Skocz do zawartości

Wybór gryzonia - przydatne informacje.


Recommended Posts

Z technlogią czasem tak bywa, że nowsze nie znaczy lepsze.
Lasery mają swoje zalety, ale do gier FPS optyk nadal górą. Dla mnie optyki w całokształcie są bardziej precyzyjne i wygodne w użytkowaniu. 
A z DPI to obiema ręcoma podpisuję się pod słowami Cacka. Marketing i tyle.

Link to post
Share on other sites

No oczywiście, że rękoma. Ale i w zamyśle się pomyliłem, bo miało być obiema ręcami (i nogami). 
Ależ oczywiście, że marketing. Tak samo jak ten cały sensor twin-eye, połączenie lasera z optykiem - gó**o na patyku wyszło, niezły optyk ratuje tragiczny laser a rezultat ogólny i tak tragiczny - chociaż mojego Imperatora jakoś okiełznałem to i tak DA na samym optyku jest wyraźne bardziej wygodny/dokładny.

Link to post
Share on other sites

Dobry laser, nie jest zły. Optyk jest po prostu lepszy (imo). 
Na dobrą sprawę, większość użytkowników a nawet graczy nie dostrzeże/odczuje tych niuansów - ja natomiast grałem (pół)profesjonalnie w shootery i jednak czuję to pod ręką. Ale jak mówiłem - nawet z tego beznadziejnego twin-eye da się spokojnie wykroić dobrą precyzję, to co dopiero z 9500.

Kieruj się kształtem i wagą myszy - to będzie mieć zdecydowanie większe odzwierciedlenie niż typ sensora.
Chociaż, z reguły polecam lasery dla high-sensów, a optyki dla low-sensów - więc pytanie pomiędzy g500 a DA brzmi - w jaki sposób trzymasz i suwasz myszą?

Link to post
Share on other sites

Raczej nie jeżdżę po całym biurku tylko w jednym miejscy i podnoszę mychę.

W takim razie DA odpada z powodu dużego LOD - Lift of distance.

Claw Grip - abbysus, albo azurues mini. 

 

 

Na dobrą sprawę, większość użytkowników a nawet graczy nie dostrzeże/odczuje tych niuansów

Taka jest prawda, ale jeśli masz do wyboru twin-eye, albo 9500 to wybór będzie jednoznaczny. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich.
Chciałbym kupić nową mysz.
Obecnie używam: Microsoft IM 4.0, wcześniej A-4tech opto 418
Rozdzielczość ekranu w grach: 1680x1050
Dpi: 460
Czułość w grach:
- Cod MW - 5
- BC2 - 0.86
- BF3 - 0.63
Czułość w windowsie - 10 z wyłączoną opcją "zwiększ precyzję"
Pełny obrót - 6cm
podkładka: QcK+
Gram w : Cod MW, BC2, Cod MW2, BF3
Ilość przycisków: lpm, ppm i dodatkowy jeden lub dwa po lewej - po prawej żaden, mógłby być również być przycisk do zmiany czułości
Budżet: 100-160zł
Chwyt: palmgrip
Uwagi: Obecnie używam IM 4.0, jest troszkę za duża dla mnie(jakieś 1.5cm.), kciuk dostaje jedynie do pierwszego bocznego przycisku, naciśnięcie drugiego jest nieosiągalne. Ponadto mysz podczas używania ucieka z chwytu dłoni w lewo.
Potrzebuję myszki profilowanej tak, żeby objąć ją dłonią, mieć wcięcia po obu stronach do podtrzymania palców. Mile widziany nie ślizgający się materiał (w Opto 418 to była tragedia a IM 4.0 też ne jest dobra pod tym względem).
Sensor raczej optyczny ze względu na szmacianą podkładkę, która bardziej mi pasuje od innych.

Zawsze miałem problem z twadrymi podkladkami a odkąd używam QcK+ jest duzo lepiej.
W mojej okolicy nie ma sklepów w których gościły by takie myszki więc najgorsze jest to, że nie ma jak "pomacać" i niestety muszę sugerować się zdjęciami i opiniami.

Rozważam zakup:
Tt eSPORTS Saphira
Ozone Radon Opto
Pomożecie coś wybrać?           

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Logitech G400? Zdaje się mieć wszystko czego potrzeba.

Trochę ponad budżet jest Deathadder, sam nim suwam po QCK+, ale nie ma on wcięcia na kciuk.
Z optyków jest jeszcze Abyssus - tutaj z kolei brak wcięć i bocznego klawisza, bądź całkiem podobny - Azurues mini, wcięć nie ma, ale są gumki po bokach, natomiast również nie ma bocznego klawisza.

Link to post
Share on other sites

G400 też rozważałem ale kształtem przypomina obecnego IM 4.0 - takie "jajko", poza tym kiedyś przymierzałem ją w MM i pamiętam że była za duża. Dzisiaj podjadę jeszcze raz, ale nie wiem czy jeszcze będzie - ostatnio w MM same badziewia były.

Bardzo podoba mi się Gigabyte M8000X ale ze wzgledu na laser i zmianę podkładki nie wchodzi w grę. Szkoda że nie ma optycznego odpowiednika w tej samej obudowie.

