Skocz do zawartości

3 dyski SSD m.2 do wyboru, który byłby najlepszy?


Recommended Posts

Witam, chcę nabyć dysk m.2 do maksymalnie 256GB (na nim zainstaluję system w10 + kilka programów do pracy i rozrywki np.: photoshop.) o formacie 2280. Oprócz tego dysku w komputerze będzie 1 iridium pro 240GB (pod gry) oraz 1 x 2TB WD black (dane i pliki).

 

Komputer do którego będzie posiada na pokładzie.:

- zasilacz Corsair RM650X 650W

- procesor i7 6700k

- karta graficzna 

- pamięci G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x8GB, 3000MHz

- płyta główna ASUS Z170 PRO GAMING (sprawdziłem ma złącze M.2 3 generacji formatu m.in. 2280)

- obudowa be quiet Silent Base 800 (4 wentylatory panel przedni 140 mm x2, panel tylny

120 mm x1, panel dolny 140 mm x1 i panel górny 140mm). Przedni i dolny wsysają powietrze do obudowy a boczny i górny wysysają każdy to PWM. Na procesorze siedzi natomiast Noctua NH-D15
- karta muzyczna AIM SC808.
- oraz te dyski
 
Komputer spełnia więc wymagania jeśli chodzi złącza oraz pewnie zasilanie - sądzę też że chłodzenie też da radę.
 
Jeśli chodzi o najważniejsze to interesują mnie dyski z przedziału pojemności 240-256GB na 2280 MVNE oraz w cenie oscylującej w przedziale od 500 do 650 zł. Do tej pory najbardziej zainteresowały mnie następujące trzy dyski:
 
1 Samsung SM961 256GB 630zł
2 Corsair MP500 240GB 550zł

3 Plextor M8PeG 256GB 510 zł

 

Jeśli chodzi o kryteria jakimi będę wybierał dysk to opiszę je poniżej:

- dobra jakość wykonania (podzespoły zastosowane)

- jak największa żywotność

- dobra gwarancja

- wydajność

 

W tej kolejności.

Edytowane przez Collt
Link to post
Share on other sites

Szczerze mowiąc nie mogę ci pomóc "wybrać" ale mam MP500 więc mogę ci powiedzieć moje doświadczenia.

 

 

Mam go z 8 miesięcy, dysk jest szybki jak diabli ale jest też termalny throttling, i padł mi raz (w zeszłym miesiącu), oddałem na gwarancje i dostałem nowy (gwarancja 3 lata, o ile się nie mylę). Aby przedłużyć żywotnośc dokupiłem i zamontowałem dodatkowy radiator na dysk.

EDIT kokos // nie cytuj całych postów bezpośrednio pod nimi. 

Link to post
Share on other sites
- dobra jakość wykonania (podzespoły zastosowane)

jeśli o kontroler chodzi to najlepszy ma SM961, później M8PeG, później MP500. 

Jeśli o żywotność kostek chodzi, to samsung SM961 jest najlepszy, jest na 48l 3D NAND MLC CTF, pozostałe 2 są na dość mniej żywotnych toshiba 15nm MLC   

 

- jak największa żywotność

No to samsung jak wyżej. 

 

- dobra gwarancja

  

 Plextor M8PeG ma najdłuższą, bo 5 lat, pozostałe 2 mają 3 lata (tylko samsung ma 3 bo to jest oem)

 

 

- wydajność
 

 samsung SM961 najszybszy, później M8PeG i na końcu MP500. 

Link to post
Share on other sites

Jeśli o temp chodzi to praktycznie nie występuje, czasem podczas tortur kontroler może dobić do 50°C wtedy zbije zegary, ale na wydajności praktycznie się to nie odbija, -100 do 200MB/s. A zawsze można walnąć radiator, za 30 zł się kupi taki na klipy. 

Największy problem z temp z tych 3 ma MP500,  M8PeG ma własny radiator, więc nie jest źle, w SM961 trzeba się na serio postarać aby dobić do tych 50°C na kontrolerze, w normalnym użytku nie zobaczysz problemu, a zawsze można radiator dać. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...