadź w te wyższe gniazdo z przodu, górny i tylny wentylator w obudowie ustaw na minimum i jest git. Do ostrego giercowania/testów i dzikiej temp. w pokoju wrzycasz 2ke w tylnym wentylatorze (da sie wyprowadzic regulator obrotów poza obudowę) i tyle. Tyle że przedni wentyl (zasysający) będzie trochę kurzył do środka, raz na jakis czas odkurzanie kompa. Taka moja rada, zrobisz jak chcesz.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...