Skocz do zawartości

Zmieniać procka czy zostawic do gtx1070?


Recommended Posts

Ten "HAKELBERY"  to chyba jakiś wyższej ligi informatyk lub jakieś GURU sprzętowe bo co by mu nie pisać to on i tak wie LEPIEJ. hehe

"phx1990" dobrą propozycje rzucił jeśli chodzi o cena /wydajność z tym

"Jest jeszcze inne wyjście zmienić platforme na Ryzen 1600 z tania plyta."

według teorii ponoć warty ceny, ciekawe jak w praktyce się sprawuje (sam chyba się w niego wyposażę i sprawdzę w praktyce).

Link to post
Share on other sites

Panowie spokojnie, bez nerwów bo widzę że niektórym te gardła to aż pulsują ze złości :)

 

Czyli z tego co rozumiem chyba dobrym rozwiazaniem jest zostawić narazie płyte lga1050 i kupić jakiś mocny procesor (szukać okazji z gwarancją) a i używać bez podkręcaniaa w międzyczasie zbierać kaske na nowe ramy i płyte do oc. Bo jak już napisałem che wydać jak najmniej dlatego bede chyba szukał używki z gwarancją. Jeśli i5 to 4690k a i7 4790K?

Hmmm tak naprawdę płyta jest tu winowajcą bo ogranicza wybór do lga1050...

Link to post
Share on other sites

To jest mit .Sprawdzałem i5 4GHZ skylake z amiens 64 gracze z gtx 1070 i jest 100 klatek i zero zacięć .Mit z forum pro AMD

 

 

Filmik ma 6 minut i cpu load 100% a nie znajdziesz żadnych zacięć

Polecam sprawdzić od strony A w kierunku C lub od C do D gdy tam się toczy walka ;)

Niech pojawi się czołg, który robi zadymę i będziesz miał połowę tych klatek z wykorzystaniem GPU ~60%.

Jeżeli masz obciążenie rdzeni 100% to każde dodatkowe obliczenie dla procesora będzie negatywnie odbijać się na wydajności co będzie się przekładać na spore spadki fps lub duży stuttering. Wystarczy, że ktoś rzuci w tym samym czasie kilka granatów i niestety ale od strony CPU będziesz miał opóźnienie w obliczeniu i pojawi się wyżej wspomniany problem.

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W3 @ i5 poci nieustannie wszystkie jajka po 90-100%? Say whaaaaat??? Ty wiesz, że poza Novigradem jest z jakieś 70-80% treści tej gry? A Broadwella byś nie wsadził, skoro taki i5-5675c goni 4790k (patrz testy W3 na PurePC)?

 

Wiadoma sprawa, że wydajność będzie się zmieniać wraz z tytułem, ale ja bym spokojnie na razie poczekał na tym co OP ma. Co więcej, dobrze tu już pisali, że nawet na stocku taki 4790k będzie tu latał...

Link to post
Share on other sites
nieustannie wszystkie jajka po 90-100%?

 

 

Ty wiesz, że poza Novigradem jest z jakieś 70-80% treści tej gry?

 

nieustannie = ciągle = zawsze = nawet poza novigradem. posiadam Gtx1080 który wyciska z i5 siódme poty niczym Terry Crews na siłowni. Broadwelle stoją wysoko cenowo. Wczoraj mi uciekła na aukcji 4790k za 228 Euro.

 

Ale spokojnie. Wyjdą Kawki , wyjdą testy, będę myślał nad przyszłością platformy.

 

Naprawdę panowie, filmiki z YT to 1, a moje personalne odczucia to 2 i wiem co pokazują wykresy i co widzę na ekranie. Choke is choke bro.

ps

 

zdjęcie mojej GTX1080:

 

http://pix.avaxnews.com/avaxnews/81/15/00011581_medium.jpeg

tak to właśnie Terry Crews ... ten z przodu ... ten ciemniejszy  :>

Edytowane przez phx1990
Link to post
Share on other sites

to w takim razie po co w ogóle wymieniać procesor ? Bottleneck nic Ci nie mówi ?  

Bo w nowszych grach pojawia się więcej geometrii (tzw siatka geometryczna), obiektów, efektów materiału czy odłamków otoczenia, coraz więcej fizyki do obliczenia, także wiele NPC z zaawansowaną symulacją SI, postęp tych rzeczy spoczywa na barkach procesora, a są to również rzeczy, które działają tak samo niezależnie od rozdzielczości, czyli nie ważne czy odpalisz grę w 800x600 czy 4k jeśli ustawisz na ultra te ustawienia, które ma obliczać procesor to będą dropy gdy ten sobie nie radzi, do tego dochodzi to, że twórcy leją żur na optymalizację coraz częściej.

