Skocz do zawartości

Ulepszamy sprzęt benchmarkowców, szósta edycja


Recommended Posts

Ja też się zgłoszę, chociaż raczej szans nie mam :menda:

Mój konfig

http://www.benchmark.pl/uzytkownik/grzesiekmos-27294.html

fotek nie mam bo i tak nie ma się czym pochwalić :rudolph: ale niedługo może wstawię.

 

 

Swój głos oddam na Juniora, bo jego zestaw chyba najbardziej zasługuje na ulepszenie no i jest aktywny na forum i słucha dobrej muzyki :D

Link to post
Share on other sites

Ja tylko proszę osoby z GRUPE: zakładam że waszym kandydatem jest Junior, ale nie faworyzujcie go już tak w tym temacie i nie dziękujcie za każdy głos oddany na niego, tym razem zachowajmy trochę porządku w tym temacie :)

 

Sorry za czepialstwo, ale jak się już jest modem, to trzeba pomodować :menda:

 

A mój głos poszedł na firespace760. Jak sobie policzyłem czas potrzebny na napisanie jednego porządnego newsa i pomnożyłem x580 to głos musiał pójść na niego :D

 

Pozdrawiam :rudolph:

Link to post
Share on other sites

@TheSpeed

 

Wyjaśniam :

 

Cyt. : "Jestem już wolnym strzelcem nie związanym z G.R.U.P.E."

 

Strona druga tematu :rudolph:

 

Fakt może "agresywnie" ale z efektami...

Postaram sie mniej rzucać w oczy ale nadal będe siał propagande.

 

edit :

@TheSpeed czy wyciołeś mojego posta ?!

Jeżeli tak to może zajmiesz sie i tym :

Cyt : "mimo, że staraliście się oszukiwać, najprawdopodobniej"

To raczej obrzydliwe i obrażliwe a jak widać może zostać...

 

Link to post
Share on other sites

Wyczyściłem temat ze spamu i niepotrzebnych wiadomości. Postarajcie się dać szansę także innym użytkownikom, nie prowadźcie takiej mocnej propagandy na jednego tylko usera i nie zaśmiecajcie tu aż tak (wlicza się w to też kolorowanie bez umiaru i powiększanie czcionek) :D

 

I porządek musi być, Twardym trzeba być, nie miętkim :menda:

 

Pozdrawiam :rudolph:

Link to post
Share on other sites

Mój głos oddaję na firespace760

 

sam piszę newsy więc wiem jak to cięzka i czasochłonna praca, a wystarczy spojrzeć na jego profil, by zobaczyć jak bardzo jest aktywny i wielki ma wkład w rozwój forum. Jak już chyba The Speed pisał - wiem ile zajmuje napisanie dobrego newsa. Firespace760 ma napisanych 580 newsów - Średniej długości news to jest minimum 30-40 minut pracy(przynajmniej ja tak mam ale myślę że on podobnie). Pomnóżcie to sobie i zobaczcie jak wiele serca włożył w to forum. Nie wspominając już o reckach. A że ma tylko 100 postów na forum ktoś powie - patrz więc wyżej i zobacz jak wiele czasu powięca człowiek na newsy.

 

Ja nie robię jakiejś sztucznej propagandy itp. Ja po prostu obiektywnie przedstawiam fakty do osądu przez benchmarkowiczów. Dla mnie to on zasługuje najbardziej na upgrade i jest to mój bezsprzeczny kandydat numer 1.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Pierwsza strona zapowiadała się obiecująco, można było zobaczyć konkretne propozycje, a dalej? W większości spam i gadanie o głupotach. Ogarnijcie się trochę :menda:

Torture - a była taka edyzja w której tak nie było?? bo ja jestem na forum mniej więcej od 3 edycji i zawsze jest to samo, choć w piątej był szczyt szczytów przez wyniki czwartej :rudolph:
Link to post
Share on other sites

"Zapraszam zatem do zgłaszania swoich kandydatur."

to wydaje mi się jasno sprecyzowane przez moderatora.

choć wiadomo, wolność słowa, każdy może się wypowiadać jak chce jednak jeśli temat jest przeznaczony do konkretnego celu to powinno się do tego dostosować

Link to post
Share on other sites

Zgadzam się co do wypowiedzi @torture po co mamy robić kolejny rynsztok? Nie jest to miła sprawa niestety. @TheSpeed przeczytałem twojego posta i powiem Ci, że trafiłeś. Tak to prawda nic mi się nie udaje, ale chyba za wcześnie się poddałem, za dużo napięć i niepowodzeń. Czas to zmienić. Mój głos oddam na @firespace760 należy Ci się. Masz dużo punktów nie bez powodu. Niestety nie mam refleksu co do newsów, ale spróbuję to nadrobić mini-reckami. Niedługo kupuję Radeona HD 4830 więc napewno kilka punkcików dostanę. Powinienen też podziękować koledze @Darkmonk Zmotywowałeś mnie do używania polskiej pisowni.

Panie Tomku mam jedno pytanie. Czy intel już cały czas będzie robił sponsoring?

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich benchmarkowców!

