Skocz do zawartości

Ulepszamy sprzęt benchmarkowców, szósta edycja


Recommended Posts

Tomku możesz napisać kiedy i o której DOKŁADNIE przestaniecie przyjmować głosy?? Bo pamiętam że ostatnio część osób miała zamiar oddać głos w niedzielę wieczorem a tu się okazało że urna zamknięta bo termin się skończył w nocy z soboty na niedzielę.. Doba i jej granice są długie :)

Link to post
Share on other sites

@Quantinum

nie będziemy operować nickami oraz nazwiskami, poczytaj sobie forum to raczej szybko się zorientujesz

tak na marginesie nie mówię, że owa kampania jest złym pomysłem (sam się głowiłem jak to zrobić i byłem jedną z osób, które to jako pierwsze zaproponowały :) ), ale po prostu konstatuje, że firespace760 ma solidną konkurencję

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ja tym razem spróbuje szczęscia. Troche o moim dziecku: Komputer zmieniłem dwa tygodnie temu i posiadając ograniczony budżet skonstruowałem maszynkę cichą i wydajną z przeznaczeniem 75% "cisza" do salonowego przeglądania internetu 25% granie w rozdzielczości 1680x1050.

Komputer ma nową obudowę Antec Sonata Elite(mini recenzja w poczekalni), Phenoma II x2 BE @3100 (na chwilę obecną przy biosie Gigastara nie do odblokowania), jeden dysk twardy WD 640 green edition. Dobry zasilacz 450 Be Quiet.

Komputer był kupiony w celu uzyskania maksymalnej ciszy, niestety zawiodłem się. Komputer jest nadal słyszalny, dysk twardy "pstryka", procesor przy kręceniu zaczyna wydzielać wystarczająco dużo ciepła by pobudzić BOX-owy wentylator do wejścia w prędkość "dawców organów". W najbliższym czasie będe musiał całość zmodernizować w celu wyciszenia.

 

PS. Jeżeli ktoś jest zainteresowany opiniami o działaniu HD4770 i athlona II X2 powiem krótko do rozdzielczości 1680 nie da się ich zagiąć.

Link to post
Share on other sites

jeśli chodzi o solidną kampanię reklamową pewnego użytkownika to moim zdaniem już dawno przerodziła się ona w propagandę jeśli nie w spam ponieważ zazwyczaj posty tej osoby zajmowały 1/3 strony forum

Zapewne chodzi o mnie i "agresywną" reklame kolegi Junior

Po pierwsze konkurencja musi być bo inaczej co to za zabawa :)

A po drugie w momencie kiedy wychodziłem z G.R.U.P.E. ten właśnie user zajmował drugie miejsce w ankiecie więc nie jest człowiekiem z "kosmosu"

tak na marginesie nie mówię, że owa kampania jest złym pomysłem (sam się głowiłem jak to zrobić i byłem jedną z osób, które to jako pierwsze zaproponowały )

Tak systematyka i w pewnym sensie "upierdliwość" może przynieść niezłe efekty.

A poza tym chciałem pokazać kolegom z G.R.U.P.E. że okazanie kandydata już w trakcie "USB" a nie na początku będzie kosztować utrate kilku głosów.

ale po prostu konstatuje, że firespace760 ma solidną konkurencję

To przesada...nie aż tak silną :o

 

Link to post
Share on other sites

jeśli chodzi o solidną kampanię reklamową pewnego użytkownika to moim zdaniem już dawno przerodziła się ona w propagandę jeśli nie w spam ponieważ zazwyczaj posty tej osoby zajmowały 1/3 strony forum

Zapewne chodzi o mnie i "agresywną" reklame kolegi Junior

Po pierwsze konkurencja musi być bo inaczej co to za zabawa :)

A po drugie w momencie kiedy wychodziłem z G.R.U.P.E. ten właśnie user zajmował drugie miejsce w ankiecie więc nie jest człowiekiem z "kosmosu"

tak na marginesie nie mówię, że owa kampania jest złym pomysłem (sam się głowiłem jak to zrobić i byłem jedną z osób, które to jako pierwsze zaproponowały )

Tak systematyka i w pewnym sensie "upierdliwość" może przynieść niezłe efekty.

