Skocz do zawartości

Przesiadka na Coffee Lake


Recommended Posts

Siemasz!

Jako iż nastaję powoli zima, więc po pracy będę miał więcej czasu dla siebie postanowiłem ograć sobie parę gier do wiosny. Sprzęt który posiadam ma już swoje lata i pora go wymienić.

Chciałbym kupić porządny zestaw - cały zakup podzielę na 2 części.

W tym miesiącu na tapetę idzie procesor+płyta+ram.(ew. jakiś dysk, może jakaś obudowa, lecz nie o tym teraz mowa)

Na święta dokupię kartę graficzną,

Po dłuższej chwili zastanowienia wybór padł na procesor serii 7 a dokładnie i7-8700K. Procesor będzie oparty na płycie Gigabyte Z370 AORUS Gaming K3 a całość zasili 16 gb ramu firmy G.Skill (3200MHz, CL16). Do tego będzie dołożona karta gtx750ti lecz tylko do świąt.

 

Finalnie całość zasili karta graficzna nividi lecz dokładny model karty jest jeszcze do ustalenia.

Myślę, że dobrze wybieram, pewnie będzie można osiągnąć podobną moc niższą ceną lecz ucieszyłbym się jeśli zestaw który teraz złoże posłuży mi dość długi czas. 

 

Dodatkowo mam pytanie:

Posiadam zasilacz SilentiumPC Deus M1 80Plus Bronze 550W - sprosta temu zadaniu jeśli na pokład wrzuciłbym gtx1080? 

 

Standardowo - jeżeli ktoś z Was ma jakieś dodatkowe pytania, uwagi to śmiało możecie mówić.

 

POZDROWIŁ!

 

Link to post
Share on other sites

Tak, głównie do grania - wybrałem ten model ponieważ nie wypada źle, fakt cena może nie rozwesela ale wychodzę z założenia, że lepiej kupić coś porządnego niż wydać źle zarobione pieniądze.

Procesor mam zamiar delikatnie podkręcić lecz bez większych szaleństw.

Link to post
Share on other sites

Sam jestem w trakcie składania zestawu tylko i wyłącznie do gier i wybór padł na i7 8700 (non k) z prostego względu... Kosztuje 300zł mniej i kolejne 150-200zł oszczednosci na chłodzeniu które jest wręcz wymagane do wersji z "K" co daje nam 500zł w kieszeni na lepsza kartę graficzną która da nam znacznie znacznie więcej fps.

W testach z tego co widziałem podkręcony 8700k do 5ghz jest niewiele szybszy w grach od zwykłego 8700 co ma turbo boost do 4.6ghz, średnio 10 fps więcej. Dodatkowo będziemy mieli piekarnik na biurku bo bez skalpowania temperatury będą na poziomie 85-90c z topowym chłodzeniem nh d-15 który kosztuje 400zł.

Za dużo pieniędzy i za dużo roboty z podkręcaniem i chłodzeniem dla kilkunastu fps. W większości gier jest to nawet jedynie kilka fps jeśli gra wykorzystuje bardziej karte graficzną niż procesor a takich jest więcej

Edytowane przez pawelox01
Link to post
Share on other sites

Tak tak, głównie chodzi o dobór komponentów względem siebie.

Pogrzebałem nieco w internecie i doszedłem do wniosku, że lepiej od procesora i7 8700 (non k) wypadł i5 8600k kręcony bodajże do 5,2 Ghz. Pogodziłem się z tym, że temperatury będą nieco duże lecz niestety nie przeskoczę tego bez większej ingerencji w procesor, której na początku nie chce robić. 

Kręcąc obojętnie czy i7 czy i5 warto dobrać do tego nieco lepszą płytę główną?(sekcja zasilania) czy pokusić się o zablokowaną i7 i dobrać coś tańszego kosztem lepszej grafiki etc.

W aktualnym komputerze mam chłodzenie Silentiumpc fortis he1225,  które ma już swoje lata lecz nie mogę powiedzieć o nim złego słowa. Warto dokupić coś "świeżego" do tych procesorów czy zostawić aktualne?

Edytowane przez Mazzi
Link to post
Share on other sites

Jeżeli boisz się skalpować swój drogi procesor to musisz zaopatrzyć się w topowe chłodzenie dark rock 3 albo nh d-15, a to koszt 350-370zl.

i5 8600k krecomy do 5.2ghz to wyczyn i bez skalpowania nie dasz rady raczej, poza tym do tak mocnego oc trzeba drozsza plyte w której sekcja zasilania nie będzie się przegrzewać. A to kolejny wydatek. Jak naczytałem się ile roboty jest z kręceniem procka i ile dodatkowej kasy trzeba na to wydać to sobie odpuściłem.