 

Chcę zgłosić moją kandydaturę :D Może zacznę od podania konfiguracji mojego zestawu:

 

Płyta główna: Intel BLKD946GZISSL

CPU: Intel Core2 Duo E6320 1,86GHz

Karta graficzna: nVidia GeForce 7600 GT

RAM: Kingston DDR-2 667 1GB x2

Dysk twardy: Seagate Barracuda 7200.10 320 GB

Karta dźwiękowa: Creative Audigy 2 ZS

Zasilacz: Modecom Feel III - 350ATX

 

A oto zdjęcia:

 

http://tsse8w.bay.livefilestore.com/y1pS9aRNuj2fI6F3AnqOIGjQYhHTkZo6HHwEdWsVlcOOinFQgs1_NR9KDEM-6qLYfzHB6HXCFdoBj5uV8WEH5pt9qFp92F6qIQB/1.jpg http://tsse8w.bay.livefilestore.com/y1pMd-LeHMs1apInrGXCTbgI77RPlZTWjR464CvZwIM8-rAKW11iel3YgvD7QcYwWOvKkIwb1JGKvk5LU-QPvvE_p3w-5Lj7eIW/2.jpg

 

Jak widać nie jest to sprzęt bardzo słaby, ale mocnym też go nazwać nie można. Niestety pograć sobie w nowsze gry nie mam szans :rudolph: Zajmuję się też trochę tworzeniem stron i grafiką i edycja dużych zdjęć trochę trwa :menda: . Niestety pieniędzy z tego nie mam (jeszcze :)), bo inaczej już dawno bym sobie ulepszył kompa.

Dużym problemem obecnej konfiguracji jest brak możliwości podkręcania. Płyta Intela nie daje żadnych możliwości OC. Grafika natomiast wyposażona została w chłodzenie pasywne, przez co mocno się grzeje. Już bez podkręcania, grając w bardziej dynamiczną grę, pojawiają się blue screeny (pewności nie mam, że to wina przegrzania grafiki, ale wszystko na to wskazuje).

 

Za 3000zł można zrobić z tego sprzętu prawdziwego potwora. Jako, że w tej edycji sponsorem jest firma Intel, to mogliby mi zrekompensować zablokowanie OC w swojej płycie :/

 

A co do udzielania się w serwisie: Może nie mam na koncie setek komentarzy, postów czy newsów, ale jak już ktoś wcześniej napisał, taki news to nie jest pięć minut pracy - trwa to co najmniej 30 minut, a często nawet dużo więcej. Dodatkowo, wiele moich newsów nie zostało zaakceptowanych, bo ubiegli mnie zaawansowani użytkownicy. Rozwój serwisu to także zwiększanie liczby użytkowników, a zaprosiłem na benchmark.pl już wielu znajomych.

 

Będę bardzo wdzięczny wszystkim, którzy na mnie zagłosują.

Link to post
Share on other sites

@firespace760

a nie 2 kolejne + ta co była, tzn 5, 6, 7 :rudolph:

może i będzie dłużej jak mu się spodoba, w końcu dobro konsumenta powinno być priorytetem

teraz to by wypadało, żeby po Intelu sponsorowała nVidia

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Koledzy jeszcze nie przejrzałem wszystkich zgłoszeń, ale jak czytam że ktoś potrzebuje mocy i7 bo trochę edytuje grafiki 2D (http://www.tomshardware.com/charts/desktop-cpu-charts-q3-2008/Photoshop-CS-3,826.html) lub przede wszystkim do internetu i filmów albo do bicia rekordów w 3DMarku to mnie mdli.

Przynajmniej skłamcie, że gracie w najnowsze gry i świata poza nimi nie widzicie :).

Ewentualnie jesteście obiecującymi grafikami 3D (zapraszam pana Bagińskiego).

 

Jeszcze osoby, które mocno angażują się w rozwój serwisu to jakoś potrafię zrozumieć, że chcieli by za to otrzymać jakąś rekompensatę, ale nie okłamujmy się. Jeżeli ktoś nie tworzy recenzji najnowszego sprzętu to raczej Core i7 nie potrzebuje.

 

Jak ktoś ma podobny profil użytkownika jak opisane przeze mnie i ma zamiar wystawiać swoją kandydaturę to apeluje o powstrzymanie się przed jej dodaniem. Poskromicie w sobie choć odrobinę zachłanności.

 

Dla przypomnienia komputer z Core i7 920 z GTX260 bezczynny pobiera ok 110 W energii. Kiedy podobnie skonfigurowany Core 2 Duo E8600 tylko ok 82W. Jeżeli nie wykorzystacie mocy takiego procesora to jedynie niepotrzebnie marnujecie ok 30W energii. Wiem, że wydaje się to niewiele, ale takich przypadków jest coraz więcej. Ludzie mają pieniądze i kupują najbardziej wydajny komputer na jakich ich stać i zużywają masę energii na siedzenie w internecie i oglądanie filmów.

 

Do takich zastosowań to należy pomyśleć o platformie nVidia Ion. Wspomaga ona odtwarzanie filmów zakodowanych kodekiem H.264 HD 720p oraz posiada wyjście HDMI, dzięki któremu można podłączyć większy monitor lub telewizor jak komuś potrzeba.

 

A poniżej kilka ciekawych liczb z DOE USA:

Światowa emisja CO2 z podziałem na regiony, lata 1990 i 2002

USA: 5,778 wzrost do 6,696 mmt (milion metrycznych ton) = 15,9% przyrost !

Zachodnia Europa: 3,413 wzrosło do 3,549 mmt = 4% wzrost .

Były Związek Radziecki: 3,798 spadło do 2,399 mmt = 36,7% spadek !

Wschodnia Europa: 1,095 spadek 726 mmt = 33% spadek .

W Azji lokalizowana jest produkcja dla państw zachodnich.

Wschodząca Azja (Chiny, Indie,...): 3,890 wzrost 6,205 mmt = 59,5% przyrost !

 

"Aktualna" (1990s) globalna emisja CO2:

naturalna "produkcja" : 770 mmt rocznie

przez ludzi: 23.1 mmt rocznie

absorbowane przez naturę: 781.4 mmt rocznie.

absorbowane przez ludzi: 0 mmt rocznie.

 

Przyrost ilości gazu CO2 : 11.7 mmt rocznie.

Ludzie przyczyniają się do niej w 100%.

 

Edit: poprawiłem link

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...