A poza tym chciałem pokazać kolegom z G.R.U.P.E. że okazanie kandydata już w trakcie "USB" a nie na początku będzie kosztować utrate kilku głosów.

ale po prostu konstatuje, że firespace760 ma solidną konkurencję

To przesada...nie aż tak silną :o

 

zgadzam się w zasadzie ze wszystkim, może oprócz "siły konkurencji :P; być może to, że swoją upierdliwością (jak to sam nazwałeś) zakosisz G.R.U.P.E. parę głosów, co nas zmobilizuje do sprawniejszego działania, powiem więcej - już są nawet efekty

@Quantinum

pytałeś o kim mówię, że prowadzi kampanię reklamową usera, który obecnie jest chyba największą dla firespace760'a najsilniejszą konkurencją, więc napisałem żebyś poczytał forum to się zorientujesz, a ja nie będę operował nickami i nazwiskami, bo zabrzmi to jak obmawianie i wytykanie wad

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

co nas zmobilizuje do sprawniejszego działania, powiem więcej - już są nawet efekty

Właśnie o to mi chodziło i sam już widze że G.R.U.P.E. sie wzmocniła i zaczyna pracować na 100% :o

 

edit :

Cyt. : " tylko żeby nie było to w stylu że nawet gdy piszemy o czymś innym to na samym dole naszego postu zawsze było namwianie do głosowania na danego usera"

 

To sie nazywa właśnie "agresywna" reklama, gdzie nie napisze zostaje ślad :)

 

Link to post
Share on other sites

Jedno muszę Ci przyznać multijumper że jesteś uparty i konsekwentny :) pomimo upierdliwości udało Ci się przekonać paru userów którzy dopiero dołączyli do benchmarka żeby na juniora głosowali :P a jeśli chodzi o sprawniejsze działanie nie jestem przeciwko tylko żeby nie było to w stylu że nawet gdy piszemy o czymś innym to na samym dole naszego postu zawsze było namwianie do głosowania na danego usera >>kampania to niezły pomysł jakby to jakoś w zasady uzbroić mogłoby być bardzo ciekawie i wtedy moim zdaniem >>nie byłoby czegoś w stylu że pojawiają się posty osób które dopiero dołączyły i chcą ulepszenia bo widziały że jest tylko np: 2 faworytów na których warto głosować i większość na nich głosuje :o

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Głosujcie na firespace760, bo od tego zależy czy będę w końcu miał zaślepkę portów I/O, której nawet sam Gigabyte nie potrafi znaleźć! To najważniejszy powód oczywiście, ale jeżeli kogoś nie przekonuje, to spójrzcie ile chłopak ma punktów na koncie :)

Link to post
Share on other sites

Chciałem jedynie zauważyć ze w obecnej edycji nie używane są metody zaliczane do tzw. "obrzucania błotem" - co jest zmianą na lepsze, mam nadzieje że w kolejnych edycjach kultura wypowiedzi pozostanie co najmniej na tym samym poziomie.

 

@multijumper

Myślałem ze GRUPE została założona po to żeby wypromować zasłużoną osobę niekoniecznie z nami związaną, swoimi wysiłkami zmierzającymi do "przepchnięcia" pewnej kandydatury trochę straciłeś w moich oczach, ale zasług na forum nie można ci odmówić.

 

WIATAM.

nieźle ci wyszło

Mówiłem żebyś napisał trochę newsów lub recek to miałbyś realne szanse w tym konkursie i ilość literówek pewnie by ci spadła :)

 

 

Do wszystkich forumowiczów:

 

Lubicie najświeższe newsy, dobre minirecenzje i dojrzałych, skromnych użytkowników - glosujcie na firespace760 najbardziej zasłużonego newsmana na benchmarku!!!

Link to post
Share on other sites

@multijumper

Myślałem ze GRUPE została założona po to żeby wypromować zasłużoną osobę niekoniecznie z nami związaną, swoimi wysiłkami zmierzającymi do "przepchnięcia" pewnej kandydatury trochę straciłeś w moich oczach, ale zasług na forum nie można ci odmówić.

@Warrk

 

Możesz troche jaśniej ?!..

Oczywiście że G.R.U.P.E. ma wspierać i wybierać tych najbardziej aktywnych, i wcale nie muszą to być osoby związane z tym ruchem.

 

Moim założeniem jak i kolegi sevae było tylko to żeby wyróżnić pracowitych i nie rozumiem twojego oburzenia ?!

 

P.S. Odsyłam też do tematu G.R.U.P.E. a jak nie to kolega MikiS93 wszystko ci wyjaśni :)

Robie sporo żeby ta organizacja rosła w siłe ale nie o wszystkim moge mówić otwarcie i publicznie.

Właśnie zaczynamy z sevae nowy projekt mający ulepszyć "USB" ale narazie nic więcej powiedzieć nie moge.

