Skocz do zawartości

Ulepszamy sprzęt benchmarkowców, szósta edycja


Recommended Posts

No to chyba kolej na mnie :).

Mój "Komputer":

Procesor: Athlon Xp 2400+ (2Ghz).

Karta Grafiki:Sapphire Radeon 9550.

Pamięć: Kingston 1 Gb ddr1

Płyta główna:ECS K7vta3 v5

Dysk: Samsung 80Gb

 

Jak widać komputer nowością a zarazem wydajnością nie grzeszy ^ :P

Przydałoby się tchnąć w niego nowego ducha np. w postaci mocnej grafiki lub procesora.W akcji biorę udział po raz pierwszy , nie liczę od razu na wygraną. Będę wdzięczny za każdy głos. :o

Link to post
Share on other sites

Moj komputer :

CPU: Intel Core2 Duo E6320 1,86GHz @2,166Ghz

karta graficzna: ATI PALIT RADEON X1950PRO Super 512Mb

dyski twarde:Samsung SP 1603C

płyta główna: Gigabyte GA-945P-S3

pamięć RAM: DDR-677, 2,5GB ,772Mhz

zasilacz Modecom FEEL III 400 W

Dlaczego ja ??

Crysis w natywnej rozdzielczosci mojego ekranu , pozwala na policzenie klatek .

Zajety w 90 % dysk twardy ,.

Procesor bym podkrecil , ale plyta pozwala tylko na 2,166Ghz :)

Plyta uboga , stary chipstet .

Zasilacz tragedia .

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Jestem nowym użytkownikiem na benchmarku. Chciałbym aktywnie uczestniczyć na forum. Myśle, że moje recenzje sprzętu przypadną wam do gustu :)

 

A teraz chciałbym przedstawić wam mój sprzęcik:

 

Dziadzia

CPU: Intel Celeron 2,6 GHz

karta graficzna: ATI Radeon 9200 SE

dysk twardy: Samsung SpinPoint 80GB

płyta główna: VIA U8799

pamięć RAM: goodram DDR 166

 

 

Głównie używam komputera do tworzenia stron interentowych dla własnej przyjemności. Niestety profesjonalnie nie mogę tworzyć ponieważ mój komputer nie pozwala mi na komfortowe korzystanie z programów a o obróbce zdjęć muszę zapomnieć. Uczęszczam na studia, które musze sam opłacać oraz wszelkie wydatki związane ze studiowaniem. Więc o modernizacji komputera muszę zapomnieć.

 

Chciałbym jedynie płytę główną pozwalającą na ulepszenia oraz sprawniejsza karte graficzną. Bardzo byłbym szczęśliwy gdybyście umożliwili pracę w lepszych warunkach. A i w lepszego rpg byłbym sobie zagral. :o

 

Pozdrawiam Was i oczekujcie już nie długo mojej pierwszej recki :P

Link to post
Share on other sites

Ja zagłosuje z pewnością na jakiegoś zasłużonego użytkownika, który zdecyduje się na platformę z energooszczędnym procesorem 8-) .

 

Akurat teraz to raczej może być jedynie: Q8200s lub Q9550s.

Tylko najpierw niech wypowie się pan Tomek Stiller czy te procesory są do zdobycia bo niestety, ale w Komputroniku nie są dostępne :).

Link to post
Share on other sites

Ja tej energooszczędności nigdzie nie widzę... najpierw starczał zasilacz 200/250W ... jak weszły P4 minimum musiał być 300/350W ... następnie modne były 400/500, a aktualnie kiedy kryzys, ekologia itd. często niezbędne okazują się 550/700W... I gdzie ta energooszczędność ?

Link to post
Share on other sites

Ja zagłosuje z pewnością na jakiegoś zasłużonego użytkownika, który zdecyduje się na platformę z energooszczędnym procesorem 8-) .

 

Akurat teraz to raczej może być jedynie: Q8200s lub Q9550s.

Tylko najpierw niech wypowie się pan Tomek Stiller czy te procesory są do zdobycia bo niestety, ale w Komputroniku nie są dostępne :).

Ja mogłbym się zdecydować, ale... Intel jest sponsorem i wymaga by była to platforma w oparciu o Core i7... a w edycji za 1000zł na jakiegos oszczędnego Quada nie ma kasy... a w sumie przy moim P4 to każdy 2 rdzeniowy (jak i Quady oszczedne) w 45nm maja mniejszy pobor niż moj procek ; d

Link to post
Share on other sites

pragnę zauważyć, że w edycji obecnej i następnej, podobnie jak w poprzedniej Intel sponsorując konkurs wymaga, aby zainstalować procesor core i7, chyba że coś się zmieniło

 

widzę że przez przerwę w dostawie internetu mnie ubiegli ludzie :o

 

@Darkeners

a co ja mam powiedzieć o swoim AMD Athlon 3000+ :)

Link to post
Share on other sites

Hmm, a zastanawia mnie to :->

 

Z tekstu o ulepszaniu w 4 edycji:

Na koniec chciałbym zaprosić wszystkich na piątą edycję akcji i z przyjemnością informuje, że sponsorem trzech kolejnych edycji będzie firma Intel. Dzięki sponsorowi będziemy dysponować budżetem 2000 pln na każde "ulepszenie" - łącznie 6000 pln.