8700 ma wiecej wątków od 8600k więc w grach i tak będzie stabilniej. Lepiej kup 8700 non k i plyte z370 gigabyte aorus k3. Chłodzenie które masz z zapasem wystarczy do 8700 non k a zaoszczedzone pieniadze przeznacz na 1080 Ti

Oszczadzasz 300zł na procku, 350zl na chlodzeniu, 65zl delid, okolo 200zł na plycie więc już masz w kieszeni 900zł, a z taką dopłatą wzgłędem 1080 masz 1080 Ti który da Ci 25-30% więcej mocy

Edytowane przez pawelox01
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pamieci ktore na poczatku podales sa w sam raz, a co do ich oc to sam jestem ciekaw czy w grach da to jakies efekty czy tylko wiecej punktow w benchmarkach i stawiam raczej na to drugie, oc pamieci to przyda sie osobom ktore pracuja przy obrobce zdjec, filmow i programowaniem w wymagajacych programach graficznych ale jesli sie myle to ktos moze mnie poprawic

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ja bym się wstrzymał z Coffy Lake do przyszłego roku i ze względu na cenę , dostępność oraz wybór płyt głównych , które są obecnie na rynku. Co do topowego I7...rozumiem ,że chcesz mieć topowy sprzęt na lata :-) Wiele osób- również ja - uważa ,że podstawa do gier to topowa karta graficzna , lub dwie , np: 2 x GTX 1060 6GB. To jest sprzęt na lata :-) Do tego ten i7 8700 - choć i i5 8400 byłby w zupełności wystarczający na dzień dzisiejszy.

Rozważ taki zestaw z i5 8400 + 2 x GTX 1060.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ja bym się wstrzymał z Coffy Lake do przyszłego roku i ze względu na cenę , dostępność oraz wybór płyt głównych , które są obecnie na rynku. Co do topowego I7...rozumiem ,że chcesz mieć topowy sprzęt na lata :-) Wiele osób- również ja - uważa ,że podstawa do gier to topowa karta graficzna , lub dwie , np: 2 x GTX 1060 6GB. To jest sprzęt na lata :-) Do tego ten i7 8700 - choć i i5 8400 byłby w zupełności wystarczający na dzień dzisiejszy.

Rozważ taki zestaw z i5 8400 + 2 x GTX 1060.

 

Pozdrawiam.

 

Ładowanie się w SLI z CPU który posiada tylko 16 linii PCI-E to czysta głupota........ Jeśli chcemy robić SLI to tylko na LGA 2066/2011 oraz CPU z 40 liniami PCI -E. Poza tym SLI 2x1060  :D 

Link to post
Share on other sites

Tak szczerze to nie wiem czym się przejmujesz. i7 8700K to kawał bydlaka  :D przy takiej 1080 bedzie sobie średnio truchtał, przy GTX 1080 Ti już trochę się rozkręci ale  nie na 100% pełną parę tego procesora wykorzysta dopiero topowa Volta  lub Ampere. Na tę chwilę mając 1080 możesz kecić sobie  go dla sztuki tak jak ja :D mam 1070 i przy tej karcie ten procek spi w BF1 multi 64 graczy GPU idzie  na 99% a i7 8700K @ 4.6 GHz śmiga sobie  przy 30-60% ;)

Link to post
Share on other sites

Osobiście mając i7 5820K i testując HT ON/ HT OFF polecam ci z dobrego serca i7 8700 nawet kosztem nie możności podkręcenia. Zdecydowanie lepszy wybór, a do tego przy okazji "wygodniejszy" bo nie myślisz czym by go schłodzić żeby dodatkowe Mhz wykręcić. ;)

Co do zasilacza ma ona 516W na 12V także teoretycznie powinien wytrzymać GTX1080TI podkręconego, a w praktyce bałbym się podłączać taką kartę pod jakikolwiek zasilacz od "SilentiumPC ".

Co do SLI to nie czytaj jakiś głupot jak wyżej pisze ktoś o 2xGTX1060 bo to w oczy aż szczypie taka głupota... Samo SLI nabiera sensu jeśli masz topowe karty i platformę która ma wystarczająco dużo lini by w pełni obsłużyć te SLI.

shakal84

Nie wiem w jakiej rozdzielczości grasz ale u mnie i7 5820K zdegradowany do 3Ghz radzi sobie z BF1 w trybie multi 64graczy bez żadnych problemów, a obciążenie to chyba raz na milion lat skoczy w granice 80%+/- przy czym w tle mam sporo innych rzeczy otwartych.

Link to post
Share on other sites

shakal84

Nie wiem w jakiej rozdzielczości grasz ale u mnie i7 5820K zdegradowany do 3Ghz radzi sobie z BF1 w trybie multi 64graczy bez żadnych problemów, a obciążenie to chyba raz na milion lat skoczy w granice 80%+/- przy czym w tle mam sporo innych rzeczy otwartych.

 

Mam monitor 144 Hz tak więc oczekuje 144 fps-ów ;) a gram w FHD. Dlaczego "zdegradowałeś" swój proc do 3 GHz ? :D  Po za tym nie dziwię że Twój i7 5820K radzi sobie bezproblemowo przy 64 graczach ma 6 jajek i 12 wątków, nic dziwnego :P odpal sobie 64 graczy na dowolnym 4/4 ...

Edytowane przez shakal84
Link to post
Share on other sites

Wiem bo miałem i5 2500K ale dziwie się że ty najnowszej generacji i7 podkręcasz do gry w BF 1 ale jak mówisz że grasz na 144HZ to możliwe że coś ci te OC pomaga bo u mnie 60HZ FULLHD to sensu nie ma podkręcać tego procesora, a MHZ to zależy bo czasem do rengeru ustawie go wyżej, a tak do gier to 3Ghz spokojnie na nim mi wystarcza gdzie i5 2500K nawet na 5Ghz często gęsto wysiadał bo był cały zapchany (100% use).

Jednak 6 jaj z 2 żółtkami robi swoje. ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...