Skocz do zawartości

Klawiatura do 300 zł. Którą wybrać?


Recommended Posts

Witam,

 

Potrzebuję pomocy w doborze klawiatury, chciałbym aby była stosunkowo cicha oraz posiadała podświetlenie, przeglądając różne strony wybrałem kilka, moim zdaniem najciekawszych:

 

- Natec RX85

- Corsair K55

- Razer Ornata

- SteelSeries Apex Raw, 300

 

Natknąłem się również na klawiatury chińskiego producenta Motospeed (CK 101,103,104,107) które, posiadają dobre opinie wśród użytkowników i są tańsze od poprzednich wymienionych przeze mnie.

 

Rozumiem że niektóre wymienione przeze mnie klawiatury są mechaniczne, a inne membranowe ale chodzi mi przede wszystkim o to aby była ona w miarę cicha w użytkowaniu.

 

Z góry dziękuję za pomoc.  

 

 

 

 

Edytowane przez Uukasz
Link to post
Share on other sites

W takiej kwocie, aż grzech nie wybrać mechanika.

Tylko na pewno nie będzie on cichy jak membrana.

Mimo wszysztko, oringi trochę poprawią sprawę.

Jak będziesz ją użytkował?

Gry? Pisanie?

Kailhy to rozwiązanie znacznie lepsze od Outemu.

Co za tym idzie, ten RX85 jest naprawdę dobrą opcją, zwłaszcza, że ma Kailhy Browny - najbliższe membranom przełączniki, dodatkowo chyba najlepiej wykonane Kailhy, nie ustępują Cherry.

Czuć lekki opór jak guma w membranach, lecz to jednak inna konstrukcja.

Edytowane przez Leminairre
Link to post
Share on other sites

Natknąłem się również na klawiatury chińskiego producenta Motospeed (CK 101,103,104,107) które, posiadają dobre opinie wśród użytkowników i są tańsze od poprzednich wymienionych przeze mnie.

 

Są tańsze ze względu na materiały z jakich zostały zbudowane. Osobiście uważam, że słabo wykonane przyciski to największa wada tańszych klawiatur. Nawet markowe przełączniki nie uratują klawiatury, jeżeli "klikasz" na słabo wykonanych klawiszach. 

 

Zamiast Razer Ornata, wolałbym skłaniać się w kierunku modelu BlackWidow Tournament Edition 2014. Jeżeli ma być w miarę cicha, szukaj modelu z dopiskiem "Stealth" ze względu na inne przełączniki. Nowa około 320 zł (Allegro).

 

Jeżeli w grę wchodzą również przełączniki liniowe, rzuć okiem na Xiaomi Yuemi MK01 - czerwone switch-e TTC (zamiennik Cherry), białe podświetlenie, podobno nieźle wykonana). Nowa około 230 zł (Allegro). Przyznam szczerze, że sam chciałem ją zamówić na próbę, nadal się waham (byłaby to piąta klawiatura na stanie..).

 

Zamiast K55 wolałbym kupić K65 Vengeance, ponieważ to mechanik. Nowa 350 zł w x-komie (przez Allegro, na stronie internetowej, nie wiedzieć czemu, podnieśli cenę do 450 zł). Na dobrą sprawę, to ta sama klawiatura co K65 RGB, tylko bez podświetlenia i z trochę innymi przyciskami.

 

RX85, o którym mowa w temacie, kosztuje 319 zł w RTV Euro AGD. Minimalnie ponad budżet, ale masz pewność, że kupujesz w pewnym sklepie.

 

Proponuję przejść się do jakiegoś większego sklepu w mieście, np. Komputronik, RTV Euro AGD, Media Expert itp. - w większych salonach mechaniki takie jak Razer BlackWidow, RX85, HyperX Alloy FPS są dostępne od ręki, na wystawie. Możesz sprawdzić, jakie switch-e Ci odpowiadają i czy aby na pewno mechanik nie będzie dla Ciebie zbyt głośny podczas codziennego użytkowania.  ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...