Skocz do zawartości

Czy to awaria dysku? Czy karty graficznej/procesora?


Recommended Posts

Wczoraj pierwszy raz miałem 3blue screeny przy Original Sin. Dzisiaj przy Original Sin 2. Szybko komp się zrestartował ale zawiesił się znowu w BIOSIE. Potem już się sam wyłączał i włączał i nie było obrazu. Wyłączyłem na chwile kompa z kontaktu i znowu działa.
Temperatury wszystkich podzespołów są ok a nawet bardzo dobre.
System mam na SSD ale mam też dysk zwykły (stary już i bardzo powolny) na przetrzymywanie gier, filmów itp.
Czy może być to wina tego starego dysku na którym nie ma zainstalowanego systemu?
Original Sin mam na nim, ale Original Sin 2 na SSD...


Aha. Problem zaczął się od momentu zainstalowania najnowszych sterowników od NVIDII. Choć dziś wyszły kolejne i je przetestuje.

Link to post
Share on other sites

To nie wina sterownika bo zainstalowałem nowe. Wczoraj było ok wszystko, a teraz po 10 minutach gry w Civilization 6 wyłączył się nagle komputer... i po chwili sam się włączył. Beż żadnego BLUE SCREENA. Jak mam kompa od 20 lat to pierwszy raz coś takiego się stało. Jakby ktoś na chwilę odciął prąd i z powrotem włączył.


Teraz znowu... z pulpitu i tym razem włączył się jakiś CHKDSK i rył mi dysk SSD i naprawiał błędy czy coś.


HD Tune - wyszło ok. Grafika na pewno ok.
OCCT - przeszło bez problemu czyli procesor też jest ok.
Zostaje ZASILACZ? PŁYTA GŁÓWNA?


Sprawdź błędy krytyczne w podglądzie zdarzeń...

Krytyczny jest tylko jakiś KERNEL-POWER.
Zrobiłem jeszcze test w OCCT - Power Supply który podobno sprawdza zasilacz i też przeszedł...

Poza tym jak to jest możliwe, że to któryś z podzespołów jeżeli wczoraj komp nie wyłączył się ani razu a grałem ok 3-4h?

Edytowane przez KORGAN
Link to post
Share on other sites

Tak czy siak jaki masz zasilacz?

xfx 650W i nigdy żadnych problemów nie miałem... drugi dzień jest ok. Może przez to że na wszelki wypadek po tych resetach zszedłem z 4,2Ghz na 3,8 i dopiałem bardziej kabel od zasilacza bo raz jak go lekko ruszyłem to też poszedł reset.

Edytowane przez KORGAN
Link to post
Share on other sites

 

 

xfx 650W i nigdy żadnych problemów nie miałem...
no właśnie kilka dni temu miałeś...  

 

zszedłem z 4,2Ghz na 3,8 i dopiałem bardziej kabel od zasilacza bo raz jak go lekko ruszyłem to też poszedł reset.
 http://vader.joemonster.org/upload/rrd/141792519867fc2przypadek_nie_sdz.png
Link to post
Share on other sites

To przetłumaczyłem za Ciebie

 

Program BlueScreenView skanuje wszystkie pliki minidump utworzone podczas awarii "niebieskiego ekranu śmierci" i wyświetla informacje o wszystkich awariach w jednym stole. W przypadku każdej awarii BlueScreenView wyświetla nazwę pliku minidump, datę / godzinę awarii, podstawowe informacje o awariach wyświetlane na niebieskim ekranie (kod sprawdzania błędów i 4 parametry) oraz szczegóły dotyczące sterownika lub modułu, które mogły spowodować awarię ( nazwa pliku, nazwa produktu, opis pliku i wersja pliku). 
Dla każdej awarii wyświetlanej w górnym panelu można przeglądać szczegóły sterowników urządzeń ładowanych podczas awarii w dolnym panelu. BlueScreenView zaznaczają również sterowniki, których adresy znajdują się w stosie awarii, dzięki czemu można łatwo zlokalizować podejrzane sterowniki, które mogły spowodować awarię.

 

Wystarczy pobrać uruchomić i będzie przynajmniej wiadomo co powoduje bluescreena.

Link to post
Share on other sites

Raczej zasilacz bo wszystkie testy na proca itp przechodzą a BLUE SCREEN potrafi z pulpitu wyskoczyc. W grze nie ma już BLUE SCREENA tylko od razu się komp wyłącza, ale to też dziwne bo wczoraj katowałem grę 6-8h i zero awarii a dzisiaj tylko minutę.
Najlepsze jest to, że znalazłem gwarancję do tego zasilacza. Była na 5 lat, a 5 lat minęło w kwietniu tego roku :/.


https://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-system-power-8-600w-bn242-773216/ Jest coś lepszego od tego w cenie do 300zł?


Podgląd zdarzeń z dni w których był BLUE SCREEN lub jak dziś WYŁĄCZENIE SIĘ KOMPA:
1.Error - %%-2140993535
2.Error - PNRPSvc
3.Error - The Peer Name Resolution Protocol cloud did not start because the creation of the default identity with error code: 0x80630801


Przy 3 errorze już wiem co zrobić. Muszę usunąć plik idstore.sst. Tylko, że ja tego pliku niby nie mam.


Sprawdziłem jeszcze dni, w które komp nie wariowiał. To samo. W każdy dzień te 3 errory.

Edytowane przez KORGAN
Link to post
Share on other sites

W Wiedźminie 3 znowu komp się wyłączył po 2 minutach i włączył, ale wyłączając się co kilka sekund kilka razy.
Teraz 20 minut gry i 0 problemów. Coś wysiada, ale cholera wie co...
Stawiam na zasilacz, ale to się okaże jak kupię nowy. Mam 14 dni na zwrot jak co więc nie tak źle.
Jeszcze spróbuje sprawdzić kabel do zasilacza, bo jadę na starym już co najmniej 10 lat, a nieużywany miałem w pudełku od zasilacza, ale wątpię że to wina kabla (oby).


Oprócz zasilacza co jeszcze wchodzi w gre? System? Płyta główna? Edytowane przez KORGAN
Link to post
Share on other sites

jak już wyżej powiedziałem, jeśli chodzi o nagły resety bez BSOD i komunikatu o zabezpieczeniach przy następnym starcie, to na 99% zasilacz.

Ps ram sprawdzałeś mamtestem ?   

 

https://www.morele.n...w-bn242-773216/ Jest coś lepszego od tego w cenie do 300zł?
praktycznie wszystko, to kitowy zasilacz jest, spróbuj coś jak G550m
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...