A apropo tematu:

i5 nie podkręcony to mało do karty pokroju GTX1070, nie będzie to optymalne połączenie, bo sam tego doświadczam mimo że mam procek K i wykręcony ile wlezie. W grach, które nie siedzą mocno na CPU będzie bajka, ale w niektórych grach po prostu będą dropy w dynamicznych scenach i albo trzeba to zaakceptować albo zbierać na i7, jednak nadeszły te czasy, że i5 nie wystarcza już do wszystkiego. Przykłady: Rise of the tomb raider, w sowieckiej instalacji mój i5 się dławi, Homefront the revolution zużycie cpu 100% jadąc motorem i stutteringi, w dying light na starym mieście spadki fps sprintując gdy jest dużo zombie, zużycie 100% cpu, Crysis 3 notoryczne spadki fps głównie na tamie i w drugiej misji, zużycie cpu 100%, wszędzie tam GTX chodził na 70-90%

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

nieustannie = ciągle = zawsze = nawet poza novigradem. posiadam Gtx1080 który wyciska z i5 siódme poty niczym Terry Crews na siłowni. Broadwelle stoją wysoko cenowo. Wczoraj mi uciekła na aukcji 4790k za 228 Euro.
 

 

Kurde, to ja mając wspomnianego wyżej (poniżej w sumie też) Broadwella w tym samym Wiesławie nie widzę praktycznie, żeby cep się jakoś specjalnie męczył... Aż taka jest różnica w stosunku do Haswelli?? Czy może Ty dostrzegasz coś czego ja nie?

 

Focia z Terrym bodajże z premiery Niezniszczalnych, a on tam akurat ładnie przypakował (specjalnie do filmu).  

Link to post
Share on other sites

 

 

o ja mając wspomnianego wyżej (poniżej w sumie też) Broadwella w tym samym Wiesławie nie widzę praktycznie, żeby cep się jakoś specjalnie męczył
 

 

Twój broadwell w dodatku podkręcony do 4Ghz może być nawet 15-20% wydajniejszy.

 

2 kwestia jeżeli masz ten procek sparowany z grafiką ze stopki RX580 to też robi różnicę.

 

Do tego dochodzi pare innych czynników, jak drivery, system, ustawienia gry, rozdziałka ... itd


https://youtu.be/2k0CbtFUJCE?t=91

 

a to stockowe zegary


Twój procesor z Rx580 (odpowiednik ~GTX1060) będzie się nudził po prostu, dlatego nie widzisz micro stutteringu

Link to post
Share on other sites

Reasumując tragedii nie będzie jak zestawisz 1070tkę z i5, da się grać, ale czasem będziesz czuł że karta by jeszcze mogła ale już nic z proca nie wyciśniesz, lub sporadyczne dropy gdy mu się będzie robić słabo, jeśli miałem do wyboru zmienić R9 290 na GTX 1070 albo 4670k na jakiś i7, to wybrałem zmianę grafy, większy zysk wydajności, natomiast na pewno nie zamknąłem tematu procesora i wymienie go w najbliższej przyszłości nawet po linii najmniejszego oporu na i7 4770k i sobie podkręcę, była jeszcze nadzieja że DX12 stanie się dobrym standardem i procesor zejdzie na dalszy plan i byle 4 rdzeniowy cepik wszystko obskoczy grunt żeby grafa była mocna, ale była płonna ta nadzieja, DX12 się okazał bezużyteczny 

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Twój procesor z Rx580 (odpowiednik ~GTX1060) będzie się nudził po prostu, dlatego nie widzisz micro stutteringu

Miałem przez tydzień kręconego 1070 (EVGA SC, +120 MHz na rdzeniu) i poza wyższym FPSem o te 15 średnio również nie dostrzegłem wspomnianych przez Ciebie przypadłości.

 

Czyli mówisz, że nawet w miejscach procesorowych to GPU zaciąga ręczny? Grałem zarówno w 1080p jak i 1440p, wszystko high, HW off.

 

Ponieważ Eth nadal dobrze stoi, gdy tylko pojawią się V56 autorskie od Szafira / Aorusa wysyłam 580 na zsyłke do kopalni, będę również modowal kartę do V64 o ile się da. Myślisz, że wtedy coś zobaczę?

