Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, postanowiłem nico odświeżyć swój komputer poprzez dodanie dysku SSD. Chcąc wykonać to jak najmniejszym kosztem postawiłem na 120GB. Przeglądając znany owocowy sklep natrafiłem na 2 modele które mnie zainteresowały: ADATA Premier Pro SP920 128GB oraz ADATA SU800 128GB.

I tu padają moje pytania:

1.Który z tych dwóch wymienionych powyżej?

2.Co innego w zastępstwie za nie? Budżet do w tych samych granicach, najlepiej morele, ale może być gdzie indziej

 

Od dysku oczekuję że będzie działał przez około 4 do 5 lat jako dysk systemowy + 1-2 gry sieciowe, przy komputerze działającym 6-10h na dobę Jakieś minimalne różnice w prędkości pomiędzy opcjonalnymi wariantami zakupowymi nie mają dla mnie jakiegoś dużego znaczenia(sama przesiadka na SSDka d kopa).

Z góry dziękuję za udzielenie się poniżej.

Link to post
Share on other sites

 

 

1.Który z tych dwóch wymienionych powyżej?

Masz do wyboru jeden z najgorszych SSD 120-128GB i jeden z najlepszych SSD 120-128GB jakie można kupić w okolicach 250zł, więc radze iść w sp920... 
a tak naprawdę to najbardziej się opłaca dołożyć do 240-256GB SSD, jeśli ma być na lata. 

w SU800 512GB zapis sekwencyjny potrafi spaść do 28MB/s po zapełnieniu dysku danymi i to w wersji 512GB, aż strach się bać 128GB  :o  ( to gorzej niż w HDD sprzed 10 lat ) oraz jest na mało żywotnych kostkach TLC (to są kostki oparte o FG, tak samo jak 2D NAND, sam micron przewiduje 500 cykli dla nich już przy użyciu BCH ) , do tego wygląda na to, że dysk ma dość mocne algorytmy do odświeżania danych, co nie wróży dobrze żywotności  (choć to tylko przypuszczenie). 
Dyski TLC mają wysoką retencje i muszą odświeżać dane (pamiętamy samsungi 840 i 840 evo gdzie było to bardzo widoczne i gdzie pierwszy raz dodano takie algorytmy, wtedy TLC trochę raczkowało i nie wiedzieli że będzie aż tak źle), aby ich nie zgubić po kilku tygodniach w cieplejszym miejscu. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...