Skocz do zawartości

Jaki sprzęt do filmów FULL HD?


Recommended Posts

Chcę zrobić upgrade starocia na P4 2.6/gf 5600/512MB, tak żeby nadawał się do filmów w full hd.

Pytanie, więc mam jaki minimum potrzeba sprzęt żeby to uciągnął, najlepiej z 10% marginesem (żeby nie wyszło, ze zimą jedzie, a latem haczy :menda:)?

Link to post
Share on other sites

Procek powinien dać rade... Zmień grafikę na coś lepszego i dołóż ramu najlepiej na 1,5GB wtedy powinno być OK, jednak ram ddr 1 jest strasznie drogi. Jak masz dobry zasilacz możesz sobie kupić na allego za 400 zł Pentium D i płyta główna LGA 775 z PCI-E + grafika na PCI-E + 1-2GB ram

Link to post
Share on other sites

przy tym procku mocniejsza karta nic nie da. miałem przed tym gf 4 radeona (który się sfajczył) i pomimo obsługi przez niego jakiegoś tam dekodowania filmów o wyższej rozdzielczości, filmy już przy 720p się cięły. lepiej już wziąć jakiegoś PD + kartę + płytę i będzie akurat jak kolega wyżej mówił.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli nie grasz w gry i prędkość pracy komputera ci odpowiada, to najlepszym rozwiązanie jest wymiana tylko karty graficznej z obsługą DxVA - czyli akceleracją video. Dzięki temu będziesz oglądał film w fullHD, a obciążenie procesora będzie nie więcej niż 10% :pajac: . Każdy radeon od bodajże HD3300 ma tą obsługę. Od HD4300 jest już nowsza wersja DxVA2, ale to bez znaczenia.

 

przy tym procku mocniejsza karta nic nie da. miałem przed tym gf 4 radeona (który się sfajczył) i pomimo obsługi przez niego jakiegoś tam dekodowania filmów o wyższej rozdzielczości, filmy już przy 720p się cięły. lepiej już wziąć jakiegoś PD + kartę + płytę i będzie akurat jak kolega wyżej mówił.

Jak się nie potrafi włączyć akceleracji to tak potem jest.
Link to post
Share on other sites

a taka karta pod agp wyniesie go tyle ile nowy zestaw :pajac: z nówek to 4650 który ze 300zł stoi podejrzewam. z używek to koło 200 jakieś pokroju 3650

 

edit. a nie prawda. włączyłem akceleracje sprzętowe , ściągałem jakieś kodeki, szperałem w necie, a filmy chodziły lepiej, to prawda, bo na początku nawet pokazem slajdów się tego nie dało nazwać. ale było tak że 5-10s film leciał normalnie. przerwa na 0,5-1s i znów 5-10s spokoju. i to nie wina internetu, bo wtedy już miałem 25mb/s

Link to post
Share on other sites

@reenstix

To jak rozumiem, po zmianie gpu spadnie mi obciążenie procka ze 100% na 10% :pajac:

W sumie to myślałem nad Ati 3650 z używek, jak jest rzeczywiście takie odciążenie cpu to chyba najlepsze/najtańsze wyjście i crysis na tym może na low odpali :[

 

@hecto

To jak miałeś "gf 4 radeona" to nic dziwnego, że nie szło, jaq mam gf 5 (fx).

Link to post
Share on other sites

To jak rozumiem, po zmianie gpu spadnie mi obciążenie procka ze 100% na 10%

W zasadzie to podczas odtwarzania filmu procesor w ogóle nie będzie obciążany dekodowaniem obrazu, jedynie dźwiękiem i GUI playera co właśnie nie powinno zjeść więcej niż 10%.

 

i crysis na tym może na low odpali :pajac:

No na low powinno ci w miarę chodzić, sam kiedyś odpalałem na jeszcze gorszej konfiguracji
Link to post
Share on other sites

...a może jest jakiś soft, czy cuś co pozwala częściowo przerzucić obliczenia na gpu to, które mam (gf 5600)?

Mam podobną sytuację w lapku, tu radek 2300 i ciulowy P Dual Core 1.6 :[

 

P.S. Mój zestaw - taki 6-letni złom, a jednak monitor kompatybilny z 3D :pajac:

Link to post
Share on other sites

CUDA'ów nie wymagaj :hahaha: . To dopiero wspiera bodajże seria 8+. Z softu to jedynie mogę polecić świetny kodek CoreAVC - ma dużo mniejsze wymagania i wykorzystuje kilka rdzeni, więc na lapku powinno dużo pomóc. No a ten 5600 to niestety zabytek :hahaha:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...