 

edit :

Moge tylko tyle "Kryptonim akcji to M.T.S."

 

Link to post
Share on other sites

A może rozpocząć nową tradycje w ramach USB ?

 

Ja proponuję, aby ten kto wygra odsyłał (nieodpłatnie) wymieniony sprzęt nieszczęśnikowi ze słabszym komputerem, który znalazł się wysoko na liście ale nie wygrał. Co wy na to ?

 

A co do kolegi Juniora to w jego sprzęcie widzę niezrozumiałą? niekonsekwencję. Chipset G31 posiada wbudowaną kartę graficzną, która do pracy 2D zdecydowanie wystarcza. Dodatkowo posiada kartę klasy Radeon HD4670 (słabsza niż dawna HD3870, czyli do gier się raczej nie nadaje). Wiem, że to tylko ok 15W różnicy w idle, ale czyżby miał za zimno w pokoju? Poza tym spokojnie mógłby włożyć w swoją płytę PDC E5200 i nawet według profilu nie potrzebuje go podkręcić. Takie zmiany zapewniły by prawie dwukrotne zwiększenie mocy obliczeniowej przy zmniejszonym o ok 30% poborze energii całej platformy.

 

No chyba, że nie prawdą jest: "Do czego używam zestawu: programowanie, i przeglądanie neta bo na co innego ?? "

Jeżeli były było tam jeszcze dopisane: filmy HD H.264 lub VC-1, to akceleracja DXVA karty 4670 pewnie by się przydała.

 

I jeszcze kilka porad dla użytkownika @plomky.

Jak chcesz ciszy na BOX'owym chłodzeniu to procesora nie "kręć". OC przyda się podczas gier, a wtedy to i tak masz niezły hałas z głośników. Poza tym polecam RMCPUClock Utility, dzięki temu, że posiadasz procesor Black Edition masz odblokowany mnożnik i do OC nie musisz zmieniać częstotliwości HTT. Wyżej wymieniony program pozwoli ci na ustalenie profili, które przykładowo ograniczą maksymalną częstotliwość procesora na 2GHz, ale w spoczynku obniżą do ok 1GHz i napięcia 1,1V. Z głośnością dysku możesz sobie nie poradzić, ale spróbuj zakupić specjalne wyciszające "sanki" do montażu dysków 3,5" w zatoce 5.25".

 

@_nikk_ dzięki za info nie pamiętałem, że 4670 ma szynę 128bit.

Link to post
Share on other sites

gormar wiesz jakie jest odświeżanie na zintegrowanej grafie ?? ja wolałem sobie oczu nie psuć...a co do procesora nie mam kasy

 

a chyba tam jest pytanie do czego używam zestawu więc lubię programować i czasem zagram w cs1.6 ale chciał bym zagrać w lepsze gry nie zaprzeczam ;/ no i cod4 mi na low pójdzie...

 

 

edit

Mam pomysł na nową akcje:

 

"Ulepszamy sprzęt benchmarkowców wymienionym sprzętem" ;)

i tak się nie zgodzą xD przecież w ostatniej edycji było to poruszane ...

Link to post
Share on other sites

No to inny tytuł:

 

"Benchmarkowcy ulepszają sprzęt innym benchmarkowcom za pomocą wymienionego sprzętu" ;)

 

Czyli np. TheSpeed wysyła do innych swojego C2D, RAM, itp. na ich koszt ;)

Link to post
Share on other sites

Możesz troche jaśniej ?!..

Odnioslem po prostu wrazenie ze twoja i sevae sympatia jest bardzo mocno spolaryzowana w kierunku osob udzielajacych sie na forum co przelozylo sie na poparcie takich a nie innych kandydatow.

Ja uwazam ze forum jest istotne ale nie jest najwazniejsze - dobrze ujal to _nick_ proponujac przeliczanie 1 punktu z newsow lub recek na 5 postow na forum.

_nick_ udziela sie na forum, pisze recki i newsy wiec jego opinia ma solidne podstawy.

 

Absolutnie nie chce Juniora dyskredytowac, jedynie mysle ze jego czas jeszcze nie nadszedl.

Link to post
Share on other sites

dlaczego przekonujecie że punkty są najważniejsze... ci którzy piszą newsy i recki są nagradzani a w zasadzie użytkownicy którzy udzielają się tylko na forum zostają z poczuciem że przydają się i czasem komuś pomogą... czy nie pomyśleliście o tym ?? firespace jeżeli by chciał mieć lepszy komputer np grafikę czy procesor poprosił by o wymianę punktów na jakiś grat !!

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...