Skocz do zawartości

Gwarancja zasilacza Corsair RM 650X


Recommended Posts

Witam 

 

Składałem w tym tygodniu zestaw komputerowy i szukałem tego zasilacza w dobrej cenie i gdzie był dostępny bo szybko on znika ze sklepów. Znalazłem go na stronie sklepu euro rtv agd. Kupiłem za 469 zł z darmową dostawą ale nie zwróciłem uwagi na gwarancję. Dopiero później po zrobieniu przelewu zobaczyłem, że sklep daje 36 miesięcy gwarancji gdy producent daje od 8 do 10 lat gwarancji na ten zasilacz i tyle też wynoszą gwarancje w innych sklepach na ten zasilacz. I teraz pytanie mam czy zwracać ten zasilacz do sklepu i zamawiać z innego z długą gwarancją? Czy da radę jakoś przedłużyć ją rejestrując ten produkt na stronie producenta? Na stronie euro nawet nie ma karty gwarancyjnej jak jest napisane w opisie produktu. Z góry dzięki za pomoc. 

Link to post
Share on other sites

@@kamil_18_19, to też nie tak, nikt ci nie zagwarantuje że sklep będzie pośredniczyć przez więcej niż 2 lata do czego jest zobowiązany prawnie. Ty kupujesz produkt z gwarancją producenta i to producent ci jej udziela. Sklepy są prawnie zobligowane do 2 lat i przez tyle będą pośredniczyć w 100% między tobą, a serwisem producenta. Wszystko poza tymi 2 latami to wielka niewiadoma, w większości sklepów musisz zgłaszać RMA bezpośrednio do producenta i wysyłać do najbliższego serwisu na własny koszt (co ciekawe jest to szybsze rozwiązanie, a niektórzy producenci dają nawet dor to dor w niektórych krajach z produktem zastępczym  ). 
Raz mi się zdarzyło że sklep mi wysłał do serwisu po tych 2 latach (komputronik), ale to zależy od dobrego podejścia do klienta, a czasem humoru kierownika sklepu. 
Więc nikt nie da ci 100% że sklep będzie pośredniczyć po tych 2 latach.

 

Morele jest za 529 zł i jest 10 lat.
Długość gwarancji:
10 lat
Typ gwarancji:
Producenta
Link to post
Share on other sites

@@kevcardio, Oni też do niego wysyłają, odpada po prostu jedno ogniwo w łańcuchu. Oczywiście może się zdarzyć że sklep przyjmie ci reklamacje nawet po tych 3 latach (mi się tak raz zdarzyło), a może zasilacz będzie działać bez problemów przez te 10 lat i też z tego nie skorzystasz (przecież by zbankrutowali gdyby im te zasilacze wracały) 
@@HAKELBERY, PClab

Link to post
Share on other sites

Czyli jeśli po tych 3 latach skończy mi się gwarancja w sklepie to zostanie 7 lat u producenta i wtedy do niego muszę wysyłać produkt? 

Tak.I tutaj sklep zrobił na tobie wałek.

Jeżeli inny sklep informuje o gwarancji 10lat to będziesz mógł reklamować przez sklep i nie ponosić kosztów wysyłki do producenta.

 

 

euro rtv agd - już nie miałeś gdzie kupić  :facepalm:

Edytowane przez lwses
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...