Link to post
Share on other sites

No z optyków jest raczej wąski wybór.
Chociaż patrząc na stosunkowo niewielkie DPI i całkiem wąski splot włókien na Qck+, laser może nie być taki zły. Nie masz znajomego z jakimś sensownym laserem, żeby potestować czy się nie gryzie z qcykiem? (Mój imperator akurat ładnie się prowadził, na mantisie, goliathusie i qck)

Jest jeszcze opcja - twin-eye - który po dostosowaniu pod low-sens jest całkiem znośny, ale tego sensora nie byłbym w stanie polecić zachowując czyste sumienie, szczególnie komuś kto gra w FPSy mimo, że ja go jakoś okiełznałem (albo miałem spore szczęście i trafiłem na niezłą sztukę).

Link to post
Share on other sites

No raczej wszyscy znajomi mają najtańsze myszki ale poszukałem po necie i kilka osób  pisało o złej współpracy M8000X i Qck+.

Problem jest z brakiem tych gryzoni w lokalnych sklepach. To jak kupowanie kurtki ze sklepu internetowego bez przymieżania.

Ale nie ma się co dziwić, bo jeżeli nie ma na takie produkty popytu to i sklepy ich nie sprowadzają.

Link to post
Share on other sites

Najlepiej poczekaj aż zajrzy tu Cacek93, on pewnie będzie miał więcej pomysłów

Kilka się znajdzie :D

TT Saphira oraz Azurues z 3080

ikari optical, qpad 75 z 3060

Pod warunkiem, że nie będziesz używał więcej niż 800DPI.

CM Storm Spawn, Radon opto z 3090.

Oczywiście najlepiej wychodzi G400 z 3095 - zmodyfikowany 3090, są to jednak malutkie różnice i na 99% tego nie zauważysz.

Po uwzględnieniu twoich predyspozycji wziąłbym Radon'a opto, g400, albo DA 3.5G (budżet jednak nie pozwala)...

Większość dobrych optyków odeszło już do lamusa i są ciężko dostępne, a o nowej możesz pomarzyć chyba, że znajdziesz leżaka magazynowego. Natomiast te lasery wsadzają wszędzie, niedługo pralki będą jechać na ADNS-9500...

 

Jeśli jesteś zadowolony z obecnej myszy to możesz brać x 705 z 3060, kosztuje naprawdę mało.

Link to post
Share on other sites

Byłem w kilku sklepach łącznie z MM. Niestety myszki tego typu są tylko na zamówienie i to nie wszystkie.

W MM była tylko g500 która ma podobny kształt i wielkość jak g400 ale mi nie pasuje do dłoni.

Najlepiej z wszytkich które były wystawione pasowała Bloody Gun3V7 ale jej nie kupię:)

Cm Storm do palma może być za krótka, ikari będzie podobna do g400, qpad nie podoba mi się:( wiem wybrzydzam...

Pozostaje jedynie wybrać między saphirą a radonem... Pierwsza za 150zł druga już 200zł.

Miał może ktoś z Was te myszki w ręce?

Link to post
Share on other sites

Kupiłem saphirę. Dużym plusem dla niej jest gumowany material którym jest pokryta, profilowanie jest dobre ale brakuje mi trochę wcięcia po prawej stronie na palec ale da sie przeżyć. Jak pisałem bardzo wygodne w chwycie dla mnie były Bloody gun3v7 i trust gtx25, ale wiadomo nie można mieć wszystkiego.

Przyciski są średnio głośne, natomiast scrool jest bardzo wyraźny, zwłaszcza jeżeli przewijamy do góry.

Poza tym działa jak należy tylko nie mogę sie uporać z ustawienie pod BF3.

Wcześniej miałem 460dpi, czułość w windowsie 10, a w bf 0.63, teraz ustawiłem dpi800, polling rate 500, czułośc w win.5 i jakoś strzelanie mi nie wychodzi...

Może to kwestia przyzwyczajenia. W każdym razie dziękuje serdecznie za pomoc i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
Moglibyście polecić mi odpowiednią myszkę?

 

- obecna mysz: Logitech Corded Mouse M500

- rozdziałki w grach: 1920x1080

- DPI myszki: 1000 (według producenta)

- czułości w grach: W BF3 jakieś 30 procent (gra nie podaje dokładnie) 

- czułość w Windows: 6/11 (środek)

- czułość w sterach myszki: 4/11(standardowo)

- pełny obrót w grze: ~9cm

- gram głównie w Battlefield 3

- ilość przycisków: 3, boczne mile widziane, ale nie jest to priorytet

- budżet: 500zł

- chwyt: głwonie palm grip

- proszę również zaproponować mi odpowiednią podkładkę.
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam.

Jako że moja myszka za 20 zł zaczyna świrować pawia, chciałbym znaleźć nową.

Budżet to 150zł.

Rozdziałka ekrano to 1920x1080

czułość wyłączona (niewiem nawet dlaczego,ale już się przyzwyczaiłem :) )

Chwyt : głównie claw grip

Dosyć często gram w WoT'a lub Diabolo 3

Przydała by się również jakaś podkładka.

Czekam na sugestie ;]

Link to post
Share on other sites

 

Ciekawe jak cenowo ??

Tragicznie, ale to jest kwestia czasu, za pół roku powinny zdecydowanie stanieć.

 

czułość wyłączona (niewiem nawet dlaczego,ale już się przyzwyczaiłem )

Chodzi Ci o opcję "zwiększ precyzję wskaźnika"?

Proponuję Azurues + A4tech 500MP. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...