Link to post
Share on other sites

Wytłumaczę to na poziomie przedszkola. Kiedy GPU jest za mocne i jest w stanie generować ogromną ilość FPS, CPU musi wykonać dla tych wszystkich klatek obliczenia względem tego co się dzieje na ekranie. Kiedy CPU dobija do kresu swej wydajności tj. wykorzystanie CPU sięga 100% i nie jest w stanie nadążać już za GPU, istnieje możliwość że ujrzysz wspomniany stuttering. Nie twierdzę, że dzieje się to często i i5 jest tragiczna, ale faktem jest że kiedy procesor poci się na 100% i  dodatkowo nagle coś przykładowo wybuchnie na ekranie,  to procesor musi dodatkowo wykonać obliczenia mimo swych 100% wykorzystania, skutkuje to wspomnianym dropem.

 

Podsyłam filmik z YT z udziałem i7-4790K vs i5-4690 , który pokazuje że i5 jest wąskim gardłem dla GTX1080. Jak widać CPU często dobija do 100%, a jak wspomniałem wyżej, jeżeli na ekranie dodatkowo coś "wybuchnie" to można zauważyć  stuttering.

 

https://youtu.be/XduUkLfjmwM?t=100

Link to post
Share on other sites

Zadałem konkretne pytanie, a ty nie dość że wyjeżdżasz z "przedszkolakiem", to jeszcze nie udzielasz odpowiedzi.

 

Niejasne pytanie? To spróbuję inaczej: jeżeli w owym W3 zjadę w dół z rozdzielczościa i detalami (tak żeby wyeliminować bottleneck ze strony GPU) to Twoim zdaniem nawet na moim i5, w grze w miejscu procesorowym, powinien móc doświadczyć stutteringu?

Link to post
Share on other sites

Nie cytuj całych postów nad sobą- regulamin!

@up

zobaczysz po prostu tyle klatek ile procesor jest w stanie wygenerować w danej chwili, jeśli włączysz V-sync na 60 fps a procek się zamknie przy 50 fps to będziesz miał po prostu laga i tyle, mimo że karta by spokojnie trzymała te 60 gdyby miała lepszy support ze strony cpu, zasada jest banalnie prosta, widzisz na ekranie tyle klatek ile najsłabsze ogniwo komputera zapewni. Faktem natomiast jest że w przypadku 580tki i w Wiedźminie 3 to ta karta będzie ograniczała procesor w 90% przypadków


Zresztą wyrwałem 4790k za 900 zł to jak przyjdzie po jutrze zrobię test i5 vs i7

Edytowane przez Crout
Link to post
Share on other sites

Dobra, przetestowałem zestaw w Observer i na taki kawałek jaki przeszedłem gra smiga aż za dobrze na wysokich ustawieniach FHD, no i mam też No man sky i tutaj juz jakby myszka "plywa" jak ustawiam wszystko na maxa albo to takie efekty, dziś zobacze jakie jest użycie CPU przy użyciu afterburner.

PS. Dopiero wczoraj zauważyłem że dla karty wymagany jest zasilacz 500W a ja mam taki: https://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-series-450w-cp-9020096-eu-649091/ narqzie działało to dobrze przy graniu w csgo i lolu, ciekawe jak będzie przy lepszych grach bo zasilacz ma rowno 3lata :/

Link to post
Share on other sites

Zasilacz spokojnie starczy. Nvidia podając 500W zawyża wymagania żeby zabezpieczyć się przed reklamacjami osób które mają marnej jakości zasilacze.

 

PS: Od razu pisałem żebyś ogarnął sobie jak zestaw chodzi zamiast przed zagraniem w cokolwiek zamiast w ciemno wydawać pieniądze. Skoro grasz w CS'a i lol'a to ten procek starczy aż nadto. 

Link to post
Share on other sites

roboPL6666

Polecam duall chanell jak nie masz ;)

Poszedłem po najtańszej opcji i dokupiłem 8gb ramu 1600mhz za smieszne pieniądze, żeby działał dual(chociaż 8gb starczało), przesiedze na 4570 do wiosny i wtedy zaczne szukać szybszy ram, procesor i plytę. PS. Mam już wszystkie części Wiedzmina i w 3 na opcjach na maxa doslownie kilka razy fps spadły poniżej 60fps, więc nie ma co liczyć fps, tylko trzeba zaległe gry przechodzić. Pozdrawiam temat wyczerpany.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...