Skocz do zawartości

Modernizacja komputera pod kątem gier i dużo pracy, 4000zł


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Praca, Dużo programów i kart chrome otworzonych na raz, Gry, Filmy, itp

  • Maksymalna kwota : 3000-4000zł + jeśli będzie się opłacać, mogę dołożyć

Kiedy zamierzam kupić komputer? : w połowie lub pod koniec listopada

Których części potrzebuję : płyta główna, procesor, ram, dysk SSD, dysk HDD, zasilacz 

Czy będę podkręcać sprzęt? : W przyszłości tak

Rozdzielczość mojego monitora i model : Asus MX299 29' 2560x1080, Za nie długo dokupie drugi taki sam

Specjalne wymagania : Wielozadaniowość, wydajność w pracy jak i grach

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Msi Z77A-GD55, I5 2500K, 8gb DDR3, MSI RX470 4GB Gamingx, Modecom Volcano 650W, SPc X70W

Własna propozycja zestawu 

Procesor:        I5 8400

Karta graficzna:    Mój RX470

Płyta główna:        MSI Z370 Tomahawk

RAM:            Patriot 2x8GB 3000MHz CL16 Viper

Zasilacz:        Corsair CS550M gold modularny

Obudowa:        Moja X70W

SSD:            Plextor M.2 M8Pe 256Gb Heat Sink

HDD:            WD Blue 1TB 7200 rpm

Cooler:           ???

                      3315 Brutto

 

Potrzebuję zmodernizować komputer, by znów starczył na lata.

Chcę by w pracy nic nie zwalniało, mam dużo programów otwartych które cały czas pracują, Stąd decyzja o 16gb Ram. Zastanawiam się jeszcze nad i5 8600k.

Komputer po godzinach pracy będzie wykorzystywany do gier, i tu chciałbym na tą chwilę odpalać gry na ultra 2560x1080 60fps, zastanawiam się nad sprzedaniem RX470 i kupnem 1060 6GB lub 1070.

Budżet można nagiąć na + jeśli to naprawdę będzie opłacalne .

Z góry Dziękuję 

Dakero 

 

Edytowane przez Dakero
Link to post
Share on other sites

To co  złożyłeś jest ok, ale jak chcesz podkręcać to weź i5-8600k + AsRock Z370 Extreme4 +  bequiet! Dark Rock 3 Pro

Zasilacz daj Seasonic FOCUS Plus Gold 550

Do i5-8400 możesz dać tańszą płytę MSI Z370 PC PRO, chłodzenie CPU masz BOX-owe.

Co do karty.. lepiej gdybyś odpuścił OC i dołożył do GTX'a 1080.

 
Link to post
Share on other sites

Nie mówię teraz o podkręcaniu, lecz za jakiś czas. 2500k starczyło mi 7 lat z OC, także dołożę do 8600k.

Płytę do 8600k brać tą co podał smoke? Zasilacz też zmienić na seasonic? I co z coolerem?

Myślę, że 1080 byłoby na wyrost, i sporo musiałbym dołożyć, 1060 6gb czy 1070 bardzo będzie ograniczać? Czy jest, aż taki przeskok między tymi kartami a 1080, że warto dołożyć?

Link to post
Share on other sites

jeśli ciężko z kasą, to możesz brać MSI Z370 Tomahawk, AsRock Z370 Extreme4 ma lepszą sekcję i 2xSATAIII więcej. 
Lepsza sekcja się przyda, gdybyś chciał mocno kręcić, ale to nie 8700k, więc nawet Tomahawk tu starczy. 
Zasilacz Seasonic FOCUS Plus Gold 550. to najlepsza z "budżetowych" jednostek, można przyszłościowo kupić 30zł droższą wersję 650W, ma o wiele większy tryb pasywny, od 550W wersji, i starczy nawet gdybyś chciał w przyszłości zrobić upgrade na potwora w stylu 1080Ti, 10 lat gwarancji oczywiście, w jednym i drugim. 

 

I co z coolerem?

tu dużo zależy czy zamierzasz kręcić od razu, sam wiem, że rzadko się cooler zmienia, zwłaszcza jak kupisz jakiś wydajny z wyższej półki.  
tutaj przydałoby się wiedzieć, czy po końcu gwarancji na CPU, nie będziesz chciał zrobić delida CPU, efekty lepsze niż dopłata do lepszego coolera i nawet na takim Macho byś pewnie 5GHz po delidzie zrobił.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z kasą nie ma problemu, tak jak pisałem w poprzednim poście, mogę dołożyć o ile to opłacalne.

Kiedy będę kręcić zależy od wydajności, jeśli bez OC, będę miał stałe 60fps, to na tą chwilę nie będę kręcić, jeśli nie będzie trzymać klatek, to będę kręcić. OC do mojej pracy chyba i tak nie ma znaczenia.

Co do delida. na tą chwilę nie mam pojęcia, ale jeśli macho ma starczyć, to wybieram macho

Co do zasilacza, takie argumenty przekonują mnie do 650w. Jak długie ma kable? będą potrzebne przedłużki?

Zestaw na tą chwile 

Procesor:        I5 8600k

Karta graficzna:    Mój RX470
Płyta główna:        AsRock Z370 Extreme4
RAM:            Patriot 2x8GB 3000MHz CL16 Viper
Zasilacz:        Seasonic FOCUS Plus Gold 650
Obudowa:        Moja X70W
SSD:            Plextor M.2 M8Pe 256Gb Heat Sink
HDD:            WD Blue 1TB 7200 rpm
Cooler:          Macho
 
razem 4152zł 
 
Co zrobić z kartą? sprzedać i kupić 1060 lub 1070? czy może narazie zostawić i poczekać na następną serie?
Link to post
Share on other sites
dokładnie ten?

  tak.

Można dodać drugi wentylator, ale po pierwsze musisz zapinki dokupić, bo są chyba tylko 2 z tą wersją (trzeba unboxing oglądnąć dla pewności), nie kupisz już Thermalright TY147 z którym jest dostępny, ani nawet TY147A, czyli wersji na lepszym łożysku, oraz nie pomoże to specjalnie w temperaturach, to jest cooler bardziej pod mniejszy przepływ powietrza, duże odległości między finami. 

co do backplate

Link to post
Share on other sites

na fortisie do 4.9GHz się kręci przy ok 70°C więc powinno być ok bez delida nawet w okolicach 5GHz, loteria oczywiście może tu namieszać, ale z 4.8-4.9GHz nie powinno być problemów. 
Zakładając że sam ustawisz napięcie, a nie pozwolisz płycie dać 1.4V na CPU, wtedy by się grzał. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...