Skocz do zawartości

i5-6600k na Ryzen 5 1600 +płyta


Recommended Posts

Vega ktora jest drozsza od gtx 1080, pobiera znacznie wiecej pradu, slabo sie kreci i ma znacznie gorsze wyniki w grach? Kto to kupuje? Odpowiedz jest prosta, ta karta nadaje sie tylko do kopania wiec gornicy szaleja, ewentualnie kupi jakis gracz co ma monitor z freesync.

 

Co do coffee lake i 8600k, kosztuje jakies 1000 zl, a moca dorownuje najmocniejszemu do tej pory procesorowi 7700k, a w dodatku 8600k w oc znacznie go przewyzsza a ma jeszcze o 2 rdzenie wiecej. Ryzeny w grach do tego procka nie maja podjazdu i dopiero kolejna wersja ryzenow w 2018 moze cos w tym temacie zdzialac.

 

Niestety ale produkty od AMD kupuja jedynie fanboye i gornicy, ale benchmarki mowia same za siebie i na ten moment to tylko zieloni i niebiescy

 

Edytowane przez pawelox01
Link to post
Share on other sites

No niestety. Kolega poszalał i strzelił sobie w stopę moim zdaniem. Zmiana 6600k na Ryzena 5 była IMHO bezsensowna - dopłata, zmiana platformy i strata czasu za:

Skórka za wyprawkę jak to się mówiło.
A to wszystko na dniach do dostępności nowych procesorów od Intela. Nie mówiąc już o prawdopodobnych obniżkach starszych rewizji, części używanych jak i sprzętu konkurencji.
 
* Przykładowo:
http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/mbrzostek/amd_zen/r5_1600/wykresy/nv_wd2.png
http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/mbrzostek/amd_zen/r5_1600/wykresy/nv_twh.png
Link do całego testu: http://pclab.pl/art74256.html
 

 

Niestety ale produkty od AMD kupuja jedynie fanboye i gornicy

 
Takie ogólniki szanowny panie kolego to sobie daruj. Nie jestem ani jednym, ani drugim - po prostu w momencie kupowania sprzętu oferta od AMD była bardziej opłacalna od oferty z obozu niebieskich. Czy czyni mnie to fanboyem?

Edytowane przez 40rozbojnik
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja wiem, że czasami trzeba usprawiedliwić zakup przed samym sobą, ale pisanie bajek to akurat nie tutaj. Ściemnianie w kwestiach, których weryfikacja zajmuje kilka sekund, jest naprawdę słabe.

Ale gdzie usprawiedliwiac ? Zmienilem cala platforme za 200zl, wiec gdzie tu strata ?? Ja rozumiem ze wydalbym 1500zl to moze i bym wmawial sobie ze jest lepiej na sile, a tu widze ze stary zasmiecony systen pracuje wydajniej, gry tez.....

Nie moga ? Moze mialem czyms zawalony co spowalnialo na intelu ? Albo za duzo smieci i ponprostu brakowala jednego jajka czy watka ? Nie robilem testu na czystym systemie, bo takowego nie mam i miec nie bede.

Link to post
Share on other sites

Bez sensu zrobiłeś .W dniu premiery dużo ludzi poleci na oxl  6700k i 7700k po niskich cenach a to znacznie lepsze cpu do grania niż jakiekolwiek ryzeny.

Zreszta 6700k już od dawana są w niskich cenach.

Miałeś Z170 wiec nie wiem po co ta zmiana .Dobra koniec ofttop poza tym że radeony mają wyższy narzut na cpu wiec lepiej sprawdzi się gtx z ryzenem  ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

Ale gdzie usprawiedliwiac ?

 

Chociażby w miejscu, w którym piszesz, że GTA V działa lepiej, co podważa WSZYSKIE testy, jakie znajdziesz gdziekolwiek.

 

Placebo.

 

 

 

Zmienilem cala platforme za 200zl, wiec gdzie tu strata ?

 

Strata wynosi dokładnie 200zł i gorszą wydajność w większości obecnych na rynku gier. Jeśli grasz w te kilka, której faktycznie działają lepiej - wówczas masz zysk, jeśli jednak mówimy o średniej wydajności w grach - tutaj strata wydajności jest jak najbardziej wymierna.

 

Do tego dochodzi poświęcony czas. Biznes życia to to nie był.