Z początku tematu o rozmowach o 5 edycji:

Postanowiliśmy nieco ponegocjować warunki z naszym nowym sponsorem, dlatego w tej edycji budżet akcji został podniesiony do 3000zł.

Chyba budżet nie wynosi znowu 3000zł ale tak jak zakładano wcześniej 2000zł. Czyli nie ma pewnie już Core i7, części mogą być tańsze i bardziej dowolne :->

 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Wasze kompy przy moim to petardy :P. Popatrzcie

AMD DURON 1,3GHZ :)

Ram 384 Mb :]

Karta Graf. Geforce 5200FX

Płyta główna jakaś z chipsetem SiS :D

 

Bardzo interesuje się informatyką ale no cóż co ja na tym sprzęcie poradzę :o. Zamierzam pójść do szkoły o kierunku informatyczny gdzie mocniejszy sprzęt na pewno będzie potrzebny. Dlatego proszę was o oddanie głosu dla mnie. :>

Link to post
Share on other sites

a jak bym miał się zająć robieniem w 3d?? Albo postawić jakis serwer? To co? Tez na tym? sevae ty masz już kilka zestawów a ja jestem w potrzebie

Co z tego? I tak nie spelniasz warunkow :)

Link to post
Share on other sites

Aktulanie :

 

Proc Q9550

Chłodzenie FREEZER 7PRO

Płyta GIGABYTE X38-DS5

Ram 4x1GB KINGMAX 1066

Grafika 2xHD4850 GIGABYTE

Dźwięk X-FI MUSIC GOLD

Dyski SEAGATE 2x250GB 8MB RAID 0 + SEAGATE 1x250GB 16MB

Napęd DVD-RW ASUS + DVD-RW NEC

 

Tak więc głosujcie - tutaj to już chyba tylko z ciekawości co by INTEL zaproponował i jaki by uzyskano wzrost wydajności wstosunku do mojego sprzetu , ogólnie sprzęcik daje rade , tylko coś słabo się go kręci :)

Link to post
Share on other sites

RAMu mam więcej bo dokupiłem 1GB i właściwie nie wiem po co, bo różnicy nie czuję

grafa...chętnie zmienię na coś równie "mocnego" lub mocniejszego, ale żeby przynajmniej miał Shader'y 3.0, ma ktoś takową na zbyciu:?:

co do Czarnobyla...jest to sprawa bardziej skomplikowana niż się wydaje; prawda, do "czystoatomowego" wybuchu tam nie doszło

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

W jaki sposób? W zasadzie dowolny. Komentarze pod artykułami, posty na forum czy mini-recenzje - wszystko się liczy

Według ciebie nadal nie spełniam?

 

Człowieku weź nie załamuj:P NIC nie zrobiłeś dla forum, nikomu nie pomogłeś, nic nowego nie wniosłeś, nic nie opisałeś, nic nie przetestowałeś... Jedyne co zrobiłeś to 2 strony komentarzy :)

Jak ktoś z benchmark.pl zasługuje na tą nagrodę, to tylko osoby które się tutaj bardzo udzielają, a takich nie brakuje. Wg mnie na tą chwilę, najlepszym kandydatem jest firespace760

Link to post
Share on other sites

W jaki sposób? W zasadzie dowolny. Komentarze pod artykułami, posty na forum czy mini-recenzje - wszystko się liczy

Według ciebie nadal nie spełniam?

 

Człowieku weź nie załamuj:P NIC nie zrobiłeś dla forum, nikomu nie pomogłeś, nic nowego nie wniosłeś, nic nie opisałeś, nic nie przetestowałeś... Jedyne co zrobiłeś to 2 strony komentarzy :)

Jak ktoś z benchmark.pl zasługuje na tą nagrodę, to tylko osoby które się tutaj bardzo udzielają, a takich nie brakuje. Wg mnie na tą chwilę, najlepszym kandydatem jest firespace760

Nie zapominaj o moim udziale w poradniku! ;p

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie główne kryterium to udzielanie się na forum nawet jeśli ktoś ma dobry sprzęt na przykład multijumper :P Może recenzji nie pisze ale jak może zawsze stara się pomóc (widać po ilości komentarzy i ich treści) Takimi osobami są jeszcze(już nie mówię o recenzjach) firespace760,procek,GreqonE no i pewnie jeszcze kilku innych ale ja tu nie jestem od dawania orderów :D To jest taka nagroda a nie zlitowanie się nad kimś bo ma słaby sprzęt :o Jak by tak było to każdy by sobie wpisał zestaw sprzed 11lat :)

Link to post
Share on other sites

Na początku witam Wszystkich Benchamrkowcow :P

Jestem nowy na Benchmark.pl ale to nie znaczy że pierwszy raz znajduję się na tej stronie, otóż stronę tą śledzę już dobre 2 lata i na początku służyła mi tylko za podglądanie newsów ze Świata komputerowego i recenzji przez innych Użytkowników aż do Dziś :o Postanowiłem zrobić konto i tez wnieść coś do Benchmarka w miarę upływu czasu :)

 

Co do tematu Chciałbym tez zgłosić swoją kandydaturę w uczestniczeniu w VI edycji. Mój komputer znajduje się na Moim profilu i ewentualnie co bym chciał w Nim zmienić.. Za wszystkie glosy serdecznie dziękuje

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...