Skocz do zawartości

nowa mysz do 200 złotych


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Leminairre,

Recommended Posts

Cześć, prośba o propozycje myszek, które będą najbardziej zbliżone do Logitecha g500 ale nie będą tak awaryjne (moja była 3 razy na gwarancji, plus sam kilka razy czyściłem mikroswitche w związku z dwuklikiem LPM)


 


§  Budżet: 200 złotych


§  Jakiej myszki obecnie używasz: Logitech G500


§  Jaką masz obecnie podkładkę: zwykłą czarną :)


§  Z jakich wartości DPI korzystasz: raczej 800DPI, czasami 2000 bardzo rzadko wyższej


§  Ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – cm / 360° w grach FPS: w FPS gram sporadycznie więc nie jest to dla mnie istotne kryterium


§  W co grasz (gatunki oraz konkretne tytuły): RPG, strategie, ale bardziej mi jest potrzebna do komfortowego korzystania z komputera i mnóstwa różnych programów do pracy. Gry to miły dodatek.


§  Ile przycisków używasz w myszce: LPM, PPM, środkowy plus dwa boczne


§  Chwyt: taki sam jak obecna


§  Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2


§  Wielkość dłoni (od czubka palca środkowego do kciuka: mniej więcej 15 cm


§  Dlaczego chcesz zmienić mysz: Moja cierpi na losowy dwuklik LPM i czyszczenie już nie pomaga a sam nie mogę znaleźć nikogo kto by chciał przelutować wadliwy mikroswitch


§  Uwagi (wygląd, liczba przycisków, waga, materiał myszy): Chciałbym coś jak najbardziej zbliżonego do Logitech G500 ale nie upieram się przy tej firmie


Link to post
Share on other sites

^

Typowe forumowe zachowanie...

Nie wiesz jaki gość ma chwyt, jak dużą dłoń, ale przecież syndrom "dobrego" doradcy bierze górę nad rozumem.

Wystarczy palm + nie taka duża dłoń, żeby użytkowanie tego CM'a było katastrofą.

"Chciałbym coś jak najbardziej zbliżonego do Logitech G500" MasterMouse S Ci przypomina kształt G500? Nie? No popatrz.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chcesz zostać przy Logitechu to jest dobra promocja na g403 https://www.mediaexpert.pl/myszy-i-trackballe/mysz-logitech-g403-prodigy,id-772619?gclid=EAIaIQobChMIjrnN-aDA1gIVkFQYCh3DCg3SEAQYASABEgLJ_PD_BwE&gclsrc=aw.ds&dclid=CPX_3IGhwNYCFZKIdwod0VAIkg

 

Ponad twój budżet ale to świetna mysz.

 

Za 199 zł będzie dm1 pro s. Powinna być dobra dla twojego chwytu, dość duża i szeroka. 

https://proline.pl/mysz-dream-machines-dm1-pro-s-matte-dm1-pro-s-matte-p1139459

Link to post
Share on other sites

Podaj długość całej dłoni.

I przede wszystkim chwyt :  )

Długość całej dłoni to 20-21 cm.

Chwyt taki jak w g500 wygląda na finger grip patrząc po obrazku z tematu o poprawnym zakładaniu tematu.

 

 

Jeżeli chcesz zostać przy Logitechu to jest dobra promocja na g403 https://www.mediaexpert.pl/myszy-i-trackballe/mysz-logitech-g403-prodigy,id-772619?gclid=EAIaIQobChMIjrnN-aDA1gIVkFQYCh3DCg3SEAQYASABEgLJ_PD_BwE&gclsrc=aw.ds&dclid=CPX_3IGhwNYCFZKIdwod0VAIkg

 

Ponad twój budżet ale to świetna mysz.

 

Za 199 zł będzie dm1 pro s. Powinna być dobra dla twojego chwytu, dość duża i szeroka. 

https://proline.pl/mysz-dream-machines-dm1-pro-s-matte-dm1-pro-s-matte-p1139459

 

Dzięki za propozycję

 

 

Do 200 zł najlepszy wybór masz MasterMouse S - około 150 zł, wygodna, z b. dobrym sensorem. 

 

Dzięki za propozycję

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Jeżeli G500 Ci leżał, i szukasz czegoś takich gabarytów, to zdecydowanie warto dopłacić do Kone Pure EMP.

Waga Logitech'a nie przeszkadzała? W takim razie waga Roccat'a też nie będzie.

G403 jest zdecydowanie mniejszy od G400, tak samo od G500.

DM jest symetryczny, trochę mniejszy. Zupełnie coś innego niż G500.

Najważniejszą rzeczą jest kształt

G403 znajdziesz bez problemu w większości sklepów, a DM to kształt starego Sensei'a.

Roccat'y też są wystawiane, lecz dosyć rzadziej można na nie trafić.

Ogólnie do dużych dłoni ten EMP jest świetny, podobny do kształtów starszych Logitech'ów - seria G, MX.

Edytowane przez Leminairre
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeżeli G500 Ci leżał, i szukasz czegoś takich gabarytów, to zdecydowanie warto dopłacić do Kone Pure EMP.

Waga Logitech'a nie przeszkadzała? W takim razie waga Roccat'a też nie będzie.

G403 jest zdecydowanie mniejszy od G400, tak samo od G500.

DM jest symetryczny, trochę mniejszy. Zupełnie coś innego niż G500.

Najważniejszą rzeczą jest kształt

G403 znajdziesz bez problemu w większości sklepów, a DM to kształt starego Sensei'a.

Roccat'y też są wystawiane, lecz dosyć rzadziej można na nie trafić.

Ogólnie do dużych dłoni ten EMP jest świetny, podobny do kształtów starszych Logitech'ów - seria G, MX.

 

Byłem obejrzeć i "przymierzyć" Kone Pure EMP i kupiłem. Wygląda na to, że to jest to. Jest trochę większa od G500 ale to nawet lepiej. Świetnie leży w dłoni choć przyciski trochę póki co ciężej chodzą od tego do czego jestem przyzwyczajony - ale albo one się wyrobią, albo ja się przyzwyczaję :).

Dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...