 

Składając kompa od zera, nowe procki AMD są jak najbardziej godne uwagi, ale zmiana niezbyt starego i5 K, w dodatku za dopłatą, to pomysł z gatunku tych kiepskich. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Testy sa wykonywane na czystych systemach, a nie zasmieconych windows 10 instalowanych w dniu premiery. Stad moze byc roznica, bo nigdy nie mialem tylu klatek co w testach w zadnej grze na 6600k.

W wiekszosc gier nie gram, gram w kilka i pewnie kilka dojdzie z czasem.

 

A czas, sprzedalem plyte i procka w srode, w czwartek przyszedl juz ryzen. Wiec bez strat czasowych :)

Edytowane przez bullseye
Link to post
Share on other sites

A tak przy okazji: kilka godzin temu pojawiły się pierwsze testy procków z Coffe Lake. Pozamiatały zarówno poprzednie rewizje Intela jak i obecną AMD :) Na razie AMD cena/wydajność wygrywa ale wraz z pojawieniem się tańszych płyt i tańszych przedstawicieli rodziny Coffee Lake nie będzie tak różowo.

Także kolego zrobiłeś kiepski deal.

Edytowane przez 40rozbojnik
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wiekszosc operacji w programach ma podobne czasy co duzooo tanszy ryzen 5 wiec nie miazdzy az tak, a testow w grach ktore ja ogrywam brak :)

choc nie ma co sie oszukiwac ze jest nie zle, ale dalej zestawu za 1200zl bym nie kupil na nim wiec w sumie bez sebsu porownanie, tym bardziej nie wymienilbym na niego mojego 6600k :)

Link to post
Share on other sites

anandtech.com/show/11859/the-anandtech-coffee-lake-review-8700k-and-8400-initial-numbers/17

To tu w GTA 5 którą grasz z procesora niższej  półki niz 8600 i 8700K xD


Tylko znając ta gre i cpu to jakieś bzdury im powychodziły

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/mbrzostek/2017/cfl_s/wykresy/nv_gtav.png

 

Tu z naszego podwórka.Na 3 pierwszych miejscach widac wyraźny bootelneck z powodu gpu więc prawdziwa moc cpu nieznana w tej grze :P

Edytowane przez HAKELBERY
Link to post
Share on other sites

Czekam na Ryzen 2 :D

Musza sie w koncu odbic przeciez :)

ciekawe jak wygladaja gry porty z PS4 i XBOX one ktore sa na AMD wlasnie.....

 

No i skad taka roznica w grach, gdzie przy kopaniu rdzen w rdzen mamy przewage AMD wiec w teorii amd ma szybsze rdzenie (a jak wiemy, kopanie obciaza w 100%)

Link to post
Share on other sites

Z tymi stówkami to kolego nie szalej. Topowe modele są dostępne już w Polsce i są droższe o ~150-250 zł od szacunkowych cen - 1299zł zamiast szacunkowej 1150zł za i5 i 1899zł za i7 zamiast szacunkowej 1650zł. Do tego trzeba doliczyć drogie w tej chwili mobo. Zobaczymy ile będzie kosztować i5-8400.

 

Jest już w morelach za ~830zł - https://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-8400-2-80ghz-9mb-box-bx80684i58400-978216/ Bardzo dobra cena. Za to ceny płyt głównych to po prostu jakiś mało śmieszny żart:

A co do wydajności 8400 jest bardzo dobrze, ale nie pozamiatał jakoś za bardzo Ryzenów - https://www.techpowerup.com/reviews/Intel/Core_i5_8400/

Edytowane przez 40rozbojnik
Link to post
Share on other sites

Sw9ja droga, jak tylko kilka nieuzywanych pinow w nowych prockach zostalo wykorzystane, to co za problem byl dac ten sam socket z obsluga 8 generacji i wstecz, a tylko nowa generacja prockow by nie byla kompatybilna ze starszymi plytami ??

Czytalem ze to dodatkowe zasilanie, wiec mozna by zablokowac OC nowych prockow w starszych plytach i by bylo wszystko kompatybilne z ograniczeniami.

 

A tak, to intel polecial w kulki, jak on chce tak traktowac klienta to ja nie chce juz byc ich klientem i tyle, mam prawo :)

Mialem i tak PC zmieniac bo czekalem na nowe procki ich, ale po tej zagrywce podziekuje.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...