Skocz do zawartości

Czy dysk jest do wyrzucenia, czy da się go jeszcze naprawić?


Recommended Posts

Witam. Jakiś czas temu aktualizowałem system z win7 na 10 gdyż przyszła mi aktualizacja. Podczas aktualizacji (oprogramowanie się pobrało i nacisnąłem instaluj, zdarzyło się to mniej więcej w połowie) padło mi zasilanie w całym domu. Jak już wszystko wróciło do normy próbowałem włączyć komputer ale po początkowym uruchomieniu padł napis.. An operating system wasn't found. Try disconnecting any drives that don't contain an operating sistem. Pomocy :)

Link to post
Share on other sites

Dysk jest pewnie ok, większym problemem jest utrata prądu podczas aktualizacji, dane powinno się dać uratować, (miałeś tam dane ? zwłaszcza na partycji systemowej, jeśli chcesz je odzyskać to powiedz teraz zanim cokolwiek zrobisz ), a system trzeba będzie zainstalować z instalki. 


Powiedz ile masz dysków i jak ten z systemem był podzielony na partycje, powinieneś to pamiętać. 

Link to post
Share on other sites

Dysk jest pewnie ok, większym problemem jest utrata prądu podczas aktualizacji, dane powinno się dać uratować, (miałeś tam dane ? zwłaszcza na partycji systemowej, jeśli chcesz je odzyskać to powiedz teraz zanim cokolwiek zrobisz ), a system trzeba będzie zainstalować z instalki. 

Powiedz ile masz dysków i jak ten z systemem był podzielony na partycje, powinieneś to pamiętać.

Dane miałem, trochę zdjęć, gry itp.

Wszystkie pliki miałem na dysku C i chyba D nie pamiętam dokładnie.. na C na pewno. Chciałbym odzyskać

Dysk mam tylko ten i własnie pytam czy da się coś z nim zrobić.. próbowałem zainstalować system ale za każdym razem był jakiś błąd i nie mogłem tego dokonać. 

Edytowane przez zurusiek
Link to post
Share on other sites
próbowałem zainstalować system ale za każdym razem był jakiś błąd i nie mogłem tego dokonać. 

to chyba nawet dobrze, bo jak nadpiszesz pliki to już ich nie odzyskamy, no chyba że na partycji C nie było nic ważnego. 

Masz jakiś 2-gi PC działający, aby ściągnąć potrzebne oprogramowanie, wypalić płytki CD, lub zrobić bootowalne pendrive (zależnie co tam wolisz) ? 

Na początek spróbuj ściągnąć Ubuntu, wypalić CD, lub zrobić bootowalnego pendrive z ubuntu i odpalić liveCD, czyli zamiast instalować ubuntu wybierz try ubuntu,lub wypróbuj ununtu (zależnie od języka), po uruchomieniu się ubuntu uruchomić program gparted i zobaczyć jak MBR, lub GPT wygląda. 

print screen starczy 

Link to post
Share on other sites
to chyba nawet dobrze, bo jak nadpiszesz pliki to już ich nie odzyskamy, no chyba że na partycji C nie było nic ważnego. Masz jakiś 2-gi PC działający, aby ściągnąć potrzebne oprogramowanie, wypalić płytki CD, lub zrobić bootowalne pendrive (zależnie co tam wolisz) ? Na początek spróbuj ściągnąć Ubuntu, wypalić CD, lub zrobić bootowalnego pendrive z ubuntu i odpalić liveCD, czyli zamiast instalować ubuntu wybierz try ubuntu,lub wypróbuj ununtu (zależnie od języka), po uruchomieniu się ubuntu uruchomić program gparted i zobaczyć jak MBR, lub GPT wygląda. print screen starczy
Wziąłem nagrałem obraz Ubuntu na pendrive i nie działa.. pisze USUŃ DYSKI LUB INNY NOŚNIK i obok ZRESETUJ NACISKAJĄC KLAWISZ i naciskam i zero reakcjiWysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Wziąłem nagrałem obraz Ubuntu na pendrive i nie działa.. pisze USUŃ DYSKI LUB INNY NOŚNIK i obok ZRESETUJ NACISKAJĄC KLAWISZ i naciskam i zero reakcjiWysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Patrz..bfadd7109a72017ad7a7fd7ed57e420e.jpgWysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Link to post
Share on other sites

albo źle nagrałeś, nie bootowalny pendrive, że go nie widzi, albo masz żle ustawioną kolejkę bootowania w bios-ie, trzeba tam wejść i ustawić instalkę ubuntu jako pierwszą (pamiętaj aby nie instalować, tylko dać wypróbuj ubuntu) 

 

Wszystko zrobiłem, komputer chodzi, instalowalem przez plyte nowy system. Jakimś cudem niestety wszystko usunąłem ale mówi sie trudno. Mimo to dziekuje za pomoc

Link to post
Share on other sites

 

 

(miałeś tam dane ? zwłaszcza na partycji systemowej, jeśli chcesz je odzyskać to powiedz teraz zanim cokolwiek zrobisz ),


Usunęło się wszystko, czy tylko na partycji systemowej ? Bo jeszcze coś pewnie może uda się odzyskać, co nie zostało nadpisane, trochę roboty będzie, ale szansa jest.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...