Skocz do zawartości

Czarny ekran w grach i przeglądarce


Recommended Posts

Witam ostatnio zmagałem się tutaj z brakiem możliwości zainstalowania sterowników na moim windows'ie. Gdy jednak już udało się je zainstalować widzę problemy w grach. Mianowicie np. podczas gry w cs:go, gra zawiesza się na chwilę, robi się czarny ekran i nie mogę w niej nic zrobić. Ten czarny ekran znika i znów mogę grać, jednak co jakiś czas sytuacja się powtarza, gra się wiesza robi się dosłownie na sekundę czarny ekran i tak przez cały czas grania. Jeśli to ważne to grałem jeszcze w jedną grę - Cywilizacja 6 i tam po pewnym(różnym) czasie grania wywala mi błąd związany ze sterownikiem. Temperatury nie przekraczają 50 stopni. Czasem nawet w przeglądarce obraz na dosłownie chwilkę robi się czarny i wszystko działa znów jak trzeba, jeszcze wyskakiwał błąd w chromie o webGL. Gdy próbowałem obciążyć grafikę w 3dmarku, to komputer się zawiesił i wywaliło bluscreen.

 

Specyfikacja

CPU - AMD Ryzen R3 1200 - Stock

GPU -  msi geforce gtx 1050Ti 4GT OC 4GB GDDR5

MOBO - MSI B350M PRO-VDH - Zaktualizowany do najnowszego biosu

PSU - Vero L2 500W

RAM - Corsair Vengeance LPX DDR4, 8GB(2x4GB), 3000MHz, CL15 

Dysk - Toshiba P300 1TB

Windows Edu N 1703

Testowane na sterownikach 388, 387.92 i 382.53

Na wszystkich jest to samo.. Ktoś ma może jakieś rady?


 

 

Link to post
Share on other sites

Domyślam się z tych szczątkowych informacji że w dzienniku zdarzeń masz krytyczne - kernel power 41

Domyślać się nie będę jaki bug check string jest tego Bluescreena.

 

NVidia znika i się pojawia.

 

Jak próbowałeś sterowniki dla swojego systemu instalować to odinstalowywałeś DDU? Spróbuj zrobić czystą instalację sterownika odpowiedniego do tej karty. Jak nadal będzie to samo to:

 

Sprawdź sobie tą kartę na innym kompie czy jest sprawna ( kolegi, koleżanki )

Jak będzie dobra - to znaczyć może że zasilacz jest wadliwy / za słaby do tego zestawu.

 

Możesz także spróbować odwrotnie najpierw wsadzić mocny zasilacz, a potem kartę badać.

Edytowane przez paprykarz
Link to post
Share on other sites

No to tak, dokładnie to zdarzenie miałem podczas blue screena, 

 

Odinstalowywałem je za pomocą DDU

 

Zasilacz może być wadliwy, ale nie za słaby - Dużo ludzi ma ten sam sprzęt(pytałem na innych forach)

 

Kartę sprawdzę raczej w łikend u kolegi

 

Jeśli to może pomóc jeszcze w tej sprawie, to gdy odpaliłem cs:go w oknie bez ramek, to problem nie występował. Niestety w cywilizacji 6 gra crashowała się po czasie z powodu błędu directx

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...