Skocz do zawartości

Ulepszamy sprzęt benchmarkowców, szósta edycja


Recommended Posts

Gratulacje dla zwyciazcy,swoja droga mnie tez by sie przydal taki upgrade kompa,mam dosc starego.

AMD Athlon X2 5200+ 2,6 GHz @ 2912 MHz

nVidia GeForce 8800 GTS 320MB (96SP) MSI

Seagate Barracuda 7200.10 74 GB

,sata SAMSUNG HD252HJ (232 GB) i dysk ATA WDC WD1600JB-00GVC0 (149 GB) -który często niedziala,słychać brzęczenie i głowice parkują

Gigabyte GA-M57SLI-S4

chipset nVidia nForce 570 SLI

pamięć RAM: DDR-2 800 2 GB Patriot

karta dźwiękowa SoundBlaster Live 5.1 series PCI

zasilacz Tracer Silent 4Life Silent 400 W

monitor LG Flatron 775FT CRT 17" - wkrotce będe miał LG W2353V-PF.

głośniki Logitech X-210

myszka A4Tech X-750 BF

klawiatura Ibox

słuchawki Ibox HP9600MV

Link to post
Share on other sites

Monos - jeszcze nie ma naboru do USB7 :wariat:

 

ja ponawiam swoje pytanie - ile realnie i dokladnie bedzie pobierac zestaw??

 

Nom teraz zestawik coraz ciekawszy :D

nom wiem,ze nie ma jeszcze naboru,chodź i tak,pewnie,przez to,ze nie napisałem,zadnej recenzji,to nie mam szans na wygrana,moze w 8 edycji sie uda .... pomarzyc mozna ....
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem to będzie najlepszy zestaw:

 

Intel Core i7 920 - 1229.00 zł

DFI LanParty DK X58 - T3eH6 - 957.00 zł

Corsair DDR3 3x2GB 1600MHz CL8 Core i7 - 494.00 zł

OCZ StealthXStream 600W SLI - 305.00 zł

 

Razem: 2985.00 zł

a nie lepiej Asus Rampage II GENE Intel X58 ??

Link to post
Share on other sites

Możemy zrobić testy poboru prądu i głośności. Nie widzę problemu, jeśli tylko chcecie :wariat:

mi Tomku bardziej o to chodzi, ile firespace760 starczy watów w zasilaczu. Bo jak wiadomo za jakieś pól roku włoży sobie albo GT300 albo odpowiednik ATi i zeby nie musial wymieniac zasilacza bo sie okaze ze za slabo.. Ale 600W powinno już chyba być ok

 

Junior - inne możliwości OC, tu jest CF i SLI..

Link to post
Share on other sites

Możemy zrobić testy poboru prądu i głośności. Nie widzę problemu, jeśli tylko chcecie :wariat:

Takie porównanie obu zestawów byłoby ciekawe, i jeśli jest to możliwe, to jak najbardziej tak :D

Można by też po zrobieniu benchmarków obliczyć stosunek przyrost mocy / zwiększenie poboru prądu :)

Link to post
Share on other sites

OCZ StealthXStream 600W SLI - 305.00 zł

W ktorejs z poprzednich edycji byla mowa ze zwyciezca moze dolozyc gotowke aby kupic lepszy sprzet, prawda to ??

 

@firespace

ja na twoim miejscu bym pokombinowal zeby kupic lepszy ram i moze zasilacz.

Jak tak dalej pojdzie z twoimi punktami ( gdzies slyszalem ze ilosc newsow ma sie podwoic :)) to do czasu premiery tych kart bedzies juz mial dosc na dwie w SLI :P , wiec sprawe zasilki trzeba na pewno przemyslec.

 

nom wiem,ze nie ma jeszcze naboru,chodź i tak,pewnie,przez to,ze nie napisałem,zadnej recenzji,to nie mam szans na wygrana,moze w 8 edycji sie uda .... pomarzyc mozna ....

Monos laureat pisze newsy od 6,5 miesiaca, wiec jak sie ostro wezmiesz do roboty to na edycje :wariat: 14 lub 15 sie mozesz zalapac :D

Link to post
Share on other sites

Torture ja nie wiem czy ty tak naprawde sie znasz na zasilaczach :D , patrzac na twoj sprzet z podpisu widze znaczny niedobor watow dla proca i grafiki :wariat:

 

A tak serio to w kwestii testow wydajnosc / pbor pradu to czy dalo by sie tez zrobic testy ze stalym obciazeniem (zaskryptowane operacje obciazajace kompy takimi samymi zadaniami) aby zobaczyc to oslawiona efektywnosc energetyczna Ci7 ?

Chodzi mi o przelicznik jak ilosc operacji CPU (np kB przetworzonego materialujezeli) na pobor platformy, gdyby wykozystac do takich testow benchmarki to Ci7 wykona oczywiscie wiecej operacji i porownanie bedzie do niczego.

Link to post
Share on other sites

Ej, ale ja tłumaczyłem X razy, że Phenom V ciągnie w stresie max 100W, grafika trochę ponad 150W :D Więc jest spory zapas :wariat:

 

PS Mam pytanie co do kolejnej edycji. Znów będzie Intel i 3000zł?

Link to post
Share on other sites

Możemy zrobić testy poboru prądu i głośności. Nie widzę problemu, jeśli tylko chcecie :wariat:

Także jestem bardzo za tym. Choć jeśli okaże się iż nowy komputer będzie zabierał dużo więcej prądu niż stary i rachunek miesięcznie wzrośnie o 30 zł... To koszt kompa za 3000 wyzeruje się za 100 miesięcy czyli ponad 8 lat.

Ale głupie te rozważania. Choć czy aby na pewno? :D

Link to post
Share on other sites

PS Mam pytanie co do kolejnej edycji. Znów będzie Intel i 3000zł?

z tego co pamietam - mialo byc 3 edycje po 2000 ale skoro redakcja wyciagnela jeszcze tysiac to moze bedzie 3 edycje po 3 tysiace :wariat:

 

o czym dokladnie mówisz @kubbak z tą kapryśnością?? bo ja szczerze mówiąc nie wiem nic o tym..

Link to post
Share on other sites

MJ - a może ty byś sie z nami podzielił wrażeniami co do DFI bo chyba takową posiadasz?? Jesli problemy o których mówi kubbak się często zdarzają to trzeba poszukać jakiegoś rozwiązania tego problemu.. Ale jak wziasc drozsza plyte od tej lan party to sie robi problem z zasilka- nie ma kasy na przyszlosciowa czyli mocniejsza opcje

Link to post
Share on other sites

Choćby dobór BIOSu do pamięci by uzyskać jako takie FSB.

Sama obsługa pamięci też jest kapryśna.

To prawda z tym biosem, ale moim zdaniem tylko przy ostrym OC.

Ja do tej pory zmieniałem tylko i aż osiem razy a to jeszcze nie koniec.

 

Ale myśle że do normalnego użytkowania mobo jest OK i raczej nie sprawi koledze firespace760 problemu.

 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...